ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
"12" квітня 2018 р. № 903/251/18 Суддя господарського суду Волинської області Слободян О.Г., розглянувши позовну заяву об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Рівненська 111"
до відповідачів:
1) приватного підприємства "Бош-Тепло"
2) ОСОБА_1
про зобов'язання довиконати роботи та повернути кошти в сумі 1086грн. 39коп.
встановив: 11.04.2018р. ОСББ "Рівненська 111" звернулося до господарського суду Волинської області з позовом до ПП "Бош-Тепло" та ОСОБА_1, в якому просить зобов'язати відповідача довиконати роботи згідно проектної документації та договору №22/10/15 від 04.11.2015р. на предмет виконання робіт: капітальний ремонт системи теплозабезпечення із встановленням вузла обліку теплової енергії в житловому будинку №111 по вул. Рівненській, 111 у м.Луцьку; повернути позивачу кошти в сумі 1086,39грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу час для усунення недоліків, встановлених при подані позовної заяви, виходячи з наступного.
Згідно п.2 ч.1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" № 3674 - VI від 08.07.2011 р.
Згідно підпунктів 1, 2.п.2 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач звернувся до суду з двома вимогами: немайнового характеру - довиконати роботи та майнового характеру - повернути кошти в сумі 1086,39грн.
Водночас, позивачем сплачено судовий збір лише на суму 1762грн. як за одну вимогу.
Також, відповідно до п.п. 3 -5, 10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Таких відомостей позивачем у поданій позовній заяві не зазначено.
Крім того, частинами 2, 3 ст.164 ГПК України передбачено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). У разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
Позивачем не додано доказів та документів, на які він посилається в позовній заяві на підтвердження обставин та позовних вимог, а саме: договору №22/10/15 від 04.11.2015р., кошторисної та проектної документації, акт-претензію №1 та інших.
Згідно частин 1 та 3 ст. 45 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу. Відповідачами є особи, яким пред'явлено позовну вимогу.
У позовній заяві співвідповідачем (другим відповідачем) вказано ОСОБА_1, проте в прохальній частині позовної заяви відсутня вимога до нього.
У відповідності до п.1, 2 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.2 ст.91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Суд звертає увагу, що подані до позовної заяви копії документів не засвідчені позивачем.
За таких обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234, 235 ГПК України, господарський суд-
ухвалив:
1. Позовну заяву об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Рівненська 111" до приватного підприємства "Бош-Тепло", ОСОБА_1 про зобов'язання довиконати роботи та повернути кошти в сумі 1086грн. 39коп. залишити без руху.
2. Позивачу не пізніше 10-ти календарних днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме: надати суду докази сплати судового збору у розмірі 1762грн.; зазначити ціну позову; зазначити та обгрунтувати зміст позовних вимог до кожного з відповідачів, зокрема, щодо відповідача ОСОБА_1; надати підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; надати докази, що підтверджують обставини, на яких грунтуються позовні вимоги (договір №22/10/15 від 04.11.2015р., кошторисну та проектну документацію, акт-претензію №1 тощо).
3. Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню згідно з п.5 ст. 174 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя О. Г. Слободян
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2018 |
Оприлюднено | 17.04.2018 |
Номер документу | 73344675 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Оксана Геннадіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні