Справа № 2-10276/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2009 року Приморський районний суд міста Одеси в складі:
головуючого – судді Андрухіва В.В.
при секретарі Василенко М.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кредитної спілки «Універсальна» про стягнення грошових коштів та відшкодування моральної шкоди,
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом до Кредитної спілки «Універсальна» та просив стягнути з відповідача на його користь суму внесків 10000 грн., нараховані відсотки в сумі 1440 грн. та 320 грн., судові витрати в сумі 430 грн., та відшкодувати моральну шкоду у розмірі 5000 грн. Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що 26.06.2008 року між ним та відповідачем був вчинений правочин, згідно якого він передав, а відповідач отримав 1 000 грн. При укладенні вказаного правочину позивачеві було видана угода № КВ/4 про внесення додаткового пайового внеску. Договір про внесення депозитного вкладу з позивачем укладено не було. Крім того, 26.06.2008 року між ним та відповідачем був укладений договір № КВ 20/К про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок, згідно якого ОСОБА_1 передав, а КС «Універсальна» отримала 9000 грн. Вищезазначені кошти, відповідно умов договору, позивач передав терміном на 12 місяці з правом одержання 32% річних. Відповідач не виконує зобов’язання не повертає суми вкладу. Позивач неодноразово звертався до КС «Універсальна» з цього приводу, однак відповідач ухиляється від виконання зобов’язання, тому позивач вважав що відповідач також повинен відшкодувати моральну шкоду.
Позивач, повідомлений належним чином до суду не з’явився, надіслав заяву, згідно якої просив розглядати справу у його відсутність, позов підтримав та просив суд його задовольнити з наведених підстав.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про поважність причини неявки суд не сповістив, з заявою про відкладення розгляду справи не звертався, тому, за згодою позивача суд ухвалив про заочний розгляд справи.
Дослідивши наявні у справі докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судовим розглядом вставлено, що 26.06.2008 року між позивачем та відповідачем був вчинений правочин, згідно якого він передав, а відповідач отримав 1 000 грн.
При укладенні вказаного правочину позивачеві було видана угода № КВ/4 про внесення додаткового пайового внеску. Договір про внесення депозитного вкладу з позивачем укладено не було.
Крім того, 26.06.2008 року між ним та відповідачем був укладений договір № КВ 20/К про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок, згідно якого ОСОБА_1 передала, а КС «Універсальна» отримала 9000 грн.
Строк дії вказаного депозитного договору становив 12 місяці, тобто до 26 червня 2009 року.
В порушення умов договору відповідач не повертає суму вкладу.
Відповідно до ч. 1 ст. 23 Закону України „Про кредитні спілки” вклади членів кредитної спілки на депозитні рахунки, а також нарахована на такі кошти та пайові внески плата (проценти) належать членам кредитної спілки на праві приватної власності.
Відповідно до ч. 2 ст. 23 даного Закону кожен член кредитної спілки має право одержати належні йому кошти на умовах укладеного з ним договору.
Відповідно ст.. 526 ЦК України зобов’язання повинно виконуватися належним чином згідно умов договору.
Таким чином, суд вважає, що підлягає стягненню з відповідача сума внеску у розмірі 10 000 грн.
Крім того, відповідно п.п. 2.2 вищевказаного договору № КВ 20/К відповідач в свою чергу повинен був виплачувати проценти кожних три місяці в розмірі 32% річних.
В порушення умов договору позивач не отримує відсотків від Кредитної Спілки «Універсальна» за користування вкладом.
Стаття 536 ЦК України вказує на те, що за користування чужими грошовими коштами боржник повинен сплачувати проценти, якщо інше не встановлено договором між фізичними особами.
Заборгованість за відсотками за договором № КВ 20К за період з 26.12.2008 року по 26.06.2009 року складає – 1440 грн.
Що стосується вимог позивача в частині стягнення суми відсотків у розмірі 320 грн., то в їх задоволенні належить відмовити, оскільки відповідно п.7 ст.10 Закону України «Про кредитині спілки» повернення обов’язкового пайового та інших внесків, крім вступного внеску, провадиться в порядку, передбаченому статутом кредитної спілки, але не пізніше ніж через один місяць після прийняття загальними зборами або спостережною радою кредитної спілки відповідного рішення. Повернення вкладів провадиться за взаємною згодою сторін або не пізніше строку, передбаченого відповідним договором. Як вбачається із матеріалів справи договір депозитного вкладу між сторонами не укладався. Крім того, відповідно ч.2 ст. 21 Закону України «Про кредитні спілки», кредитна спілка має право самостійно встановлювати розмір плати (відсотків), яка розподіляється на пайові членські.
Таким чином, суд вважає, що належить стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 суму внесків 10000 грн., нараховані відсотки в сумі 1440 грн.
Що стосується вимог позивача в частині стягнення моральної шкоди в сумі 5000 грн., то в їх задоволенні належить відмовити, так як позивачем не вказано, з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір шкоди та не надано докази в їх підтвердження. Крім того, як вбачається зі ст.. 611 ЦК України у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема відшкодування моральної шкоди, але в даному випадку дане відшкодування договором та діючим законодавством при розгляді справ про повернення вкладу не передбачено.
Задовольняючи частково вимоги позивача, суд стягує з відповідача, відповідно до ст..88 ЦПК України, на користь ОСОБА_1, судові витрати, які складаються з витрат на ІТЗ цивільного процесу у розмірі 30 грн., судового збору – 100 грн., юридичних послуг – 300 грн., що підтверджено квитанціями, а також стягує на користь держави судовий збір в суді 14 грн. 40 коп.
Згідно ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільну справу в межах заявлених вимог і на підставі представлених сторонами доказів.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Стягнути з Кредитної спілки «Універсальна» (адреса: м. Одеса пр-т Шевченко, 11а, код ЄДРПОУ 34801703) на користь ОСОБА_1 суму внесків 10000 грн., нараховані відсотки в сумі 1440 грн., судові витрати в сумі 430 грн., а всього стягнути – 11870 (одинадцять тисяч вісімсот сімдесят) грн.
В іншій частині позову – відмовити.
Стягнути з Кредитної спілки «Універсальна» (адреса: м. Одеса пр-т Шевченко, 11а, код ЄДРПОУ 34801703) на користь держави судовий збір в сумі 14 (чотирнадцять) грн. 40 коп.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя -В.В.Андрухів
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2009 |
Оприлюднено | 12.01.2010 |
Номер документу | 7344032 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Андрухів Вадим Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні