Ухвала
від 18.04.2018 по справі 522/4816/18
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/4816/18

Провадження № 1-кс/522/7286/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 квітня 2018 року слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого з ОВС 1 ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_3 про арешт майна по матеріалам досудового розслідування, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 32017160000000110 від 07.11.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 212 ч. 3 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Досуджовим розслідування встановлено, що в звітні податкові періоди з січня по серпень 2017 року службові особи ТОВ «Довбуш Трейд Сервіс» код за ЄДРПОУ 35359121, в тому числі директор ОСОБА_4 та головний бухгалтер ОСОБА_5 , діючи умисно, шляхом заниження об`єкту оподаткування, здійснили без відображення у бухгалтерській та податковій звітності реалізацію за готівкові грошові кошти товарів, які нібито документально були повернуті постачальнику, умисно ухилились від сплати податку на додану вартість в розмірі 4 535 103 грн., що є коштами в особливо великих розмірах.

В ході розгляду матеріалів кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_4 спільно з ОСОБА_5 - фактично реалізовували товар постачальника ТОВ «Сан Інбев Україна» (ІПН 309656526656) за готівкові грошові кошти без відображення даних операцій у податковій та бухгалтерській звітності приватним підприємцям, які в свою чергу здійснюють його продаж через дрібні торговельні точки. Збір готівкових коштів за поставлений товар здійснюється торгівельними представниками ТОВ «Довбуш Трейд Сервіс» та безпосередньо передаються засновникам ТОВ «Довбуш Трейд Сервіс» ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .

З метою приховання реалізації товару за готівкові грошові кошти, згортання податкового кредиту та списання вже проданого товару з залишків в бухгалтерській та податковій звітності, ОСОБА_4 спільно з ОСОБА_5 оформлювали начебто повернення товарів постачальнику ТОВ «Сан Інбев Україна» складаючи при цьому «фіктивні» акти та відображаючи у податковій звітності, а саме в додатках № 1 та № 2 до податковій декларації з податку на додану вартість, корегування податкового кредиту згідно ст. 192 розділу V Кодексу суми за товар, який повертався в адресу постачальника.

Такими діями, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 під фактичним керуванням ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , оформлюючи начебто повернення товарів ТОВ «Сан Інбев Україна», а фактично реалізуючи його за готівкові грошові кошти без відображення у бухгалтерській та податковій звітності, занизили зобов`язання по сплаті податку на додану вартість, що підлягають сплаті до бюджету на суму 4 535 103 грн., дану суму підтверджено висновком економічного дослідження фахівця-економіста ОСОБА_8 № 7 від 20.10.2017.

Одним з доказів протиправних дій службових осіб ТОВ «Довбуш Трейд Сервіс» являються первинні бухгалтерські, облікові та інші документи, чорнові записи, носії електронної інформації, які відображають об`єми, хронологію та інші дані про фактичні фінансово - господарські операції, що є об`єктами оподаткування.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно ч. 2 ст. 167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: 1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; 4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

Доказами ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами ТОВ «Довбуш Трейд Сервіс» являються документи бухгалтерського та податкового обліку, чорнові записи, що характеризують фактичну діяльність ТОВ «Довбуш Трейд Сервіс».

Таким чином, виявлені та вилучені в ході обшуків по кримінальному провадженню фінансово-господарські документи, чорнові записи згідно положень ст.ст. 98, 99 КПК України є речовими доказами, які були знаряддями вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій.

Крім того, фінансово-господарські документи, чорнові записи підпадають під визначення ч. 2 ст. 167 КПК України оскільки вони є засобами та знаряддями за допомогою яких вчинено кримінальне правопорушення.

Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Так, відповідно до практики Європейського суду «розумна підозра» у вчиненні кримінального злочину», про яку йдеться у підпункті «с» п. 1 ст. 5 Конвенції, передбачає наявність обставин або відомостей, які переконали б неупередженого спостерігача, що ця особа, можливо, вчинила злочин.

Враховуючи викладене, є підстави вважати, що вилучені у ході обшуку фінансово-господарські документи, чорнові записи є доказом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

В свою чергу повернення, не заборона використання та розпорядження вилученими у ході проведення обшуку фінансово-господарські документами, чорновими записами може призвести до їх зникнення, втрати або пошкодження, або настанню інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню і суттєво вплинути на його подальший хід.

Завданням та підставою для арешту майна є запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження, оскільки не вжиття заходів щодо арешту цього майна може призвести до вказаних наслідків, зважаючи на зацікавленість службових осіб ТОВ «Довбуш Трейд Сервіс» та інших осіб, задіяних у злочинній схемі у тому, щоб вчинити вищевказані дії, що можуть перешкодити проведенню досудового розслідування.

Метою арешту вищевказаних документів є забезпечення збереження речових доказів, що передбачено п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України.

Також, вилучені фінансово-господарські документи, чорнові записи необхідні для подальшого проведення судових експертиз, оскільки можуть містити сліди вчинення кримінального правопорушення.

Слідчий в судовому засіданні підтримав клопотання та просив його задовольнити.

Зацікавлена особа в судове засідання не з`явилась, була повідомлена слідчим про день, час та місце розгляду клопотання.

Вилучені речі та предмети підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди, мають суттєве значення по справжньому кримінальному провадженню, з метою їх схоронності необхідно накласти арешт.

Керуючись ст.ст. 170-173 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого з ОВС 1 ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_3 про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на фінансово-господарські документи, чорнові записи, вилучені в ході проведеного обшуку 11.04.2018 року в офісних, адміністративних приміщень з адресою: АДРЕСА_1 , а саме на:

?чорнові записи, акти взаєморозрахунків з постачальниками, видаткові накладні, акти прийому- передачі у загальній кількості 630 арк., які знаходяться у картонній коробці.

Ухвалу допустити до негайного виконання.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Одеської області протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

18.04.2018

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення18.04.2018
Оприлюднено28.02.2023
Номер документу73464978
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —522/4816/18

Постанова від 22.03.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Лабунський В. М.

Постанова від 22.03.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Лабунський В. М.

Постанова від 22.03.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Лабунський В. М.

Постанова від 22.03.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Лабунський В. М.

Ухвала від 12.06.2018

Кримінальне

Апеляційний суд Одеської області

Мандрик В. О.

Ухвала від 11.06.2018

Кримінальне

Апеляційний суд Одеської області

Мандрик В. О.

Ухвала від 30.05.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 18.04.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 18.04.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

Ухвала від 18.04.2018

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Дерус А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні