Герб України

Ухвала від 23.03.2018 по справі 804/836/18

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

23 березня 2018 року Справа № 804/836/18

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Дєєв М.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю Факторія 2007 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

31.01.2018 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю Факторія 2007 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі про визнання протиправною бездіяльність Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі в частині неповернення Товариству з обмеженою відповідальністю Факторія 2007 грошових коштів в сумі 130 000,00 грн. та зобов'язання Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі повернути Товариству з обмеженою відповідальністю Факторія 2007 грошові кошти в сумі 130 000,00 грн. перераховані згідно платіжного доручення №88651 від 14.11.2017 року, як сплата збору при набутті права власності на легковий автомобіль.

01.02.2018 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду було залишено позовну заяву без руху через невідповідність вимогам ст.ст.160, 161 КАС України.

20.02.2018 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду було відкрито спрощене позовне провадження без виклику сторін.

Суд зазначає, що спірні правовідносини в даному випадку, чітко пов'язують право платника на отримання (повернення) помилково сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування під час набуття права власності на легковий автомобіль з фактом придбання ним такого автомобіля.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем було сплачено збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування при набутті права власності на автомобіль відповідно до платіжних доручень №88651 від 14.11.2017 року на суму 130 000,00 грн. та №8654 від 15.11.2017 року на суму 122 804,25 грн. та вказано, що даний збір було двічі сплачено за один автомобіль. При цьому в матеріалах справи відсутні належні докази, того що вказана оплата збору була лише за один автомобіль, відсутні докази придбання та набуття права власності транспортного засобу.

Суд зазначає, що завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст. 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до ч. 4 ст. 9 КАС України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Згідно ч. 3 ст. 80 КАС України, про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Відповідно до ч.6 ст.80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

З огляду на вищевикладене та з метою повного та всебічного з'ясування всіх обставин по справі, виникла необхідність витребувати у позивача докази щодо придбання та набуття права власності позивачем транспортного засобу, за який було помилково сплачено збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування при набутті права власності на автомобіль відповідно до платіжних доручень №88651 від 14.11.2017 року на суму 130 000,00 грн. та №8654 від 15.11.2017 року на суму 122 804,25 грн., докази, того що вказана оплата була здійснена при реєстрації права власності одного транспортного засобу та інформацію, щодо реєстрації транспортних засобів позивачем протягом 2017 року.

У зв'язку з необхідністю витребування додаткових доказів по справі, суд дійшов висновку про поновлення строку для вчинення процесуальних дій по даній справі.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 9, 72, 80, 248, 254, 262 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю Факторія 2007 докази щодо придбання та набуття права власності позивачем транспортного засобу, за який було помилково сплачено збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування при набутті права власності на автомобіль відповідно до платіжних доручень №88651 від 14.11.2017 року на суму 130 000,00 грн. та №8654 від 15.11.2017 року на суму 122 804,25 грн., докази, того, що вказана оплата була здійснена при реєстрації права власності одного транспортного засобу та інформацію, щодо реєстрації транспортних засобів позивачем протягом 2017 року.

Поновити строк на вчинення процесуальних дій по справі №804/836/18 на 15 днів з моменту отримання копії ухвали.

Ухвала окремо оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.

Суддя ОСОБА_1

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.03.2018
Оприлюднено20.04.2018
Номер документу73475862
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/836/18

Рішення від 04.05.2018

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дєєв Микола Владиславович

Ухвала від 23.03.2018

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дєєв Микола Владиславович

Ухвала від 20.02.2018

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дєєв Микола Владиславович

Ухвала від 01.02.2018

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дєєв Микола Владиславович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні