ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі про банкрутство
(підготовче засідання)
"11" квітня 2018 р.Справа № 922/810/18
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Міньковського С.В.
при секретарі судового засідання Черновою В.О.
розглянувши заяву ТОВ "Техкормінвест", м. Харків про визнання банкрутом ТОВ "Техкормінвест", м. Харків , код ЄДРПОУ 39764263 за участю сторін:
пр-к боржника - Піменова Ю.В. (дов. від 09.04.18 р.),
ВСТАНОВИВ:
Керівник боржника звернувся до суду з заявою про порушення справи про банкрутство товариства з метою відновлення його платоспроможності у порядку ст.ст. 10, 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції після 19.01.2013р. (надалі - Закон про банкрутство), посилаючись на те, що боржник не може виконати грошові зобов'язання перед кредиторами після настання встановленого строку їх сплати, оскільки задоволення вимог одного кредитора призведе до неможливості задоволення вимог в повному обсязі перед іншими кредиторами, що зобов'язує його звернутися до суду в порядку п.5 ст. 11 Закону про банкрутство.
На виконання вимог ухвали суду від 04.04.2018 р. та ч.ч. 2, 3 ст. 11 Закону про банкрутство представником боржника було надано суду установчі документи боржника, бухгалтерський баланс боржника на останню звітню дату 31.12.2017р., перелік кредиторів, вимоги яких визнаються боржником, перелік майна боржника із зазначенням його балансової вартості та місцезнаходження, його загальна балансова вартість, довідки про наявність активів (основних та оборотних засобів), довідку про наявність дебіторської заборгованості (перелік осіб, що мають невиконані зобов'язання перед боржником), відомості про рахунки божника, що відкриті в установах банку (ПАТ "Сбербанк"), рішення власників майна про звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство, протокол загальних зборів учасників від 13.03.2018р., довідка про статутний капітал товариства, фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва.
Відповідно до положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення розпорядника майна, що затверджено постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 14.07.2016р. за № 8 за результатом направлення господарським судом відомостей (конкретної справи про банкрутство, спеціалізації арбітражного керуючого) автоматизованою системою за підписом відповідальної особи було визначено арбітражного керуючого на посаду розпорядника майна ТОВ "Техкормінвест" Кучму Надію Вікторівну (довідка від 03.04.2018р.).
Арбітражний керуючий Кучма Н.В. (свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого № 179 від 07.02.2013 р.) в судове засідання не з'явилась, проте надала суду заяву на участь у справі, в якій повідомила суд, що не є заінтересованою особою у справі, здійснює діяльність арбітражного керуючого з 2003р., у неї відсутні порушення законодавства при виконанні обов'язків арбітражного керуючого і порушень строків подання інформації за час виконання своїх обов'язків, відсутність зацікавленості стосовно боржника, відсутність заборони здійснювати незалежну професійну діяльність, достатньо наявних організаційних та технічних можливостей виконувати обов'язки розпорядника майна у даній справі.
Розглянувши надану суду заяву боржника, додані до неї матеріали, заслухавши пояснення представника боржника, суд вважає заяву керівника боржника ТОВ "Техкормінвест" обґрунтованою на підставі наступного.
У відповідності до ст.10 Закону про банкрутство боржник має право подати до господарського суду заяву про порушення справи про його банкрутство з метою відновлення його платоспроможності. Згідно п. 4.6. Рекомендації президії Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 04.06.2004 року №04-5/1193 - справа про банкрутство порушується господарським судом за заявою боржника за наявності хоча б однієї з підстав, передбачених частиною п'ятою статті 7 Закону (в редакції до 19.01.13 р.). Такі приписи кореспондуються з нормами частини п'ятої статті 11 Закону про банкрутство в редакції після 19.01.13, яка застосовується до даної справи.
Суд констатує, що за нормами Закону про банкрутство боржником може стати суб'єкт підприємницької діяльності при наявності в нього загрози неплатоспроможності (ч. 5 ст. 11), під якою розуміється такий фінансовий стан боржника, коли задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами. При цьому доведення загрози неплатоспроможності покладено на боржника. Отже, загроза неплатоспроможності виникає тоді, коли можна припустити, що боржник буде не в змозі в майбутньому виконати всі наявні грошові зобов'язання з настанням строків їх виконання, якщо виконає ті, строки яких настали.
Тобто, провадження у справі про банкрутство боржника в разі загрози його неплатоспроможності порушується судом за заявою боржника і вводиться процедура розпорядження майном за умови, коли вимога кредитора є близькою до безспірності й відсутні заперечення зі сторони його кредиторів, проте фінансовий стан боржника ще не характеризується ознаками неплатоспроможності, які визначені у ч. 3 ст. 10 Закону про банкрутство.
У даному випадку суд повинен розглянути у сукупності внутрішній стан господарської діяльності боржника, який може бути доведений боржником не тільки на підставі наявних безспірних вимог кредиторів, а й документами про невиконані звичайні грошові зобов'язання (договірні або фінансові) боржника перед кредиторами, наявністю у боржника майбутніх доходів і майбутніх витрат та збитків, які негативно впливають на майновий стан боржника. Отже, обов'язок звернення до суду боржника в разі загрози неплатоспроможності може виникати незалежно від того, чи є у боржника в наявності безспірні вимоги кредиторів, чи їх немає. Ця норма, на думку суду, є фактично засобом правового захисту інтересів боржника від наявних та майбутніх кредиторів, оскільки у випадку не звернення до суду при наявної загрози неспроможності у боржника подальший майновий стан боржника може бути вкрай тяжким, що не надасть можливість відновити фінансове становище останнього за допомогою реабілітаційних процедур банкрутства та задовольнити всі вимоги кредиторів.
В зв'язку з чим ініціювання боржником порушення справи про банкрутство свідчить про відсутність між боржником та його кредиторами спору про наявність і неоплатність (реальну чи потенційну) боргу, оскільки боржник сам визнає ці обставини. Такої ж правової думки дотримується і Верховний Суд України в постанові від 25.11.14 р. по справі №Б-50/211-10., а згідно ч. 4 ст. 236 ГПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Боржником на виконання приписів ст. 11 Закону про банкрутство було надано протокол від 13.03.2018р. загальних зборів учасників товариства, на якому було прийняте рішення про покладення обов'язків щодо звернення до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство ТОВ "Техкормінвест" на директора товариства.
Також до матеріалів заяви керівником боржника у відповідності до приписів ч.2-ч.4 ст. 11 Закону про банкрутство надано установчі документи боржника, бухгалтерський баланс боржника на останню звітню дату 31.12.2017р., перелік кредиторів, вимоги яких визнаються боржником, перелік майна боржника із зазначенням їх балансової вартості та місцезнаходження, довідки про наявність активів (основних та оборотних засобів), довідку про наявність дебіторської заборгованості (перелік осіб, що мають невиконані зобов'язання перед боржником), відомості про рахунки божника, що відкриті в установах банку (ПАТ "Сбербанк"), документи в підтвердження заборгованості перед кредиторами.
Відповідно до наданих суду боржником документів визначено грошові зобов'язання боржника перед кредиторами, строк сплати яких настав у розмірах, що не оспорюється боржником, а саме за кредиторськими зобов'язаннями на загальну суму - 1 351 146,72 грн, з яких:
перед ТОВ "Бонітас Груп", код 40591883 - 1 201 146,72 грн, що виникла на підставі договору про надання послуг № 010916 від 01.09.16 р. та підтверджується рішенням господарського суду Харківської області від 24.01.2018р. по справі №922/4414/17, яке набрало законної сили, відповідно до якого з товариства було стягнуто борг за договором про надання послуг № 010916 від 01.09.16 р. 1 201 146,72 грн основного боргу та судовий збір у розмірі 18017,20 грн. 06.03.2018 р. ТОВ "Бонітас Груп" звернулось із заявою про відкриття виконавчого провадження до Міжрайонного відділу ДВС по Холодногірському та Новобаварському районах міста Харкова щодо стягнення з товариства вищевказаної суми заборгованості;
перед ТОВ "Юрінвест-В", код 37658612, на загальну суму 150 000,00 грн за договором про надання юридичних послуг № 05/01-17 від 05.01.2017р., строк дії якого до 31.12.2017 р., що підтверджено наданими суду боржником копіями договору, актом здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 25.12.17 р., що свідчить про настання строку виконання зобов'язань (п. 3.3. та 3.4. договору).
У боржника відсутні основні та оборотні засоби, окрім грошових коштів на рахунку в банківській установі на загальну суму 6690,40 грн, про що свідчить банківська виписка від 27.03.18 р. по рахунку у ПАТ "Сбербанк" за період з 12.03.18 р. по 13.03.18 р., а також зведена відомість результатів інвентаризації ТОВ "Техкормінвест" від 13.03.18 р. У боржника відсутня дебіторська заборгованість, всі працівники звільнені ще до відкриття провадження у справі про банкрутство.
Отже, керівником боржника в повному обсязі виконані вимоги ст.11 Закону про банкрутство при подачі заяви про відкриття справи про банкрутство, боржник має визнані та не сплачені на протязі тривалого часу грошові зобов'язання перед кредиторами на загальну суму більше ніж 300 мінімальних розмірів заробітної плати.
З огляду на вищевказане, суд констатує, що загальна сума майнових активів боржника, які можливо направити на задоволення вимог одного чи двох кредиторів складає 6690,40 грн, проте загальна кредиторська заборгованість боржника складає суму 1351146,72 грн, що створює пряму загрозу для незадоволення всіх інших вимог кредиторів, строк сплати по яким вже наступив та, які не оспорюються боржником.
Отже на час розгляду заяви ТОВ "Техкормінвест" не може в повному обсязі задовольнити вимоги кредиторів, в тому числі сплатити безспірну суму заборгованості перед ТОВ "Бонітас Груп", м. Бориспіль в сумі 1 201 146,72 грн в зв'язку з наявною загрозою неплатоспроможності боржника.
Відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами.
Суд зазначає, що оскільки із заявою про порушення справи про банкрутство звернуся саме боржник, це свідчить про визнання ним обставин наявності боргу, та подання доказів його неплатоспроможності, що визначені у ч.3.ст.10 Закону про банкрутство на момент звернення до господарського суду.
Аналогічної правової позиції дотримується Верховний Суд України у постанові від 27 жовтня 2009 року у справі № 5/65-09 та в постанові від 25.11.2014 р. у справі №Б-50/211-10, які господарський суд враховує згідно ч. 4 ст. 236 ГПК України в редакції від 15.12.17 р.
Розглянувши кандидатуру арбітражного керуючого Кучми Надії Вікторівни (свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого № 179 від 07.02.2013 р.) суд зазначає наступне.
Згідно ч.1 ст.97 Закону про банкрутство передбачено, що арбітражним керуючим (розпорядником майна) може бути громадянин України, який має повну вищу юридичну або економічну освіту, стаж роботи за фахом не менше трьох років або одного року на керівних посадах після отримання повної вищої освіти, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит. Кандидатура арбітражного керуючого Кучми Надії Вікторівни повністю відповідає вимогам ст. 97 цього закону
Сукупність наданої та підтвердженої інформації щодо здібності арбітражного керуючого Кучми Н.В. (ділова репутація) дає можливість в достатньому обсязі говорити про те, що арбітражний керуючий Кучма Н.В. належним чином та у повному обсязі може виконувати повноваження розпорядника майна та проводити заходи, направлені на охорону, захист майнових активів боржника та інтересів кредиторів
Враховуючи, що судова процедура розпорядження майном боржника направлена на забезпечення збереження та ефективного використання боржником майнових активів, для цього потрібна особа, яка повинна мати не тільки професійні здібності, а й ділові та моральні якості, що у повному обсязі цим критеріям відповідає кандидатура арбітражного керуючого Кучми Н.В.
З урахуванням вищевикладених обставин, суд дійшов висновку про призначення розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Кучму Н.В.
Враховуючи, що на час проведення підготовчого засідання у боржника існує загроза його неплатоспроможності, коли задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами з метою виявлення всіх кредиторів і осіб, які можуть взяти участь у санації боржника, суд вважає заяву боржника обґрунтованою в зв'язку з чим здійснює оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Керуючись ст. ст. 233-234, ч. 4 ст. 236 ГПК України, ст.ст. 1, 11, 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі про банкрутство ТОВ "Техкормінвест", м. Харків, код ЄДРПОУ 39764263.
2. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, який передбачає зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах;
забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;
не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;
зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;
не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
3. Ввести процедуру розпорядження майном боржника.
4. Призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Кучму Надію Вікторівну (свідоцтво № 179 від 07.02.13 р.), код іпн НОМЕР_1, поштова адреса: АДРЕСА_1, та встановити розмір оплати послуг арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна ТОВ "Техкормінвест" у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання нею повноважень, джерелами сплати грошової винагороди розпоряднику майна є авансування боржником, що вноситься на депозитний рахунок нотаріусу.
5. Здійснити офіційне оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України про відкриття справи про банкрутство боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Техкормінвест", м. Харків, код 39764263, із зазначенням повного найменування боржника, його поштової адреси, банківських реквізитів, найменування та адреси господарського суду, номера справи, відомостей про розпорядника майна, граничний строк подання заяв конкурсних кредиторів з вимогами до боржника.
6. Встановити строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів до 20.05.2018 р.
7. Встановити дату складання розпорядником майна реєстру вимог кредиторів та подання його на затвердження до господарського суду 20.05.2018 р.
8. Встановити строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника до 20.05.2018 р.
9. Попереднє засідання господарського суду призначити на 22.05.2018 р. об 11 год. 00 хвл. у приміщенні Господарського суду Харківської області, зал 111.
10. Ухвалу про відкриття провадження у справі про банкрутство надіслати боржнику, власнику майна, розпоряднику майна, державному реєстратору, органу державної податкової служби, місцевому загальному суду за місцезнаходженням боржника, органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника, установам, що здійснюють облік нерухомого та рухомого майна (органу державної реєстрації речових прав, органам державної автомобільної інспекції за місцезнаходженням боржника), установам банків, що обслуговують рахунки боржника, державному органу з питань банкрутства.
11. Ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її винесення та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення.
Ухвала підписана 12.04.2018 р.
Суддя Міньковський С.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2018 |
Оприлюднено | 18.04.2018 |
Номер документу | 73370398 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні