БАБУШКІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

УХВАЛА

Справа № 200/5203/18

провадження №1-кс/200/3480/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2018 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська

у складі слідчого судді: Шевцовій Т.В.

за участю секретаря: Агашаріфової В.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Дніпро клопотання прокурора Дніпропетровської місцевої прокуратури №3 Дніпропетровської області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей та документів, -

В С Т А Н О В И В:

23 березня 2018 року до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання прокурора Дніпропетровської місцевої прокуратури №3 Дніпропетровської області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю і знаходяться у володінні КЗ Дніпропетровська шоста міська клінічна лікарня Дніпропетровської обласної ради (ідентифікаційний код юридичної особи 01984441, місцезнаходження за адресою: Дніпропетровська обл., м. Дніпро, вул. Батумська, буд. 13), а саме - договорів, укладених між КЗ Дніпропетровська шоста міська клінічна лікарня Дніпропетровської обласної ради та ТОВ Муніципальна екологічна компанія щодо поводження з відходами, а також усі додаткових угод та додатків до них, специфікацій, заявок, платіжних документів, довіреностей, актів зустрічних звірок та актів виконаних робіт, актів прийому-передачі, актів здачі-приймання, службового листування, складеного у зв'язку з укладенням зазначених договорів, довідок про вартість виконаних робіт, підсумкових відомостей ресурсів, рахунків-фактур, планів фінансування, договірної ціни, накладних, журналів виконання робіт, актів знищення та інших документів, пов'язаних зі збиранням, сортуванням, маркуванням, знезараженням (дезінфекцією), транспортуванням та утилізацією небезпечних медичних відходів, з можливістю їх вилучення.

В обґрунтування клопотання зазначив, що Дніпровським ВП ГУНП в Дніпропетровські області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017041440000124 від 10 жовтня 2017 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 272 та ч. 2 ст. 364 КК України. На теперішній час в ході досудового розслідування виникла необхідність у підтвердженні або спростуванні факту господарських правовідносин та перечисленні на розрахунковий рахунок ТОВ Муніципальна екологічна компанія від комунальних закладів бюджетних коштів за договорами про виконання робіт по утилізації відходів.

В ході досудового розслідування встановлено, що посадові особи Департаменту охорони здоров'я Дніпро петровської обласної державної адміністрації та керівники медичних комунальних закладів області створили злочинну схему, спрямовану на виведення коштів місцевого бюджету шляхом укладення договорів з комерційними структурами щодо утилізації утворених в процесі діяльності небезпечних медичних відходів.

При цьому, у порушення вимог наказу МОЗ України №325 від 08.06.2015 Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами , недотримується порядок поводження із вказаними відходами, внаслідок чого вони вивозяться в прилеглі до населених пунктів промислові зони та закопуються у верхній шар ґрунту, а не утилізуються у відповідному крематорії.

До того ж встановлено, що починаючи з кінця 2016 року переважна більшість договорів про надання послуг по утилізації небезпечних відходів у порушення законодавства про публічні закупівлі керівниками медичних комунальних закладів укладена з ТОВ Муніципальна екологічна компанія (ідентифікаційний код юридичної особи 39733303, юридична адреса: Запорізь ка обл., м. Запоріжжя, вул. Перемоги, буд. 129, оф. 300). ТОВ Муніципальна екологічна компанія не мало і не має відповідної ліцензії Міністерства екології та природних ресурсів України на здійснення діяльності по збиранню, перевезенню, зберіганню та утилізації небезпечних медичних відходів, не має відповідного ліцензійного автотранспорту. В порушення вимог законодавства недотримується порядок поводження із вказаними відходами. Отримані в медичних закладах відходи фактично не утилізуються, а звозяться на території промислових зон.

Згідно інформації з відкритих джерел в мережі Інтернет встановлено, а саме з Інтернет-сайтів https://prozorro.gov.ua/ та https://spending.gov.ua/, було встановлено, що в 2017 році між комунальними закладами та ТОВ Муніципальна екологічна компанія укладено такі договори, які фактично не виконано, на загальну суму 1 267 748 грн.

Одним із контрагентів ТОВ Муніципальна екологічна компанія є КЗ Дніпропетровська шоста міська клінічна лікарня Дніпропетровської обласної ради , яке перераховувало одну з найбільших сум бюджетних грошових коштів.

Так, відповідно до інформації з Інтернет-ресурсу Офіційний портал оприлюднення інформації про публічні закупівлі України Прозорро за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-03-27-000729-b встановлено, що 04.04.2017 між ТОВ Муніципальна екологічна компанія та КЗ Дніпропетровська шоста міська клінічна лікарня Дніпропетровської обласної ради укладено такий договір на виконання робіт по утилізації відходів, який фактично не виконувався, на суму 18 200,00 грн.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, КЗ Дніпропетровська шоста міська клінічна лікарня Дніпропетровської обласної ради (ідентифікаційний код юридичної особи: 01984441) знаходиться за адресою: Дніпропетровська обл., м. Дніпро, вул. Батумська, буд. 13.

Враховуючи вищевказане, для підтвердження або спростування факту господарських правовідносин та перечислення на розрахунковий рахунок ТОВ Муніципальна екологічна компанія отриманих бюджетних коштів за договорами про виконання робіт по утилізації відходів, які фактично не виконувались, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів з можливістю їх вилучення в оригіналах, які знаходяться у володінні КЗ Дніпропетровська шоста міська клінічна лікарня Дніпропетровської обласної ради .

В судове засідання прокурор не з'явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність. Представник КЗ Дніпропетровська шоста міська клінічна лікарня Дніпропетровської обласної ради в судове засідання не викликався в порядку ч.2 ст.163 КПК України.

Розглянувши клопотання та дослідивши надані до нього додатки, приходжу до висновку про те, що клопотання підлягає задоволенню з наведених у ньому підстав, так як іншим шляхом отримати інформацію, яка може бути використана при доведенні факту вчинення кримінального правопорушення та вини осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, тобто сприяти встановленню істини у справі, у прокурора немає. Тому відомості, що містяться у зазначених документах, які знаходяться у володінні КЗ Дніпропетровська шоста міська клінічна лікарня Дніпропетровської обласної ради можуть мати значення для досудового розслідування та бути доказами під час судового розгляду.

На підставі викладеного і керуючись ст. 159, 162, 163, 309, 372 КПК України , слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання прокурора Дніпропетровської місцевої прокуратури №3 Дніпропетровської області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.

Надати прокурорам Дніпропетровської місцевої прокуратури №3 Дніпропетровської області ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, слідчим слідчого відділу Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні КЗ Дніпропетровська шоста міська клінічна лікарня Дніпропетровської обласної ради (ідентифікаційний код юридичної особи 01984441, місцезнаходження за адресою: Дніпропетровська обл., м. Дніпро, вул. Батумська, буд. 13), а саме: договорів, укладених між КЗ Дніпропетровська шоста міська клінічна лікарня Дніпропетровської обласної ради та ТОВ Муніципальна екологічна компанія щодо поводження з відходами, а також усі додаткових угод та додатків до них, специфікацій, заявок, платіжних документів, довіреностей, актів зустрічних звірок та актів виконаних робіт, актів прийому-передачі, актів здачі-приймання, службового листування, складеного у зв'язку з укладенням зазначених договорів, довідок про вартість виконаних робіт, підсумкових відомостей ресурсів, рахунків-фактур, планів фінансування, договірної ціни, накладних, журналів виконання робіт, актів знищення та інших документів, пов'язаних зі збиранням, сортуванням, маркуванням, знезараженням (дезінфекцією), транспортуванням та утилізацією небезпечних медичних відходів, з можливістю їх вилучення в оригіналах.

Визначити строк дії ухвали протягом одного місяця з дня її винесення, тобто до 23.04.2018 року.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Т.В. Шевцова

Зареєстровано 15.04.2018
Оприлюднено 17.04.2018
Дата набрання законної сили 13.04.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону