Справа №222/357/18
Провадження №3/222/225/2018
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2018 року смт. Нікольське
Суддя Володарського районного суду Донецької області Вайновська О.Є., за участі секретаря Гранкіної О.В., особи, щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративно відповідальності ОСОБА_1, його захисника ОСОБА_2, розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, керівника Фермерського господарства РАНОК-АГРО , депутата Нікольської районної ради VII скликання, одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст.212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
29.09.2017 року ОСОБА_1, будучи керівником Фермерського господарства РАНОК-АГРО , юридичною адресою якого є АДРЕСА_1, та водночас депутатом Нікольської районної ради Донецької області VII скликання, перерахував з рахунку ФГ РАНОК-АГРО (код ЄДРПОУ 34064230) благодійний внесок у сумі 5000 гривень на розрахунковий рахунок №26009053608571, належний Донецькій обласній організації Аграрної партії України (код ЄДРПОУ 35175265), відкритий у Краматорській філії ПАТ КБ ПРИВАТБАНК із порушенням встановленого законом порядку надання внеску на підтримку політичної партії.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.212-15 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав, пояснив, що він як керівник Фермерського господарства лише виконав рішення зборів його членів щодо надання благодійної допомоги Донецькій обласній організації Аграрної партії України. Також зазначив, що сума внеску була незначною, більш того, через деякий час грошові кошти були повернуті. Просив закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Заслухавши ОСОБА_1, його захисника ОСОБА_2, який також вважав провину ОСОБА_1 недоведеною, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП з огляду на наступне.
Статтею 212-15 КУпАП передбачено відповідальність за порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення встановленого порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, а так само порушення встановленого законом порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму.
Відповідно до ч.2, п.1 ч.3, ч.4 ст.14 Закону України Про політичні партії в Україні , політичні партії є неприбутковими організаціями. Політичні партії для здійснення своїх статутних завдань мають право володіти, користуватися та розпоряджатися рухомим і нерухомим майном, коштами, обладнанням, транспортом, набуття яких не забороняється законами України. Політичні партії можуть орендувати (мати на іншому праві користування) необхідне рухоме та нерухоме майно.
Надання матеріальної та фінансової підтримки політичним партіям здійснюється у формі: внесків на підтримку партій.
Внеском на підтримку політичної партії серед іншого є грошові кошти.
Не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій: державними та комунальними підприємствами, установами та організаціями, а також юридичними особами, в яких не менше десяти відсотків статутного капіталу або прав голосу прямо або опосередковано належать державі, органам місцевого самоврядування чи нерезидентам або кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) яких є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відповідно до Закону України Про запобігання корупції (п.2 ч.1 ст.15 Закону України Про політичні партії в Україні ).
Згідно з підпунктом б пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України Про запобігання корупції особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування є, зокрема, народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Під час розгляду справи встановлено, що 29.09.2017 року Фермерським господарством РАНОК-АГРО (код ЄДРПОУ 34064230) на розрахунковий рахунок №26009053608571, належний Донецькій обласній організації Аграрної партії України (код ЄДРПОУ 35175265), відкритий у Краматорській філії ПАТ КБ ПРИВАТБАНК було перераховано благодійний внесок в сумі 5000 гривень.
Вказаний факт підтверджується, зокрема, звітом політичної партії Донецька обласна організація Аграрної партії України про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІІ квартал 2017 року.
Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на 29.09.2017 року, тобто на дату здійснення грошового внеску, ОСОБА_1 був засновником ФГ РАНОК-АГРО (код ЄДРПОУ 34064230).
Водночас, ОСОБА_1 здійснював повноваження депутата Нікольської районної ради Донецької області 7 скликання, що підтверджується листом Нікольської районної ради Донецької області №17/01-11 від 16.01.2018 року, та не оспорюється самим порушником.
Таким чином, станом на 29.09.2017 року ОСОБА_1 був особою уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування та кінцевими бенефіціарним власником (контролерам) ФГ РАНОК-АГРО , а тому фермерське господарство в особі його керівника ОСОБА_1 не вправі було перераховувати кошти Донецькій обласній організації Аграрної партії України як внесок на підтримку політичної партії.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП, окрім зазначеного, також підтверджується випискою по рахунку політичної партії, згідно якої 29.09.2017 року ФГ РАНОК-АГРО перерахувало на рахунок Донецької обласної організації Аграрної партії України на її підтримку грошовий внесок у сумі 5000 гривень.
При цьому, твердження порушника та його захисника, щодо виконання ОСОБА_1 рішення зборів членів Фермерського господарства РАНОК-АГРО про надання благодійної допомоги Донецькій обласній організації Аграрної партії України в сумі 5000 гривень, та незначного розміру грошового внеску, не заслуговують на увагу, оскільки вони не гуртуються на законі, а тому не спростовують висновків суду.
Отже, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.212-15 КУпАП, а саме у порушенні встановленого законом порядку надання внеску на підтримку політичної партії.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суддя виходить з загальних правил накладення стягнення за адміністративні правопорушення, передбачених ст.ст.33-35 КУпАП та враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Так ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, займається підприємницькою діяльністю, є депутатом Нікольської районної ради Донецької області, позитивно характеризується.
Таким чином, на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в мінімальних межах санкції статті за вчинене порушення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії, наданої з порушенням закону.
Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України Про судовий збір з ОСОБА_1 слід стягнути судовий на користь держави збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,40 гривні.
Керуючись ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії, наданої з порушенням закону в сумі 5000 (п'ять тисяч) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь держави судовий збір в сумі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Донецької області через Володарський районний суд Донецької області протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя О.Є. Вайновська
Суд | Володарський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2018 |
Оприлюднено | 20.04.2018 |
Номер документу | 73474723 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Апеляційний суд Донецької області (м. Маріуполь)
Преснякова А. А.
Адмінправопорушення
Володарський районний суд Донецької області
Вайновська О. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні