Гребінківський районний суд Полтавської області
Справа №: 528/144/18
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
10 квітня 2018 року м. Гребінка
Гребінківський районний суд Полтавської області у складі головуючого судді Федорак Л.М., секретар судового засідання Коваленко О.В., розглянувши у підготовчому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, виконавчого комітету Почаївської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом,
в с т а н о в и в:
01.03.2018 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до суду із вказаним позовом, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 49 років померла її бабуся, ОСОБА_3. На час своєї смерті ОСОБА_3 була зареєстрована та проживала в АДРЕСА_1. Померла ОСОБА_3 по ступеню родинних відносин є бабою позивача по лінії її батька ОСОБА_4, яка за час свого життя працювала в колективному сільськогосподарському підприємстві Ульяновське с. Ульяновка Гребінківського району Полтавської області, та мала право на земельну частку (пай) розміром 3,39 в умовних кадастрових гектарах згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_2. На випадок своєї смерті ОСОБА_3 заповіту не залишала. З метою переоформлення спадщини та отримання на своє ім'я свідоцтва про право на спадщину позивач звернулася до Гребінківської державної нотаріальної контори, проте у видачі свідоцтва про право на спадщину їй було відмовлено у зв'язку з тим, що позивачем не подано оригіналу сертифікату на право на земельну частку (пай). З огляду на викладене, позивач просить визнати за нею право на вищевказане спадкове майно.
Учасники судового процесу у судове засідання не з'явились, представник позивача подав суду заяву, згідно якої просить справу розглядати без його участі та участі позивача, позовні вимоги підтримує в повному обсязі. Відповідачі у судове засідання не зявились. З огляду на зазначене, у судовому засіданні 10.04.2018 року постановлено ухвалу про заочний розгляд справи, що занесена до протоколу судового засідання.
З'ясувавши обставини, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов належить задовольнити повністю, виходячи з наступних встановлених обставин і відповідних їм правовідносин.
Судом на підставі копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 встановлено, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 /а.с.8/. Таким чином, на усі права та обов'язки, що належали їй на цей момент, відкрилась спадщина.
Відповідно п. п. 4 та 5 Прикінцевих і перехідних положень ЦК України цивільний кодекс застосовується до цивільних відносин, що виникли після набранння ним чинності. Правила книги шостої ЦК України застосовуються також до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набранння чинності ЦК України.
Згідно рішення Гребінківського районного суду Полтавської області від 21 листопада 2017 року ОСОБА_1 визначено додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини два місяці.
Згідно письмового роз'яснення в.о. завідувача Гребінківської ДНК Михайліченко Т.М. № 32/02-14 від 23.01.2018 року, спадкова справа на майно померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 в Гребінківській ДНК згідно алфавітної книги відкрита за № 11/2018 рік, відповідно матеріалів спадкової справи заяву про прийняття спадщини подала її внучка - ОСОБА_1. Однак, ОСОБА_1 було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у звязку з відсутністю правовстановлюючого документа на спадкове майно /а.с. 6/.
Зважаючи на дату смерті спадкодавця та дату прийняття спадщини до спадкових відносин у даній справі підлягає застосуванню ЦК України 2004 року з наступними змінами та доповненнями.
Відповідно до статті 3 ЦПК України та статті 15 ЦК України у порядку цивільного судочинства підлягає захисту порушене, невизнане або оспорюване право.
Як вбачається із копії паспорта серії НОМЕР_4 /а.с. 7/, копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_5 /а.с. 30/, копії витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження № 00018417752 від 25.07.2017 року /а.с. 31/, позивач є онукою спадкодавця ОСОБА_3, а отже згідно ст. 1265 ЦК України є спадкоємцем п'ятої черги за законом.
Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Як вбачається з копії книги реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) КСП Ульяновське Гребінківського району Полтавської області /а.с. 12/, та відповіді на запит відділу Держгеокадастру у Гребінківському районі Полтавської області № 25 від 01.08.2017 року /а.с. 11/, ОСОБА_3 отримала сертифікат серії НОМЕР_2 відповідно книги реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) КСП Ульяновське згідно рішення Гребінківської РДА Полтавської області за № 404 від 24.12.1996 року. Згідно записів книги реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай), розмір земельної частки (паю) становить 3,39 умовних кадастрових гектарів, який знаходиться на території Ульяновської (Почаївської) сільської ради та на даний час ніким не успадкована. Власником вищевказаної земельної частки (паю) ОСОБА_3 державний акт на право власності на землю взамін сертифікату на право на земельну частку (пай) не виготовлявся. Дублікат сертифіката Гребінківська РДА не може видати у зв'язку з відсутністю бланків сертифікатів та смертю власника сертифіката.
Відповідно до чинного на момент видачі сертифікату Указу Президента України Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям від 08.08.1995 № 720/95 сертифікат посвідчував право особи на відповідний пай.
В силу частин 3 та 4 статті 3 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень від 1 липня 2004 року за № 1952-IV з наступними змінами та доповненнями права на нерухоме майно та їх обтяження, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації. Права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до набрання чинності цим Законом, визнаються дійсними у разі відсутності їх державної реєстрації, передбаченої цим Законом, за таких умов: якщо реєстрація прав та їх обтяжень була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення.
З огляду на викладене, судом встановлено, що право власності спадкодавця ОСОБА_3 на вищевказану земельну частку (пай) було дійсним до її смерті. Спадщину після смерті ОСОБА_3 прийняла позивач як спадкоємець п'ятої черги за законом, а тому визнання права власності на спірне майно в порядку спадкування відповідає положенням чинного законодавства України, а заявлені вимоги підлягають задоволенню.
З огляду на викладене, на підставі ч. ч. 1 та 2 статті 1220, ст. 1268 ЦК України, ч.ч. 3 та 4 ст. 3 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень від 1 липня 2004 року за № 1952-IV з наступними змінами та доповненнями, Указу Президента України Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям від 08.08.1995 № 720/95, керуючись ст. ст. 1, 12, 13, 81, 89, ч.ч. 3,4 ст. 200, ч. 4 ст. 206, 259, 263-265, 268, 280-282, 284 ЦПК України, суд
ухвалив:
позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом право на земельну частку (пай) розміром 3,39 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), яка перебувала в колективній власності КСП Ульяновське с. Ульяновка, Гребінківського району, Полтавської області та належала згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_2 померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги апеляційному суду Полтавської області через Гребінківський районний суд Полтавської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Позивач - ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Відповідач - ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер та паспортні дані невідомі).
Відповідач - виконавчий комітет Почаївської сільської ради Гребінківського району Полтавської області (місцезнаходження: вул. Лесі Українки, 31, с. Почаївка, Гребінківського району, Полтавської області, код ЄДРПУО 04383127).
Суддя Л. М. Федорак
Суд | Гребінківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2018 |
Оприлюднено | 17.04.2018 |
Номер документу | 73293517 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гребінківський районний суд Полтавської області
Федорак Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні