ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Справа № 755/17058/16-к

1-кс/755/1317/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 березня 2018 року слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва Сазонова М.Г., при секретарі Ліпітюк К.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора третього відділу процесуального керівництва управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури міста Києва Гончаренка А.О. про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016100000000935 від 29 вересня 2016 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 365 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

13 березня 2018 року прокурор третього відділу процесуального керівництва управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури міста Києва Гончаренко А.О. звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу йому та оперативним працівникам ОУ ГУ ДФС у м. Києві Рижаку А.В., Хрику М.В., та Савці А.Ю., (за його дорученням) тимчасовий доступ до інформації та документів, які містять охоронювану законом таємницю, щодо відкриття та обслуговування рахунків ТОВ Фінансова компанія ЕЙРОН (код ЄДРПОУ 41229564), відкритих АКБ ІНДУСТРІАЛБАНК (МФО 313849) з можливістю вилучення їх копій, які знаходяться у володінні АКБ ІНДУСТРІАЛБАНК (МФО 313849), а саме: банківських виписок (роздруківок руху коштів) по рахункам: відкритих ТОВ Фінансова компанія ЕЙРОН (код ЄДРПОУ 41229564), (в друкованому та електронному вигляді у форматі .txt, .doc, .docx, з зазначенням призначення платежу; повних даних платника та отримувача з зазначенням коду, номеру рахунку та міжфіліальних оборотів (МФО) банківської установи; конкретного часу та дати платежу; номеру платіжного документу, загальної суми надходжень та витрат), за період з моменту відкриття рахунків по день оголошення ухвали; документів з юридичного оформлення ТОВ Фінансова компанія ЕЙРОН (код ЄДРПОУ 41229564), документів про встановлення та обслуговування системи Клієнт-Банк , протоколів обміну інформацією, LOG-файлів, документів щодо передачі магнітних носіїв з файлами, копії журналів, тощо з дня відкриття рахунків, по день виконання ухвали суду, із зазначенням ІР-адрес та МАС-адрес комп'ютерів, з яких відбувалося з'єднання з системою, а також зазначенням дат та часу за Київським часом в форматі - день, місяць, рік, години, хвилини, секунди таких з'єднань; платіжних доручень, меморіальних ордерів, чеків, інших розрахункових документів використаних для здійснення розрахунково-касових операцій за рахунками; заявок на видачу готівкових коштів; документів, які були підставою для ідентифікації особи (осіб), уповноважених діяти від імені власника рахунку при відкритті (закритті) рахунків і здійсненні розрахункових касових операцій (доручення та інше).

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що третім слідчим відділом управлінням з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури міста Києва проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016100000000935, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що спричинило тяжкі наслідки та за фактом ухилення від сплати податків ТОВ "АККАУНТ" (код ЄДРПОУ 39351964), ТОВ "Октавія Трейд" код 39817477 директор ОСОБА_5, ТОВ "Резерв Трейд" код 39690684, ТОВ "Магістральне будівництво" код 33342995 засновник ОСОБА_6 та інші сгд, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч.3 ст. 365, ч. 3 ст. 212 КК України.

В ході здійснення досудового розслідування даного кримінального провадження встановлено, що учасниками протиправного фінансового механізму організовано діяльність низки підконтрольних підприємств, а саме:

ТОВ "ГОГЛАНД" (код ЄДРПОУ 41520153), ТОВ "БУД ГРУП ТЕХНОЛОДЖИ" (код ЄДРПОУ 41507174), ТОВ "СТАР ІНТЕРГРУП" (код ЄДРПОУ 41065737), ТОВ "КРІАВЕЙТ" (код ЄДРПОУ 41063486), ТОВ Фінансова Компанія Женева (код ЄДРПОУ 40888017), ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "ІНТАЙМ ФІНАНС" (код ЄДРПОУ 39692262), ТОВ Фінансова компанія Фактор плюс (код ЄДРПОУ 37881514), ТОВ Фінансова компанія Мустанг Фінанс (код ЄДРПОУ 40916672), ТОВ Фінансова компанія ЕЙРОН (код ЄДРПОУ 41229564), ТОВ "ПЕРШЕ ОЩАДНЕ ТОВАРИСТВО" (код ЄДРПОУ 40880767), що зареєстровані на номінальних засновників, мають таких саме керівників, у тому числі з кола учасників конвертаційного центру , які реального відношення до їх діяльності не мають.

Вищевказані підприємства за місцем реєстрації не знаходяться, наймані працівники відсутні, звітність до органів ДФС України не подають.

В ході виконання доручення, ряду посадових осіб вказаних підприємств було направлено повістки про виклик для допитів, але останні на слідчі дії не з'явились.

Встановлено, що керівником ТОВ "ГОГЛАНД" (код ЄДРПОУ 41520153) ТОВ "БУД ГРУП ТЕХНОЛОДЖИ" (код ЄДРПОУ 41507174) являється громадянка ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_1

Допитано в якості свідка директора та засновника ТОВ "ГОГЛАНД" (код ЄДРПОУ 41520153), ТОВ "БУД ГРУП ТЕХНОЛОДЖИ" (код ЄДРПОУ 41507174) громадянку ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка надала покази, що зареєструвала ТОВ "ГОГЛАНД" (код ЄДРПОУ 41520153) ТОВ "БУД ГРУП ТЕХНОЛОДЖИ" (код ЄДРПОУ 41507174) на прохання третіх осіб за грошову винагороду, фінансово-господарську діяльність на підприємстві не здійснювала та внески до статутного фонду ТОВ "ГОГЛАНД" (код ЄДРПОУ 41520153) та ТОВ "БУД ГРУП ТЕХНОЛОДЖИ" (код ЄДРПОУ 41507174) не здійснювала.

Згідно матеріалів виконання доручення встановлено, що у ТОВ Фінансова компанія ЕЙРОН (код ЄДРПОУ 41229564) відкриті розрахункові рахунки у АКБ ІНДУСТРІАЛБАНК (МФО 313849), які використовуються для проведення фінансово-господарських операцій, спрямованих на отримання неправомірної вигоди.

У зв'язку з цим, з метою забезпечення повноти, всебічності та неупередженості під час розслідування кримінального провадження, зокрема для отримання відомостей з документів, які можуть бути використані як доказ у вказаному провадженні, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю, щодо руху коштів по рахункам ТОВ Фінансова компанія ЕЙРОН (код ЄДРПОУ 41229564) та їх використання, що є предметом розслідування вказаного кримінального провадження.

Іншим способом отримати оригінали документів, як отримання дозволу слідчого судді на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, та можливість їх вилучення, у органу досудового розслідування не має, підстав визначених кримінальним процесуальним законодавством.

Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.

В засідання слідчий не з'явився, звернувся до суду з заявою про розгляд клопотання за його відсутністю, на задоволенні клопотання наполягає.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.

Вивчивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

До охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, згідно зі ст. 162 КПК України, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться у цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ст. 60, 62 Закону України Про банки та банківську діяльність , інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею. Інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю розкривається банками за рішенням суду.

Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, що є необхідними для з'ясування всіх обставин справи у даному провадженні, є необхідність надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення їх копій, що знаходяться у володінні АКБ ІНДУСТРІАЛБАНК .

Враховуючи викладене, керуючись статями 159, 163-164, 309, 369-372 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора третього відділу процесуального керівництва управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури міста Києва Гончаренка А.О. про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю - задовольнити.

Надати дозвіл прокурору третього відділу процесуального керівництва управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури міста Києва Гончаренку Андрію Олександровичу та оперативним працівникам ОУ ГУ ДФС у м. Києві Рижаку Андрію Валерійовичу, Хрику Максиму Васильовичу, Савці Андрію Юрійовичу, (за його дорученням) тимчасовий доступ до інформації та документів, які містять охоронювану законом таємницю, щодо відкриття та обслуговування рахунків ТОВ Фінансова компанія ЕЙРОН (код ЄДРПОУ 41229564), відкритих АКБ ІНДУСТРІАЛБАНК (МФО 313849) з можливістю вилучення їх копій, які знаходяться у володінні АКБ ІНДУСТРІАЛБАНК (МФО 313849), а саме: банківських виписок (роздруківок руху коштів) по рахункам: відкритих ТОВ Фінансова компанія ЕЙРОН (код ЄДРПОУ 41229564), (в друкованому та електронному вигляді у форматі .txt, .doc, .docx, з зазначенням призначення платежу; повних даних платника та отримувача з зазначенням коду, номеру рахунку та міжфіліальних оборотів (МФО) банківської установи; конкретного часу та дати платежу; номеру платіжного документу, загальної суми надходжень та витрат), за період з моменту відкриття рахунків по день оголошення ухвали; документів з юридичного оформлення ТОВ Фінансова компанія ЕЙРОН (код ЄДРПОУ 41229564), документів про встановлення та обслуговування системи Клієнт-Банк , протоколів обміну інформацією, LOG-файлів, документів щодо передачі магнітних носіїв з файлами, копії журналів, тощо з дня відкриття рахунків, по день виконання ухвали суду, із зазначенням ІР-адрес та МАС-адрес комп'ютерів, з яких відбувалося з'єднання з системою, а також зазначенням дат та часу за Київським часом в форматі - день, місяць, рік, години, хвилини, секунди таких з'єднань; платіжних доручень, меморіальних ордерів, чеків, інших розрахункових документів використаних для здійснення розрахунково-касових операцій за рахунками; заявок на видачу готівкових коштів; документів, які були підставою для ідентифікації особи (осіб), уповноважених діяти від імені власника рахунку при відкритті (закритті) рахунків і здійсненні розрахункових касових операцій (доручення та інше).

Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя М.Г.Сазонова

Перший примірник оригіналу знаходиться в матеріалах судового провадження №755/17058/16-к.

Другий примірник оригіналу наданий прокурору Гончаренку А.О.

Копія - АКБ ІНДУСТРІАЛБАНК .

Слідчий суддя М.Г.Сазонова

Дата ухвалення рішення 14.03.2018
Зареєстровано 13.04.2018
Оприлюднено 17.04.2018

Судовий реєстр по справі 755/17058/16-к

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 15.05.2018 Апеляційний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 17.04.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 04.04.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 14.03.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 14.03.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 14.03.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 14.03.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 14.03.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 14.03.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 14.03.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 14.03.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 14.03.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 14.03.2018 Дніпровський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону