Справа № 581/219/18
Провадження № 2/581/124/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 квітня 2018 року суддя Липоводолинського районного суду Сумської області Сізов Д.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Панасівської сільської ради Липоводолинського району Сумської області, третя особа: приватний нотаріус Липоводолинського районного нотаріального округу ОСОБА_2,
про тлумачення заповіту,
в с т а н о в и в :
06 квітня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаною позовною заявою.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених у ст. 175, 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, із зазначенням недоліків позовної заяви, способу і строку їх усунення.
Частиною 1 статті 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорених прав, свобод чи інтересів.
Дослідивши матеріали, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху з наступних підстав.
І. У матеріалах позовної заяви мається копія довіреності, якою ОСОБА_1 уповноважив ОСОБА_3 на представництво своїх інтересів у суді. Цим же представником підписана позовна заява.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 60, ч. 6 ст. 19, ч. 4 ст. 274 ЦПК України, представником у цивільних справах щодо спадкування може бути виключно адвокат. Тому, для можливості реалізації своїх прав у суді через представника, необхідно надати ордер, виданий відповідно до Закону україни Про адвокатуру і адвокатську діяльність (ч. 4 ст. 62 ЦПК України). За відсутності зазначеного до суду необхідно надати позовну заяву підписану позивачем.
ІІ. У позовній заяві зазначається, що за змістом заповіту померлий заповів належні йому права на земельний пай, пославшись у заповіті на сертифікат, який згодом був замінений на державні акти, видані саме на підставі вказаного сертифікату.
Згідно з ч. 2 ст. 83, ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
ОСОБА_3 матеріали позову не містять ні вказівки на те, що державні акти на право приватної власності на землю ОСОБА_4 отримав саме в порядку реалізації свого право на земельну частку, про яку йдеться в заповіті, ні доказів, що підтверджують ці обставини (технічна документація, розпорядження голови Липоводолинської РДА про видачу державних актів тощо).
За таких обставин, вважаю необхідним надати ОСОБА_1 строк для усунення вказаних недоліків, який відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України не може перевищувати десяти днів із дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, роз'яснивши, що вказані відомості слід надати у встановлений строк Липоводолинському районному суду Сумської області. У разі не усунення недоліків позовної заяви у вказаний строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя,
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
Встановити строк для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали.
Роз'яснити, що при невиконанні вимог даної ухвали у встановлений строк, позовна заява бути вважатися неподаною і повернута позивачам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Копію ухвали надіслати заявнику.
Суддя Д. В. Сізов
Суд | Липоводолинський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2018 |
Оприлюднено | 16.04.2018 |
Номер документу | 73288169 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Липоводолинський районний суд Сумської області
Сізов Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні