Рішення
від 19.04.2018 по справі 295/7130/17
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/7130/17

Категорія 4

2/295/439/18

З А О Ч Н Е РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.04.2018 року м. Житомир

Богунський районний суд міста Житомира в складі:

Головуючого - судді Чішман Л.М.

За участю секретаря Савіної Л.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ПП Сіті - 1 , третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю Обрій Діжитал про припинення дій, що порушує право, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив зобов"язати відповідача припинити публікацію оголошення про продаж майнового комплексу за адресою: м. Житомир, вул. Хлібна, 27; стягнути з відповідача моральну шкоду в розмірі 10000,00 грн.; стягнути з відповідача судові витрати. В обгрунтування вимог позивач пояснив, що є власником майнового комплексу, що за адресою: м. Житомир, вул. Хлібна, 27. Відповідачем оприлюднено оголошення про продаж вказаного майна, проте, рішень щодо продажу свого майна позивач не приймав і до відповідача з приводу цього не звертався. Позивач вказав, що публікація про продаж майна завдає йому моральних страждань з причини протиправної поведінки відповідача. Крім того, позивач вказав, що відповідач на вимоги про припинення дій не реагує.

Позивач за його участі в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити, зазначив, що звертався за ПП "Сіті" з причин видалення оголошення про продаж його майна, проте по сьогоднішній день йому телефонують невідомі особи та запитують про продаж майна.та окремих його частин. Вподальшому подав заяву про розгляд справи без його участі, не заперечував щодо ухвалення заочного рішення.

Представник відповідача в судове засідання не з'являвся, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Судові повістки, направлені відповідачу повернулись на адресу суду не врученими адресату, з відміткою пошти За закінченням терміну зберігання .

Представник третьої особи - Товариства з обмеженою відповідальністю Обрій Діжитал за його участі в судовому засіданні позовні вимоги підтримав просив задовольнити.

Свідок ОСОБА_2 в судовому засіданні зазначив, що влітку 2017 року, ОСОБА_1 звернувся до нього про допомогу, щодо неправомірної публікації оголошення ПП "Сіті-1". Свідок позвонив за вказаним телефоном до ПП "Сіті-1", де працівник підприємства на ім"я ОСОБА_2 повідомив, що дійсно існує оголошення про продаж майна. Крім того, зазначив, що вказане оголошення існує по сьогоднійшній день.

Відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, не подав відзив, позивач не заперечує проти заочного вирішення справи, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Враховуючи, що в матеріалах справи зібрано достатньо доказів про взаємовідносини сторін, на підставі ст.ст. 211, 280 ЦПК України суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності сторін.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Встановлено, згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності,що ОСОБА_1 на праві приватної власності належить будинок №27, що за адресою: м. Житомир, вул. Хлібна.

Згідно скріншотів з інтернет-сайту dom.ria.ua Агентством нерухомості Сити розміщено оголошення про продаж трьохповерхового складського приміщення.

Відповідно до ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Стаття 13 ЦК України визначає межі здійснення цивільних прав. Цивільні права особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства. При здійсненні своїх прав особа зобов'язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб, завдати шкоди довкіллю або культурній спадщині. Не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах. При здійсненні цивільних прав особа повинна додержуватися моральних засад суспільства (частини 1-4).

Згідно ч. 6 ст. 13 ЦК України у разі недодержання особою при здійсненні своїх прав вимог, які встановлені частинами другою - п'ятою цієї статті, суд може зобов'язати її припинити зловживання своїми правами, а також застосувати інші наслідки, встановлені законом.

За ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно п. 2 ч. 2 ст. 16 ЦК України способом захисту цивільних прав та інтересів може бути, зокрема, припинення дії, яка порушує право.

Відповідно до ч. 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 386 ЦК України держава забезпечує рівний захист прав усіх суб'єктів права власності.

Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.

Згідно витягу з державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вид діяльності Приватного підприємства Сіті-1 вказано як Агентство нерухомості .

Здійснюючи свою діяльність щодо продажу майна, відповідачем було розміщено повідомлення про продаж нерухомого майна, яке належить ОСОБА_1 В свою чергу, останній наміру продавати майно та розміщувати оголошення про його продаж не мав.

Відповідно до ч. 3 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що право власності позивача порушується відповідачем та підлягає захисту, шляхом зобов'язання останнього припинити дію, яка призводить до порушення, а саме - припинити публікацію оголошення про продаж нерухомого майна.

Згідно ст. 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.

Частиною першою ст. 1167 ЦК України передбачено, що моральна шкода завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю. Відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.

Беручи до уваги досліджені обставини справи, суд приходить до висновку, що позивачем не доведено та необґрунтовано завдану моральну шкоду - 10000,00 грн.

Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави (ч. 1 ст. 2 ЦПК України).

Частина перша ст. 4 ЦПК України визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Статтею 76 ЦПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Керуючись ст. ст. 5, 12, 13, 81, 211, 258, 259, 263-265, 268, 273, 354 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_1, виданий Житомирським МВ УМВС України в Житомирській області 26.02.2003 року) до Приватного підприємства Сіті - 1 (місцезнаходження: м. Житомир, пров. 2-й Новопівнічний, 19, ідентифікаційний код: 33019872) третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю Обрій Діжитал (місцезнаходження: м. Житомир, вул. Хлібна, 27, ідентифікаційний код- 38090808) про припинення дії, що порушує правопро припинення дій, що порушує право - задовольнити частково .

Зобов'язати Приватне підприємство Сіті-1 припинити публікацію оголошення про продаж майнового комплексу, що знаходиться за адресою: м. Житомир, вул. Хлібна, 27.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд м.Житомира.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Суддя Л.М. Чішман

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення19.04.2018
Оприлюднено20.04.2018
Номер документу73479826
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —295/7130/17

Рішення від 19.04.2018

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

Ухвала від 11.08.2017

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

Ухвала від 04.07.2017

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні