Справа №560/555/18
Провадження №1-кс/560/122/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 квітня 2018 року Дубровицький районний суд Рівненської області в складі: слідчого судді: ОСОБА_1 ,
за участю секретаря: ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого СВ Дубровицького ВП Сарненського ВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 на підставі матеріалів кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017180110000235 від 10.04.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.358 КК України про надання дозволу на проведення перевірки дотримання вимог трудового законодавства в діяльності КЗ "Жаденський НВК ЗОШ 1-2 ступенів" Миляцької сільської ради,
В С Т А Н О В И В :
До Дубровицького районного суду Рівненської області від слідчого СВ Дубровицького ВП Сарненського ВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 надійшло клопотання, яке погоджене з прокурором Дубровицького відділу Сарненської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу інспекторам Управління Держпраці в Рівненській області на проведення упродовж 10 (десяти) робочих днів, а саме з 02.05.2018 року по 16.05.2018 року позапланової перевірки дотримання вимог трудового законодавства КЗ «Жаденський НВК ЗОШ 1-2 ступенів» Миляцької сільської ради, юридична та фактична адреса: Рівненська область Дубровицький район, с. Жадень, вул. Центральна, 179, код ЄДРПОУ - 39134607, за період часу в 01 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року, для перевірки наступних питань: правильність і достовірність нарахування заробітних плат працівникам навчального закладу в період 2016-2017 років; відповідність нормам чинного законодавства видання наказів про збільшення тижневого навантаження директору та окремим вчителям, наслідком чого стало нарахування заробітної плати, відповідно до збільшеного навантаження; правильність та відповідність нормам законодавства порядку прийняття на роботу працівників ОСОБА_5 та ОСОБА_6 ; правильність та достовірність заповнення табелів робочого часу на ОСОБА_7 та відповідне нарахування останній заробітної плати. Також просить зобов`язати службових осіб КЗ «Жаденський НВК ЗОШ 1-2 ступенів» Миляцької сільської ради, допустити працівників Управління Держпраці в Рівненській області до проведення позапланової перевірки дотримання вимог трудового законодавства з 02.05.2018 року по 16.05.2018 року, а також надати працівникам Управління Держпраці в Рівненській області в повному обсязі документальні матеріали, необхідні для проведення перевірки.
Клопотання мотивоване тим, що слідчим відділенням Дубровицького ВП Сарненського ВП ГУНП в Рівненській області, проводиться досудове розслідування по факту підроблення документації в КЗ «Жаденський НВК ЗОШ 1-2 ступенів» Миляцької сільської ради.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 10 квітня 2017 року до Дубровицького ВП ГУНП в Рівненській області, надійшло повідомлення працівників КЗ «Жаденський НВК ЗОШ 1-2 ступенів» Миляцької сільської ради, котрий розміщений в с. Жадень Дубровицького району про те, що посадові особи вказаного навчального закладу здійснили привласнення та розтрату державного майна, підроблення документів.
Так, в ході проведення розслідування, в діяльності КЗ «Жаденський НВК ЗОШ 1-2 ступенів» Миляцької сільської ради, було виявлено наступні порушення: в період 2016-2017 р. бухгалтерією навчального закладу здійснювалось нарахування заробітних плат особам, які фактично не працювали в комунальному закладі; в порушення Інструкції «Про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти», затвердженої Наказом Міністерства освіти України №102 від 15.04.1993 року, керівник видав накази про збільшення тижневого навантаження як собі, так і іншим вчителям, внаслідок чого було отримано вищу заробітну плату, ніж та повинна була бути нарахована; в порушення вимог трудового законодавства, керівник НВК прийняв на роботу працівників ОСОБА_5 , ОСОБА_7 без здійснення їх медичного огляду та до того, як їх було зареєстровано у Дубровицькому відділення Сарненської ОДПІ ГУ ДФС в Рівненській області; - не здійснено повідомлення Дубровицького РЦЗ про наявність вакантних посад, внаслідок чого неправомірно прийнятим на роботу ОСОБА_5 та ОСОБА_6 здійснювалось нарахування заробітної плати; - ОСОБА_8 , рахувалась такою, що відпрацювала робочі години в КЗ «Жаденський НВК ЗОШ 1-2 ступенів», за що отримувала заробітну плату, хоча фактичну більшість із цього часу - перебувала на навчанні в Сарненському педагогічному коледжі.
Вищевказана інформація підтверджується допитаними в рамках розслідування свідками, а саме: ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 .
Кожен із свідків зазначає про системні порушення в діяльності керівництва навчального закладу в сфері трудового законодавства, що проявляється, як у збільшенні тижневого навантаження певним працівникам, із числа тих, які перебувають в хороших із керівництвом відносинах, так і здійснені нарахування заробітних плат та інших виплат працівникам, які взагалі не працюють в ДНЗ. Крім того, свідки також зазначають, що керівник прийняв на роботу працівників ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , без попереднього проходження останніми медичного огляду, не повідомивши про наявність вакантних посад в центр зайнятості та до того, як останніх було зареєстровано у Дубровинькому відділення Сарненської ОДНІ ГУ ДФС в Рівненській області, що свідчить про значні порушення, які можуть містити кримінальний характер в діяльності певних працівників навчального закладу.
Вказує, що з метою повного, всебічного та об`єктивного розслідування всіх обставин у вказаному провадженні є необхідність у проведенні перевірки дотримання трудового законодавства в діяльності КЗ «Жаденський НВК ЗОШ 1-2 ступенів» Миляцької сільської ради за період часу з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року.
До початку розгляду справи від слідчого ОСОБА_3 до суду надійшла заява, у якій просить розглянути клопотання без його участі та не здійснювати фіксування судового засідання технічними засобами.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Суд, дослідивши клопотання та додані до нього докази, дійшов висновку, що в задоволенні клопотання слід відмовити з наступних підстав.
Згідно ст. 4 КПК України, кримінальне провадження на території України здійснюється з підстав та в порядку, передбаченому цим Кодексом, незалежно від місця вчинення кримінального правопорушення.
Згідно ст. 9 КПК України, під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватись вимог Конституції України, цього кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства. Закони та інші нормативно-правові акти України, положення яких стосуються кримінального провадження, повинні відповідати цьому Кодексу. При здійсненні кримінального провадження не може застосовуватись закон, який суперечить цьому кодексу.
Відповідно вимог КПК України, слідчим суддею в межах його компетенції, на етапі досудового розслідування розглядаються, клопотання слідчого (прокурора) по застосуванню заходів забезпечення кримінального провадження, повний перелік видів яких визначений ст. 131 КПК України, клопотання про проведення слідчих дії, визначених углаві 10 КПК України.
Статтею 131 КПК України передбачено види заходів забезпечення кримінального провадження, якими є: виклик слідчим, прокурором, судовий виклик і привід; накладення грошового стягнення; тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом; відсторонення від посади; тимчасовий доступ до речей і документів; тимчасове вилучення майна; арешт майна; затримання особи та запобіжні заходи.
Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Тобто чинним КПК України встановлений вичерпний перелік заходів забезпечення кримінального провадження, дозвіл на проведення яких надається на підставі ухвали слідчого судді.
В клопотанні також відсутні посилання слідчого на діючу норму КПК України, яка б передбачала процедуру надання слідчим суддею дозволу на проведення позапланової перевірки.
Виходячи з викладеного, надання слідчим суддею дозволу на проведення позапланової перевірки органами Державної служби з питань праці, чинним КПК України не передбачено, а відповідно і повноваження слідчого судді на її призначення відсутні.
З урахуванням викладеного, клопотання про надання дозволу на проведення перевірки дотримання вимог трудового законодавства в діяльності КЗ "Жаденський НВК ЗОШ 1-2 ступенів" Миляцької сільської ради задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 131, 309, 310 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання слідчого СВ Дубровицького ВП Сарненського ВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя:підпис.
З оригіналом згідно.
Суддя Дубровицького
районного суду ОСОБА_1
Суд | Дубровицький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2018 |
Оприлюднено | 28.02.2023 |
Номер документу | 73420131 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дубровицький районний суд Рівненської області
Оборонова І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні