Категорія 6.12
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2009 року Справа №2а-25583/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Чернявської Т.І.
за участю
секретаря судового засідання Глазунової О.О.
та
представників сторін:
від позивача – начальник відділу юридичних та організаційних питань відділення
Іващенко Л.В. (довіреність від 25.09.2009 № 5869/06)
від відповідача – не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську
справу за адміністративним позовом
відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Свердловську Луганської області
до підприємства Червонопартизанської виправної колонії № 68
управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області
про стягнення заборгованості по страховим внескам у сумі 1675,38 грн.,
ВСТАНОВИВ:
03 вересня 2009 року відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Свердловську Луганської області звернулося до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до підприємства Червонопартизанської виправної колонії № 68 управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області про стягнення заборгованості по страховим внескам у сумі 1675,38 грн.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.
Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з огляду на таке.
Підприємство Червонопартизанської виправної колонії № 68 управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області у відповідності із вимогами ст. 10 Закону України від 23 вересня 1999 року № 105-XIV «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» взятий на облік у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Свердловську Луганської області як страхувальник з 28 березня 2008 року, про що свідчить страхове свідоцтво № 1209000165 від 28 березня 2008 року (арк. справи 5).
Згідно із п. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України від 23 вересня 1999 року № 105-XIV «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» відповідач як страхувальник зобов’язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань страхові внески, які є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженою постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12 липня 2007 року № 36 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 01 серпня 2007 року за № 867/14134, регламентовано, що не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені. Пеня нараховується із сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь строк. Пеня нараховується з наступного дня після одержання заробітної плати до дня сплати недоїмки включно (п. 5.1 та п. 5.2 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України).
При стягненні недоїмки за платежами до Фонду строки давності не застосовуються. Сплата (погашення) пені здійснюється у такому самому порядку, як і недоїмки (п. 5.8 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України).
Як вбачається з розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за І квартал 2009 року, яка складається відповідачем наростаючим підсумком з початку року, підприємство Червонопартизанської виправної колонії № 68 управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області станом на 01 квітня 2009 року має недоїмку із сплати страхових внесків в сумі 30827,90 грн. (арк. справи 27-28).
Як вбачається з розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за І півріччя 2009 року, яка складається відповідачем наростаючим підсумком з початку року, підприємство Червонопартизанської виправної колонії № 68 управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області станом на 01 липня 2009 року має недоїмку із сплати страхових внесків в сумі 33045,53 грн. (арк. справи 9).
Відповідно до розрахунку заборгованості по підприємству Червонопартизанської виправної колонії № 68 управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області станом на 01 липня 2009 року сума недоїмки за період з 01.04.2009 по 01.07.2009 частково сплачена та ії залишок складає 1675,38 грн. (арк. справи 10).
Листом від 17.08.2009 № 34/1984, який наданий представником позивача в судовому засіданні, підприємство Червонопартизанської виправної колонії № 68 управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області позовні вимоги про стягнення заборгованості по страховим внескам у сумі 1675,38 грн. визнає в повному обсязі (арк. справи 36).
Враховуючи те, що відповідач за час судового розгляду справи у добровільному порядку недоїмку із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності, в сумі 1675,38 грн. не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають повному задоволенню.
Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до п. 34 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993р. № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України у судовому засіданні 24 грудня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог ч. 4 ст. 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 45, 52 Закону України від 23 вересня 1999 року № 105-XIV «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», п. 5.1, п. 5.2, п. 5.8 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12 липня 2007 року № 36 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01 серпня 2007 року за № 867/14134, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з підприємства Червонопартизанської виправної колонії № 68 управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області (ідентифікаційний код 08680419, місцезнаходження: 94830, Луганська область, м. Свердловськ, м. Червонопартизанськ) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Свердловську Луганської області (ідентифікаційний код 25926833, місцезнаходження: 94800, Луганська область, м. Свердловськ, вул. Ленінського Комсомолу, буд. 1) недоїмку зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань , які спричинили втрату працездатності, за період з 01 квітня 2009 року по 01 липня 2009 року в сумі 1675,38 грн. (одна тисяча шістсот сімдесят п‘ять гривень тридцять вісім копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена у повному обсязі 29 грудня 2009 року.
Суддя Т.І. Чернявська
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2009 |
Оприлюднено | 11.12.2010 |
Номер документу | 7342883 |
Судочинство | Адміністративне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні