6378-2007А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к. 313
ПОСТАНОВА
Іменем України
12.06.2007Справа №2-30/6378-2007А
Господарський суд Автономної Республіки Крим у складі :
Головуючого судді Ловягіної Ю.Ю.
Секретаря судового засідання Золотарьової А.В.
З участю представників сторін:
від позивача – Матвієнко, предст. за дов. від 03.01.07р. №0703-7 у справі.
від відповідача – не з'явився.
від прокурора – Домнікова, посв.
розглянувши адміністративну справу у порядку підготовчого провадження
за позовом Прокурора Ленінського р-ну, смт. Леніно в інтересах держави в особі Відділення Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності в АРК, м. Сімферополь, вул. Р. Люксембург, 17-А.
До відповідача Комунального підприємства «Щолкіно-Азов», смт. Леніно, м. Щолкіно, 3.
Про стягнення 19862,17 грн.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Ленінського р-ну, смт. Леніно в інтересах держави в особі Відділення Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності в АРК, м. Сімферополь звернувся до господарського суду АРК з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Щолкіно-Азов», смт. Леніно про стягнення заборгованості перед бюджетом в сумі 19862,17 грн.
Представник позивача заявлені вимоги підтримав.
Стаття 46 Конституції України передбачає право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян.
Комунальне підприємство «Щолкіно-Азов», смт. Леніно є платником страхових внесків у Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з 18.07.2005р., що підтверджується карткою страхувальника (а.с. 7).
Правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності визначає Закон України від 18.01.2001р. №2240-III “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”(далі –Закон №2240), який набрав чинності 01.01.2001р.
Безпосередньо порядок обчислення і сплати страхових внесків та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням визначає Інструкція про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яка затверджена постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.06.01р. №16.
Згідно зі статтею 5 цього Закону обов'язковість сплати страхових внесків є одним з основних принципів страхування і є джерелом формування коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.
Відповідно до статей 9, 10 Закону №2240 страхування від нещасного випадку здійснює Фонд – некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням; управління Фондом здійснюється на паритетній основі державою, представниками застрахованих осіб і роботодавців; безпосереднє управління Фондом здійснюють його правління та виконавча дирекція Фонду; в Автономній Республіці Крим, областях та в містах Києві і Севастополі безпосередньо управління здійснюють правління та виконавча дирекція відповідних відділень Фонду.
Статтею 19 цього Закону встановлено, що Фонд проводить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування.
Відповідно до ст.23 Закону №2240 страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Перерахування зазначених внесків шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на рік –у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.
Пунктом 2 статті 27 Закону №2240 передбачено обов'язок роботодавця як страхувальника нараховувати, своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду.
Якщо страхувальники невчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції в порядку і розмірі, встановленому статтею 30 цього Закону.
За відповідачем числиться заборгованість в сумі 35612,17 грн., що підтверджується “Звітом про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за 2006 рік” (а.с. 9).
Сума, указана в звіті (розрахунку суми) є обов'язком, наданим самим відповідачем, який у встановленому Законом порядку недійсним не визнаний.
З врахуванням викладеного, позовні вимоги підлягають задоволенню в сумі 19862,17 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 158 – 161, п. 4 ч. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Прокурора Ленінського р-ну, смт. Леніно в інтересах держави в особі Відділення Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності в АРК, м. Сімферополь задовольнити.
2. Стягнути з Комунального підприємства «Щолкіно-Азов», смт. Леніно, м. Щолкіно, 3 (р/р 26002301393580 в КФ «Промінвестбанк», МФО 324548, ЗКПО 33490313) на користь Відділення Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності в АРК, м. Сімферополь, вул. Р. Люксембург, 17-А (р/р №256037014198 в ВАТ “Державний Ощадбанк України” №4564, смт. Леніно, МФО 384146, ЄДРПОУ 26085293) 19862,17 грн. заборгованості.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного господарського суду через господарський суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови в десятиденний строк з дня її проголошення, з подальшим поданням апеляційної скарги на постанову протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження та в порядку передбаченому ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, у разі неподання відповідної заяви (ст. 254 КАС України).
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Ловягіна Ю.Ю.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2007 |
Оприлюднено | 20.08.2007 |
Номер документу | 733237 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Ловягіна Ю.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні