Рішення
від 02.04.2018 по справі 266/3561/17
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МАРІУПОЛЯ

Справа № 266/3561/17

Провадження№ 2/266/155/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(ЗАОЧНЕ)

02 квітня 2018 року м. Маріуполь Приморський районний суд м. Маріуполя Донецької області в складі головуючого судді Д'яченко Д.О., за участі секретаря Сологуб Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 міської ради, треті особи, що не заявляють самостійних вимог Садівниче товариство Маяк , Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області про скасування державного акту на право приватної власності на землю

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив суд скасувати державний акт на право приватної власності на землю І-ДН №157626 від 28.09.2000 року, що зареєстровано в книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №406, яким підтверджується право власності ОСОБА_2

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він є членом Садівничого товариства Маяк з 19 травня 2012 року. Позивач придбав у СТ Маяк земельну ділянку №633 по вул. С.А. Колбасьєва в Приморському районі м. Маріуполч та отримав членську книжку СТ Маяк , відповідно до якої він є власником земельної ділянки №633. Відповідно до членської книжки члена СТ Маяк від 18.04.2004 року, яка видани ОСОБА_4, право на земельну ділянку №633, площею 406 кв.м., яка розташована за адресою: м. Маріуполь, Приморський район, вул. С.А. Колбасьєва була переоформлена 19.05.2012 року на ОСОБА_1 19.05.2012 року ОСОБА_1 отримав членську книжку члена СТ Маяк .

Просить суд скасувати державний акт на право приватної власності на землю І-ДН №157626 від 28.09.2000 року, що зареєстровано в книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №406, яким підтверджується право власності ОСОБА_2

Позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_5 до суду не з'явились, на адресу суду направили заяву про розгляд справи за їхньої відсутності, позовні вимоги підтримують, позов просили задовольнити у повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_2 належним чином повідомлений про час і дату судового засідання до суду не з'явився, про причину неявки суд не повідомив.

Представник відповідач ОСОБА_3 міської ради до суду не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності,проти задоволення позовних вимог не заперечував.

Представник третьої особи: Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області до суду не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності.

Представник третьої особа: Садівниче товариство Маяк , до суду не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідач ОСОБА_2 до відкритого судового засідання не з'явився, відомостей про причини неявки суду не надав, про дату та час судового засідання був повідомлений належним чином, у зв'язку з чим суд, керуючись ч. 5 статтею 223 Цивільного процесуального кодексу України, розглядає справу без його участі та на підставі статті 280 ЦПК України, постановляє заочне рішення.

Суд дослідивши письмові матеріали справи, вважає позовні вимоги обґрунтованими та задовольняє позов з наступних підстав.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що згідно членської книжки садівничого товариства Маяк виданої 19 травня 2012 року, ОСОБА_1 з 19 травня 2012 року вступив в члени товариства.(а.с.9).

Згідно технічного паспорту земельної ділянки виготовленого Приватним підприємцем ОСОБА_6 у користуванні ОСОБА_1 знаходиться земельна ділянка №633 СТ Маяк розташована на території земель ОСОБА_3 міської ради площею 0,0406 га. (а.с.17-19).

Згідно довідки №Г-48/0-0.32-93/135/17 від 22 травня 2015 року Управління держкомзему у місті Маріуполі Донецької області земельна ділянка 633 у СТ Маяк по вул. С.А. Колбасьєва надана у власність громадян у порядку безоплатної передачі земельних ділянок громадянам. (а.с.15).

Згідно довідки Садівничого товариства Маяк Приморського району міста Маріуполя ОСОБА_1 є власником ділянки №633 по вул. Колбасьєва в м. Маріуполь. Заборгованості по сплаті членських внесків не має. (а.с.8).

Відповідно до ст.14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Згідно ч.2 ст.116 Земельного кодексу України, набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Відповідно до ст.141 Земельного кодексу України, підставами припинення права користування земельною ділянкою є:

а) добровільна відмова від права користування земельною ділянкою;

б) вилучення земельної ділянки у випадках, передбачених цим Кодексом;

в) припинення діяльності релігійних організацій, державних чи комунальних підприємств, установ та організацій;

г) використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам;

ґ) використання земельної ділянки не за цільовим призначенням;

д) систематична несплата земельного податку або орендної плати;

е) набуття іншою особою права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці;

є) використання земельної ділянки у спосіб, що суперечить вимогам охорони культурної спадщини.

Зазначений перелік є вичерпним, а тому припинення права користування земельною ділянкою з інших підстав не допускається.

Згідно із ч.1 ст.81 Земельного кодексу України, громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі: а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами; б) безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності; в) приватизації земельних ділянок, що були раніше надані їм у користування; г) прийняття спадщини; ґ) виділення в натурі (на місцевості) належної їм земельної частки (паю).

Відповідно до положень статей 152, 158 ЗК України, який діяв на момент виникнення спірних відносин, держава забезпечує громадянам рівні умови захисту прав власності на землю. Захист прав громадян на земельні ділянки здійснюється шляхом: визнання прав, визнання угоди недійсною, визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування тощо. Власник земельної ділянки може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою. Земельні спори вирішуються судами, органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування та розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян.

Згідно з ч.1 ст. 116 ЗК України громадяни набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

Відповідно до положень ст. 126 ЗК України державний акт є документом, що посвідчує право власності на земельну ділянку, надану у власність відповідним рішенням.

Таким чином судом встановлено, що підставою для надання спірної земельної ділянки відповідачу ОСОБА_2В було рішення ОСОБА_3 міської ради народних депутатів від 06 квітня 2000 року №586. (а.с.14).

На день розгляду справи судом новий державний акт позивачу не може бути виданий по причині наявності державного акту серії І-ДН №157626, та його державної реєстрації в книзі реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку, тому суд приходить до висновку, що державний акт серії І-ДН №157626 є недійсним.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 81, 116, 126,152, 158 ЗК України,ст.. 373-374 ЦК України ст..ст.3, 10, 11, 58-60, 212-215 ЦПК України,

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, мешкає за адресою: м. Маріуполь, вул. Митрополицька, буд 65. Кв. 13 до ОСОБА_2, мешкає за адресою: АДРЕСА_1, ОСОБА_3 міської ради, ЄДРПОУ 33852448, юридична адресою: 87555, м. Маріуполь, пр. Миру, буд.70, треті особи що не заявляють самостійних вимог Садівниче товариство Маяк , ЄДРПОУ 24815362, юридична адреса: 87510, м. Маріуполь, пр. Луніна, буд.2, Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області, ЄДРПОУ 39767332, юридична адреса: 87515, м. Маріуполь, вул. Митрополицька, буд. 4 про скасування державного акту на право приватної власності на землю - задовольнити.

Державний акт на право приватної власності на землю І-ДН №157626 від 28.09.2000 року, що зареєстрований в книзі державних актів на право приватної власності на землю за №406, яким підтверджується право власності ОСОБА_2 - скасувати.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути оскаржено позивачем в загальному порядку до Апеляційного суду Донецької області шляхом подання в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.

Враховуючи п.п. 15.5. п. 15 Розділу 13 Перехідні положення ЦПК України до утворення апеляційних судів в апеляційних округах, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги через Приморський районний суд м. Маріуполя до Апеляційного суду Донецької області у межах територіальної юрисдикції яких перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або в разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Суддя: Д`яченко Д. О.

СудПриморський районний суд м.Маріуполя
Дата ухвалення рішення02.04.2018
Оприлюднено18.04.2018
Номер документу73432998
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —266/3561/17

Рішення від 02.04.2018

Цивільне

Приморський районний суд м.Маріуполя

Д`яченко Д. О.

Рішення від 02.04.2018

Цивільне

Приморський районний суд м.Маріуполя

Д`яченко Д. О.

Ухвала від 14.02.2018

Цивільне

Приморський районний суд м.Маріуполя

Д`яченко Д. О.

Ухвала від 30.10.2017

Цивільне

Приморський районний суд м.Маріуполя

Митрофанова Є. Г.

Ухвала від 09.10.2017

Цивільне

Приморський районний суд м.Маріуполя

Митрофанова Є. Г.

Ухвала від 28.09.2017

Цивільне

Приморський районний суд м.Маріуполя

Митрофанова Є. Г.

Ухвала від 29.09.2017

Цивільне

Приморський районний суд м.Маріуполя

Митрофанова Є. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні