Рішення
від 22.03.2018 по справі 679/130/18
НЕТІШИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 2-о/679/6/2018

Справа № 679/130/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 березня 2018 року м.Нетішин

Нетішинський міський суд Хмельницької області у складі:

головуючого судді Базарника Б.І.,

при секретарі Ясенчук С.Ю.,

за участі заявниці ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Нетішин заяву ОСОБА_1 (місце проживання: 30100, АДРЕСА_1), заінтересована особа - Волицька сільська рада Славутського району Хмельницької області (місцезнаходження: 30071, с.Волиця Славутського району Хмельницької області, ЄДРПОУ 22770690), про встановлення факту родинних відносин,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду із вищевказаною заявою про встановлення факту родинних відносин, в якій просить суд встановити факт, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_5 року в селі Губельці Славутського району Хмельницької області ОСОБА_2 є її батьком.

В обгрунтування вказаної заяви ОСОБА_1 посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_5 року помер її батько ОСОБА_2, після смерті якого відкрилася спадщина на спадкове майно - земельну ділянку площею 3,2857 га на території Волицької сільської ради Славутського району, яка належала померлому на праві власності.

Своїм заповітом, посвідченим за життя спадкодавця секретарем виконавчого комітету Волицької сільської ради Славутського району, ОСОБА_2 заповів належну йому земельну ділянку для ОСОБА_1

Звернувшись після смерті ОСОБА_2 із заявою про прийняття спадщини до приватного нотаріуса, ОСОБА_1 отримала відмову в оформленні свідоцтва про право на спадщину та їй було роз'яснено необхідність підтвердити родинні відносини із померлим. Заявниця не може оформити спадщину, оскільки дані про її прізвище у свідоцтві про одруження та у паспорті відрізняються - прізвище ОСОБА_7-ОСОБА_10 вказано у свідоцтві про одруження, а у паспорті - ОСОБА_1 .

На підставі наведеного заявниця просить суд встановити факт, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_5 року в селі Губельці Славутського району Хмельницької області ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою заяву підтримала та просила задоволити, викладені у ній вимоги.

Заінтересованою особою - Волицькою сільською радою Славутського району Хмельницької області не забезпечено участі представника в судовому засіданні, проте надіслано до суду письмову заяву зі змісту якої вбачається, що заінтересована особа заяву ОСОБА_1 підтримує та просить її задоволити повністю, а справу розглядати без участі її представника.

Заслухавши пояснення заявниці, покази свідків, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню виходячи з наступних підстав.

Відповідно до ст.293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Згідно ч.ч.2, 3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду; інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом; справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.

Відповідно до ст.315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім'ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті, та ін. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Згідно приписів ч.1 ст.316 та ч.1 ст.319 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання, а у рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.

Відповідно до п.2 постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування №7 від 30.05.2008 року, якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження. Зокрема, у такому порядку суди повинні розглядати заяви про встановлення родинних відносин із спадкодавцем, проживання з ним однією сім'єю, постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, прийняття спадщини, яка відкрилася до 1 січня 2004 року, тощо.

Відповідно до ст.ст.1218, 1220, 1221, 1223, 1258 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обовязків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (ч.3 ст.46 цього Кодексу). Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. У разі відсутності заповіту, право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього кодексу. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

Відповідно до ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст.1270 цього кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Як вбачається із доводів заявниці та свідоцтва про смерть НОМЕР_1 від 20.11.2017 року, в селі Губельці Славутського району Хмельницької ІНФОРМАЦІЯ_5 року у віці 79 років помер ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на спадкове майно, до складу якого входить земельна ділянка площею 3,2857 га на території Волицької сільської ради Славутського району, яка належала померлому на праві власності на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2, виданого 25.09.2007 року Славутською районною державною адміністрацією.

Згідно заповіту ОСОБА_2, посвідченого за життя спадкодавця 24.12.2012 року секретарем виконавчого комітету Волицької сільської ради Славутського району Хмельницької області ОСОБА_3, ОСОБА_2 заповів належну йому земельну ділянку для ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3.

Зі змісту повідомлення №48/01-16 приватного нотаріуса Славутського районного нотаріального округу Артемової Л.Я. від 23.01.2018 року, адресованого ОСОБА_1, вбачається, що остання зверталася до приватного нотаріуса з метою оформлення спадщини на спадкове майно ОСОБА_2, нотаріусом після смерті ОСОБА_2 заведено спадкову справу за №8/2018 і відмовлено заявниці у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з ненаданням нею доказів родинних відносин із померлим та роз'яснено її право на звернення до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин із померлим.

Зважаючи на вказане та зміст заяви ОСОБА_1 судом встановлено, що встановлення факту родинних відносин заявниці та померлого ОСОБА_2 є необхідним для належного оформлення нею права на спадщину на спадкове майно померлого ОСОБА_2

Зі змісту дослідженого судом свідоцтва про народження заявниці НОМЕР_4 вбачається, що ОСОБА_5 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року та її батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_6.

Згідно свідоцтва про одруження НОМЕР_3 ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уклала шлюб із ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4, та після укладення шлюбу отримала прізвище ОСОБА_10 .

Зі змісту дослідженого судом паспорта заявниці серії НОМЕР_5 вбачається, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року та має прізвище ОСОБА_1 .

Зважаючи на наведене, судом встановлено, що у свідоцтві про шлюб заявниці та її паспорті наявні розбіжності у прізвищі, які роблять неможливим однозначне підтвердження факту наявності родинного зв'язку між нею та померлим ОСОБА_2

В ході розгляду справи судом допитано свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_9, які, кожен окремо, дали покази про те, що їм достовірно відомо, що померлий ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_1

Зважаючи на вищенаведені обставини суд вважає, що в ході розгляду справи судом належними та допустимими доказами доведено та встановлено той факт, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_5 року в селі Губельці Славутського району Хмельницької області ОСОБА_2 є батьком заявниці ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що заінтересована особа не заперечує проти задоволення заяви, суд дійшов висновку, що заяву належить задовольнити, оскільки встановлення факту родинних відносин ОСОБА_1 та спадкодавця ОСОБА_2 породить для заявниці певні юридичні наслідки та іншого шляху для підтвердження даного факту не існує.

Відповідно до ч.7 ст.294 ЦПК України при ухваленні судом рішення при розгляді справ окремого провадження судові витрати не відшкодовуються.

Керуючись ст.ст.293, 294, 315-319 ЦПК України, ст.ст.1268-1270 ЦК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Заяву ОСОБА_1 (місце проживання: 30100, АДРЕСА_1), заінтересована особа - Волицька сільська рада Славутського району Хмельницької області (місцезнаходження: 30071, с.Волиця Славутського району Хмельницької області , ЄДРПОУ 22770690), про встановлення факту родинних відносин - задоволити.

Встановити факт, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_5 року в селі Губельці Славутського району Хмельницької області ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Хмельницької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя Б.І. Базарник

СудНетішинський міський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення22.03.2018
Оприлюднено17.04.2018
Номер документу73333314
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —679/130/18

Рішення від 22.03.2018

Цивільне

Нетішинський міський суд Хмельницької області

Базарник Б. І.

Рішення від 22.03.2018

Цивільне

Нетішинський міський суд Хмельницької області

Базарник Б. І.

Ухвала від 01.02.2018

Цивільне

Нетішинський міський суд Хмельницької області

Базарник Б. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні