ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м.Харків, пр. Науки, 5
У Х В А Л А
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО
18.04.2018р. № 905/712/18
Суддя господарського суду Донецької області І.К. Чорненька
Розглянувши матеріали за заявою боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Даса Трейд , м. Слов'янськ
про визнання банкрутом на підставі ст.95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .
До господарського суду Донецької області 16.04.2018р. надійшла заява ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Даса Трейд , м. Слов'янськ №32-лк від 12.04.2018р. про порушення провадження у справі про банкрутство згідно ст.95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .
В обґрунтування поданої заяви боржник посилається на прийняття власником рішення про ліквідацію товариства та на недостатність майна підприємства для задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до ч.1 ст.2 Закону про банкрутство, провадження у справі про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно із ч.1 ст.12 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (далі - Закон про банкрутство) господарський суд приймає заяву про порушення справи про банкрутство до розгляду у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті або для повернення заяви.
Вказана заява підлягає поверненню з огляду на наступне:
Відповідно до ч.5 ст.11 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом боржник зобов'язаний звернутись до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі, зокрема, якщо під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.
В силу ч.1 ст.95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання заявником усіх необхідних передумов, передбачених ст.ст. 105-111 Цивільного кодексу України.
Особлива процедура, що передбачена ст.95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , випливає з процедури добровільної ліквідації юридичної особи, тобто ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами.
У зв'язку з цим, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст.95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» є дотримання вимог цивільного законодавства щодо добровільної ліквідації юридичної особи.
Такі передумови полягають зокрема у наступному:
- прийняття рішення учасниками юридичної особи про припинення юридичної особи, та відповідне письмове повідомлення протягом трьох робочих днів з дати прийняття даного рішення органу, що здійснює державну реєстрацію;
- внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу щодо ліквідації юридичної особи;
- виявлення кредиторів боржника шляхом публікації оголошення про припинення юридичної особи у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації, після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, згідно з вимогами частин 2, 5 ст.105 Цивільного кодексу України;
- проведення аналізу активів боржника у вигляді проведення інвентаризації наявного майна (у тому числі переданого у заставу майна), його належної оцінки та оцінки грошових коштів на рахунках боржника;
- проведення аналізу активів та пасивів боржника, що є підставою складення проміжного ліквідаційного балансу, який додається до заяви боржника відповідно до п.3 ст.11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ;
- закриття ліквідаційною комісією (ліквідатором), до завершення строку пред'явлення вимог кредиторів, рахунків, відкритих у фінансових установах, крім рахунка, який використовується для розрахунків з кредиторами під час ліквідації юридичної особи;
- складення ліквідаційною комісією (ліквідатором), після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами, проміжного ліквідаційного балансу, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, переліку пред'явлених кредиторами вимог та результатів їх розгляду.
- прийняття рішення власником майна (або органом, уповноваженим управляти майном) боржника про звернення боржника до господарського суду із заявою.
Дотримання зазначених вимог та сукупність вказаних дій із доданням відповідних доказів їх проведення є підставою для звернення ліквідатора (ліквідаційної комісії) із заявою про порушення справи про банкрутство в порядку ст.95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , а докази на підтвердження всіх цих передумов для порушення провадження у справі в порядку даної статті подаються саме на момент звернення боржника із відповідною заявою.
Заявником до заяви про порушення справи про банкрутство в порядку ст.. 95 Закону про банкрутство, окрім витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи щодо ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Даса Трейд , не надано жодних доказів здійснення дій, визначених ст.ст. 105-111 Цивільного кодексу України, виконання яких є обов'язковою передумовою для звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство на підставі ст. 95 Закону про банкрутство.
Суд зауважує, що необхідною та обов'язковою передумовою порушення провадження у справі про банкрутство в порядку норм ст. 95 Закону про банкрутство та визнання боржника банкрутом відповідно до цієї статті є додання та наявність доказів на підтвердження всіх передумов для порушення провадження в порядку названої норми саме на момент звернення боржника із відповідною заявою.
Вказане узгоджується з правовою позицією Вищого господарського суду України, викладеною у постанові 26.04.2016р. у справі №908/4115/15.
Відповідно до ч.2 ст. 11 Закону про банкрутство, до заяви про порушення справи про банкрутство додаються (у тому числі):
- докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом він не підлягає сплаті;
- довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником.
Матеріали заяви про порушення справи про банкрутство, як доказ сплати судового збору за подання до суду наної заяви, містить не придатну для читання копію квитанції АТ Укрбудінвестбанк (згідно відбитку штампу на копії квитанції).
При цьому суд зазначає, що документи, підтверджуючі сплату судового збору, подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Згідно п. 1 ст.15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її, якщо заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі.
Враховуючи вищевикладене, заява ТОВ Даса Трейд №32-лк від 12.04.2018р. про порушення справи про банкрутство підлягає поверненню без розгляду на підставі п.1 ст.15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Відповідно до п.2 ст.15 вказаного закону повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.
Враховуючи викладене та керуючись п.1 ст.2, п.5 ст.11, п.1 ст.15, п.1 ст.95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , ст.ст. 105-111 Цивільного кодексу України, господарський суд -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Даса Трейд (код ЄДРПОУ 39597761) №32-лк від 12.04.2018р. про порушення провадження у справі про банкрутство в порядку ст.95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом повернути без розгляду.
Додаток: заява №32-лк від 12.04.2018р. з доданими документами всього на 10 арк.
Суддя І.К. Чорненька
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2018 |
Оприлюднено | 18.04.2018 |
Номер документу | 73440517 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
І.К. Чорненька
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні