Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
19 квітня 2018 р. № 820/1813/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді - Зінченко А.В. розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, 01010, м. Київ, вул. Московська,б.8, корп..30 до Приватного акціонерного товариства «Харківський завод електротехнічного обладнання», 61022, м. Харків, вул. Рилєєва,б.60, про стягнення штрафу , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного акціонерного товариства «Харківський завод електротехнічного обладнання», в якому просить суд стягнути штраф на суму 10 200 грн. до державного бюджету України.
Свій позов обґрунтували тим, що відповідачем штраф добровільно не сплачено, а тому позивач просить стягнути вказаний борг в примусовому порядку.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини справи.
У відношенні Приватного акціонерного товариства «Харківський завод електротехнічного обладнання» було встановлено, що воно порушило вимоги законодавства на ринку цінних паперів, а саме: не розкрило регулярну річну інформацію про емітента за 2016 рік згідно з вимогами Розділу II Глави 4 "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого Рішенням НКЦПФР № 2826 від 03.12.2013, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 24 грудня 2013 р. за № 2180/24712.
За вищевказане правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні Товариства було порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів, за результатами розгляду якої, на підставі п. 5-7 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Уповноваженою особою НКЦПФР на Товариство було накладено штрафні санкції на загальну суму 10 200 грн., а саме:
- згідно постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 352-СХ-1-Е від 16.11.2017р. за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР про ринок цінних паперів було застосовано штрафну санкцію у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400 гривень.
- згідно постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 353-СХ-1-Е від 1611.2017р. за неопублікування інформації було застосовано штрафну санкцію у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400 гривень.
- згідно постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 354-СХ-1-Е від 16.11.2017р. за неподання інформації до НКЦПФР було застосовано штрафну санкцію у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400 гривень.
На момент розгляду справи вказані штрафні санкції Товариством не сплачені.
Згідно статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Пунктом 3 розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012р. №1470 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05.11.2012р. за №1855/22167, передбачено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України.
При зазначених обставинах, суд вважає вимоги позивача правомірними та такими, що ґрунтуються на положеннях діючого законодавства, належним чином обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 243-246 КАС України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, 01010, м. Київ, вул. Московська,б.8, корп..30 до Приватного акціонерного товариства «Харківський завод електротехнічного обладнання», 61022, м. Харків, вул. Рилєєва,б.60, про стягнення податкового боргу – задовольнити.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Харківський завод електротехнічного обладнання», (61022, м. Харків, вул. Рилєєва,б.60, код 01056741) до державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок УК/Холодног/мХар Холодногір/21081100, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 31113106700006 “Надходження до загального фонду державного бюджету”, по коду бюджетної класифікації 21081100 “Адміністративні штрафи та інші санкції”, символ звітності 106, код отримувача 37999696 штраф в розмірі 10 200 (десять тисяч двісті) грн.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду у відповідності до ст. 295 цього Кодексу.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя А.В. Зінченко
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2018 |
Оприлюднено | 24.04.2018 |
Номер документу | 73477817 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Зінченко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні