Рішення
від 18.04.2018 по справі 739/225/18
НОВГОРОД-СІВЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 739/225/18

Провадження № 2/739/145/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" квітня 2018 р. м. Новгород-Сіверський

Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого - судді Чепурка В.В.,

за участі:

секретаря - Лукаш Н.Я,

представника позивача - ОСОБА_1,

відповідачки - ОСОБА_2,

представників третіх осіб - ОСОБА_3, ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Новгород-Сіверської районної державної адміністрації Чернігівської області в інтересах малолітніх ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 до ОСОБА_2 та ОСОБА_8, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета позову на стороні позивача - виконавчий комітет Дігтярівської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області та Новгород-Сіверський районний центр соціальної служби для сім`ї, дітей та молоді, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,

В С Т А Н О В И В:

Новгород-Сіверська районна держава адміністрація Чернігівської області (далі - позивач), діючи в інтересах малолітніх ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7, звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 та ОСОБА_8 (далі - відповідачі) про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дітей, на користь особи, у сім'ю якої будуть влаштовані діти, або закладу чи установи, де вони перебуватимуть, у розмірі 1/2 частки від усіх видів їхнього заробітку (доходу).

Свої позовні вимоги мотивує тим, що відповідачі, будучи батьками вказаних вище малолітніх дітей, ухиляються від виконання своїх батьківських обов'язків відносно останніх, при цьому ОСОБА_2 періодично вживає спиртні напої, запас продуктів харчування та дров для опалення у неї мінімальний. ОСОБА_8 не цікавиться життям та здоров'ям своїх малолітніх дітей і участі в їх утриманні не приймає. У зв'язку з цим 26 січня 2018 року виконавчим комітетом Дігтярівської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області прийнято рішення про негайне відібрання дітей від матері ОСОБА_2 Відповідно на думку позивача позбавлення відповідачів батьківських прав відносно їхніх дітей є доцільним та відповідатиме інтересам останніх. Також позивачем порушується питання про стягнення аліментів з відповідачів на користь осіб, які виховуватимуть дітей відповідачів у розмірі ? частка всіх доходів кожного з них.

Учасниками справи інших заяв по суті до суду подано не було.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити повністю з підстав, наведених у позовній заяві та пояснив, що родина відповідачки перебуває на обліку як сім'я, що опинилася в складній життєвих обставинах, з відповідачкою постійно проводилася робота щодо створення нею належних умов для проживання її дітей, при цьому відповідач взагалі залишив своїх дітей, виїхав до м. Шостка, де створив нову сім'ю та жодної участі в утриманні спільних з відповідачкою дітей не приймає. Раніше у відповідачки кілька разів відбирали дітей через відсутність належних умов для їх проживання, а через деякий час їх знову повертали відповідачці. У черговий раз діти були повернуті в січні 2018 року. Водночас відповідачка знову належним умов для дітей не створила, зловживає спиртними напоями, ніде не працює, у зв'язку з чим 18 січня 2018 року дітей знову було відібрано та поміщено до реабілітаційного центру. Представник позивача зазначив, що відповідачці кілька разів давали шанс виправитися та забезпечити належне виконання своїх батьківських прав, однак вона належних висновків не зробила. Проти розгляду справи без участі відповідача ОСОБА_8 не заперечував.

Відповідачка у судовому засіданні висловилася проти позбавлення її батьківських прав та пояснила, що вона сама утримує своїх дітей, батьком яких є відповідач, при цьому останній вказаний у свідоцтві про народження лише двох дітей, а відомості про батька малолітньої ОСОБА_6 були вказані відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України (далі - СК України), з її слів. Приблизно останні три роки відповідач жодної участі в утриманні спільних дітей не приймає, виїхав до м. Шостка, де створив нову сім'ю. Раніше вона дійсно не забезпечувала належні умови для своїх дітей, у зв'язку з чим у неї відбирали дітей без позбавлення батьківських прав, оскільки не було продуктів харчування, мало дитячих речей та палива. У січні 2018 року їй повернули двох дітей. Далі у один із днів до неї прийшла її сестра зі своїм чоловіком, вони вживали спиртні напої, далі виникла бійка у зв'язку з чим викликали швидку медичну допомогу та поліцію. Після цієї події у неї знову відібрали дітей. На даний час вона має мінімальний запас харчів, дитячого одягу та палива, хоча офіційно й не працевлаштована, однак ходить на підробітки, отримує грошову допомогу на дітей. Також відповідачка визнала, що одного разу мав місце факт ненавмисного завдання нею удару своїй донці. Проти розгляду справи без участі відповідача ОСОБА_8 не заперечувала.

Відповідач ОСОБА_8 у судове засідання не з'явився, хоча про час та місце судового розгляду двічі повідомлявся належними чином, причини своєї неявки не повідомив, заяви про розгляд справи без його участі не подав, у зв'язку з чим, з урахування думки інших учасників справи, судом було прийнято рішення про розгляд справи без його участі.

Представник третьої особи - виконавчого комітету Дігтярівської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області у судовому засіданні висловилася за задоволення позову та пояснила, що виконавчим комітетом тривалий час проводилася робота з родиною відповідачки для забезпечення належного виконання нею своїх батьківських обов'язків. Відповідач кілька років взагалі жодної участі в утриманні своїх дітей не приймає і на території сільської ради не проживає. У відповідачки кілька разів відбирали дітей, яких поміщали до центру соціальної реабілітації, після чого відповідачка дещо покращувала побутові умови, у зв'язку з чим їй повертали дітей. Після чергового повернення дітей у січні 2018 року відповідачка належних висновків не зробила і умов для проживання дітей не створила, навпаки періодично зловживає спиртними напоями, в її будинку іноді виникають бійки. У січні 2018 року було проведено обстеження умов проживання родини відповідачки та встановлено, що вони є неналежними, там було холодно, в будинку у той час були присутні дорослі сторонні особи в стані сп'яніння, одна дитина була хворою, однак жодної медичної допомоги їй не надавалося, не було достатнього харчування та дитячого одягу, підсобного господарства відповідачка не веде. У зв'язку з цим у відповідачки було відібрано її дітей та ініційовано вирішення питання про позбавлення відповідачів батьківських прав.

Представник третьої особи - Новгород-Сіверського районного центру соціальної служби для сім`ї, дітей та молоді висловилася за задоволення позову та пояснила, що родина відповідачки перебуває на обліку в центрі, тривалий час з відповідачкою проводилася робота з метою створення нею належних умов для дітей. Відповідач жодної участі в утриманні своїх дітей взагалі не приймає. Кілька разів у відповідачки відбирали дітей без позбавлення її батьківських прав, оскільки для дітей не було створено належних умов - у будинку було холодно, не було продуктів харчування, необхідного одягу, сільська рада допомагала відповідачці продуктами харчування та дровами, однак жодних позитивних змін у ставленні відповідачки до своїх дітей не відбулося. Також мав місце випадок коли відповідачка вдарила свою дитину. Після чергового повернення у січні 2018 року дітей у сім'ю відповідачки, остання належних умов для них не створила, навпаки умови перебування дітей становили загрозу для їх здоров'я та життя, у зв'язку з чим дітей знову було відібрано та направлено до реабілітаційного центру.

Заслухавши вступне слово учасників справи, дослідивши матеріали справи і наявні в них докази, суд приходить до наступних висновків.

Як встановлено, відповідачі є батьками ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 8-9). Також відповідачка є матір'ю ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 7).

Згідно довідки про склад сім'ї від 26 січня 2018 року відповідачка проживає в АДРЕСА_1 разом зі своїми дітьми ОСОБА_5 та ОСОБА_9 (а.с.14). При цьому відповідач ОСОБА_8 проживає окремо від відповідачки та їхніх спільних дітей у АДРЕСА_2 (а.с. 19).

З дослідженого у судовому засіданні актів обстеження умов проживання відповідачки та її дітей від 19 липня 2016 року та оцінки потреб дитини і сім'ї від 23 січня 2017 року вбачається, що відповідачка належних умов для утримання своїх дітей не створювала, дітей залишала самих, їхні потреби задовольняла на мінімальному рівні, при цьому вживала спиртні напої та не працювала (а.с. 33, 34-36).

У зв'язку з цим відповідачці рішеннями виконавчого комітету Дігтярівської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області 27 липня, 25 серпня, 28 вересня 2016 року та 31 січня 2017 року виносилися суворі попередження щодо умов проживання та всебічного розвитку її дітей і приймалися рішення про відвідування сім'ї відповідачки для забезпечення контролю за дітьми (а.с. 79, 80, 81, 84).

Також рішеннями виконавчого комітету Дігтярівської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області від 26 жовтня, 28 грудня 2016 року та 22 лютого 2017 року вирішувалося здійснювати періодичні відвідування родини відповідачки, зокрема щомісяця та щокварталу, з метою перевірки виконання останньою своїх батьківських обов'язків (а.с. 82, 83, 85, 88).

03 квітня 2017 року службою у справах дітей спільно з представниками сільської ради було проведено обстеження умов проживання відповідачки, в ході якого встановлено, що умови проживання дітей є незадовільними, останні забезпечені продуктами харчування на мінімальному рівні, порозуміння в сім'ї відсутнє, прикладу для виховання моральних цінностей мати не надає, діти виховуються самостійно (а.с. 37).

Того ж дня виконавчим комітетом Дігтярівської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області №12 від 03 квітня 2017 року вирішено негайно відібрати у відповідачки її дітей ОСОБА_5, ОСОБА_7 та ОСОБА_6, а також ініційовано вирішення питання про позбавлення відповідачки батьківських прав відносно вказаних дітей (а.с. 38, 47).

У період з 12 по 22 травня 2017 року Новгород-Сіверським районним центром соціальних служб для сім'ї дітей та молоді було здійснено оцінку потреб сім'ї відповідачки та складено акт, згідно якого потреби дітей в родині не можуть бути задоволені через відсутність продуктів харчування і коштів на їх придбання, відсутність постільної білизни, дитячі речі потребують прання, впорядкування, існує потреба в придбанні нових речей, відсутні засоби гігієни, запас дров, при цьому відповідачка була поінформована про те, за яких умов діти можуть бути їй повернуті (а.с.39-41, 52-54).

21 серпня 2017 року представниками Дігтярівської сільської ради було здійснено спробу обстежити умови проживання відповідачки, однак вона виявилася невдалою через те, що відповідачка перебувала у нетверезому стані, при цьому було з'ясовано, що через заборгованість з оплати електроенергії 18 серпня 2017 року електропостачання до будинку відповідачки було відімкнено (а.с. 42).

06 вересня 2017 року Новгород-Сіверським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було здійснено відвідування родини відповідачки з метою вирішення питання щодо можливості повернення їй дітей, в ході якого виявлено, що в родині обмаль продуктів харчування, дитячих речей та палива, електричне освітлення відключено, у зв'язку з чим зроблено висновок про відсутність умов для повернення дітей відповідачці (а.с. 43).

Незважаючи на вказані вище обставини 10 січня 2018 року, всупереч рішенню комісії у справах дітей від 05 січня 2018 року про доцільність позбавлення відповідачки батьківських прав, за клопотанням начальника служби у справах дітей райдержадміністрації відповідачці було повернуто двох її дітей ОСОБА_5 та ОСОБА_6 (а.с. 44).

18 січня 2018 року Новгород-Сіверським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді надіслано повідомлення до служби у справах дітей Новгород-Сіверської районної державної адміністрації про те, що згідно повідомлення медичної сестри ОСОБА_10 неповнолітня ОСОБА_6 хворіє, у неї кашель, нежить, підвищена температура тіла, при цьому в родині відповідачки відсутні ліки для лікування, матір другу добу вживає алкоголь і не приділяє дітям належної уваги, у зв'язку з чим є загроза для здоров'я та життя дітей відповідачки (а.с. 45).

Згідно акту обстеження умов проживання від 25 січня 2018 року, проведеного за місцем проживання відповідачки представниками сільської ради, поліції та швидкої медичної допомоги, на момент відвідування будинку відповідачки, розташованого в АДРЕСА_1, там перебувала сестра відповідачки ОСОБА_11 та її співмешканець, які були в нетверезому стані, що призвело до бійки та нанесення тілесних ушкоджень ОСОБА_11 та відповідачці, яка теж перебувала в стані алкогольного сп'яніння. У будинку холодно, відчувається стійкий запах тютюну. Ці обставини несуть загрозу здоров'ю та життю дітей відповідачки (а.с. 89).

З повідомлення Новгород-Сіверського ВП ГУНП в Чернігівській області від 29 січня 2018 року вбачається, що до відділу поліції 15 травня, 03 вересня 2017 року та 16 січня 2018 року надходили заяви від ОСОБА_11 про те, що в АДРЕСА_1 співмешканець останньої ОСОБА_12 спричиняє їй та її сестрі тілесні ушкодження.

З характеристики виконавчого комітету Дігтярівської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області від 26 січня 2018 року вбачається, що відповідачка ніде не працює, влаштуватися на роботу, виростити врожай у господарстві та відремонтувати пічне опалення вона не намагалася, подвір'я її господарства знаходиться в занедбаному стані, істотних змін щодо створення належних умов проживання за час відсутності дітей не відбулося. Продукти харчування на мінімальному рівні, твердим паливом відповідачка незабезпечена. У житловому будинку відповідачки постійно перебувають компанії та випадкові люди у нетверезому стані (а.с. 13).

З огляду на викладене 26 січня 2018 року виконавчим комітетом Дігтярівської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області прийнято рішення №5 про негайне відібрання у відповідачів їх дітей ОСОБА_5 та ОСОБА_6 та ініційовано питання про позбавлення відповідачів батьківських прав (а.с. 11).

При цьому 24 січня 2018 року органом опіки та піклування - Новгород-Сіверською районною державною адміністрацією зроблено висновок про доцільність позбавлення відповідачки батьківських прав (а.с. 10).

Відповідно до частин першої, другої, третьої та п'ятої статті 150 СК України батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї.

Згідно пункту 2 частини першої статті 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Відповідно до роз'яснень, які містяться в пункті 16 постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав №3 від 30 березня 2007 року особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише щодо дитини, яка не досягла вісімнадцяти років, і тільки з підстав, передбачених статтею 164 СК України.

Ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов'язками.

Відповідно до статті 3 Конвенції ООН Про права дитини від 20 листопада 1989 року, ратифікованої Постановою Верховної ради Української РСР від 27 лютого 1991 року в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Як вбачається з досліджених у судовому засіданні матеріалів справи відповідачі, будучи повнолітніми особами, ухиляються від виконання своїх батьківських обов'язків щодо малолітніх дітей ОСОБА_5 та ОСОБА_7, також відповідачка ухиляється від своїх батьківських обов'язків відносно своєї дитини ОСОБА_6

Так, відповідач ОСОБА_8 останні кілька років взагалі участі у вихованні та утриманні своїх дітей не приймає, не піклується про їх фізичний та духовний розвиток, жодної допомоги не надає, при цьому він виїхав до іншого міста, де створив нову сім'ю.

Відповідачка ОСОБА_2, незважаючи на вжиття органами опіки та піклування і соціальними службами відповідних заходів, належних умов для проживання своїх дітей не створює, про фізичний та духовний розвиток останніх не дбає, фактично своїм дітям не забезпечує харчування, медичний догляд та лікування, що негативно впливає на фізичний розвиток дітей. При цьому відповідачка вживає спиртні напої разом зі сторонніми особами за місцем свого проживання, внаслідок чого виникають конфлікти, що несуть загрозу для здоров'я та життя дітей, негативно впливають на їх духовний розвиток.

Вказане у свою чергу призводить до погіршення стану здоров'я дітей та неодноразово зумовлювало необхідність негайного відібрання дітей у відповідачів і поміщення їх до реабілітаційного центру. Після останнього відібрання дітей відповідачка виправити свою поведінку та створити належні умови для проживання дітей не намагається.

Все викладене вище свідчить про необхідність позбавлення відповідачів батьківських прав відносно їхніх малолітніх дітей, оскільки це відповідає інтересам даних дітей, тому позов у цій частині підлягає задоволенню.

Відповідно до частин третьої, четвертої та п'ятої статті 167 СК України дитина за бажанням другого з батьків може бути передана йому. Якщо дитина не може бути передана другому з батьків, переважне право перед іншими особами на передання їм дитини мають, за їхньою заявою, баба та дід, повнолітні брати та сестри, інші родичі дитини, мачуха, вітчим. Якщо дитина не може бути передана бабі, дідові, повнолітнім братам та сестрам, іншим родичам, мачусі, вітчиму, вона передається на опікування органу опіки та піклування.

Оскільки діди, баби та інші родичі малолітніх ОСОБА_5, ОСОБА_7 та ОСОБА_6 не подали суду заяв про своє бажання взяти останніх на виховання, суд позбавлений можливості вирішити питання щодо передачі даних дітей на утримання певній особі, тому вказані діти мають бути залишені на опікуванні органу опіки та піклування, яким були відібрані від матері згідно рішення виконавчого комітету Дігтярівської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області від 26 січня 2018 року.

Відповідно до частини другої статті 166 СК України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини. При задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину.

Згідно зі статтею 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Отже, незважаючи на позбавлення відповідачів батьківських прав відносно їхніх малолітніх дітей, вони зобов'язані виконувати свої батьківські обов'язки з утримання дітей до досягнення ними повноліття, сплачуючи аліменти на їх утримання.

Частиною третьою статті 181 СК України передбачено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Статтею 182 СК України передбачено, що при визначенні розміру аліментів, суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Вирішуючи питання про спосіб стягнення аліментів з відповідачів та їх розмір суд враховує, що відомості про наявність у відповідачів постійного доходу відсутні, також відсутні відомості про наявність у відповідачів чи у їхніх малолітніх дітей захворювань, які потребували б додаткових витрат. Крім того суд бере до уваги, що відповідачка є матір'ю трьох дітей, а відповідач є батьком двох дітей, відносно яких вони позбавляються батьківських прав.

За таких обставини суд вважає за необхідне стягнути з відповідачки на користь тієї фізичної чи юридичної особи, куди буде влаштовано малолітніх ОСОБА_5, ОСОБА_7 та ОСОБА_6 аліменти у розмірі ? частки від усіх видів її заробітку (доходу) щомісячно, але не менше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на кожну дитину, починаючи з 08 лютого 2018 року і до досягнення дітьми повноліття.

При цьому з відповідача на користь тієї фізичної чи юридичної особи, куди буде влаштовано малолітніх ОСОБА_5 та ОСОБА_7 необхідно стягнути аліменти у розмірі 1/3 частки від усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на кожну дитину, починаючи з 08 лютого 2018 року і до досягнення дітьми повноліття.

Отже позовні вимоги до відповідачки в частині стягнення аліментів підлягають задоволенню повністю, а позовні вимоги до відповідача в частині стягнення аліментів підлягають задоволенню частково.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 430 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.

Оскільки з відповідачів підлягають стягненню аліменти на утримання їхніх повнолітніх дітей суд вважає за необхідне допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах сум платежу за один місяць, за період з 08 лютого 2018 року по 07 березня 2018 року.

Оскільки позов до відповідачки підлягає задоволенню повністю, а до відповідача частково, при цьому позивача було звільнено від сплати судового збору за подання позову, на підставі частин першої та шостої статті 141 ЦПК України з відповідачки на користь держави необхідно стягнути судовий збір у розмірі 704 грн. 80 коп., (352 грн. 40 коп. + 352 грн. 40 коп.), а з відповідача на користь держави необхідно стягнути судовий збір у розмірі 528 грн. 60 коп. (352 грн. 40 коп. + 176 грн. 20 коп.).

На підставі викладеного, керуючись статтею 3 Конвенції ООН Про права дитини , статтями 164-167, 180-184, 191 Сімейного кодексу України, статтями 76-81, 83, 141, 247, 258-259, 263-268, 273-279, 354, 430 Цивільного процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

Позов Новгород-Сіверської районної державної адміністрації Чернігівської області (ЄДРПОУ - 04061642, місцезнаходження: Чернігівська область, м. Новгород-Сіверський, вул. Майстренка, 6) в інтересах малолітніх ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 до ОСОБА_2 та ОСОБА_8, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета позову на стороні позивача - виконавчий комітет Дігтярівської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області (ЄДРПОУ - 04415347, місцезнаходження: Чернігівська область, Новгород-Сіверський район, с. Дігтярівка, вул. Покровська, 50) та Новгород-Сіверський районний центр соціальної служби для сім`ї, дітей та молоді (ЄДРПОУ - 22822524, місцезнаходження: Чернігівська область, м. Новгород-Сіверський, вул. Князя Ігоря, 32), про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів - задовольнити частково.

Позбавити ОСОБА_2 (НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1) батьківських прав відносно її малолітніх дітей: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Позбавити ОСОБА_8 (місце проживання: АДРЕСА_2) батьківських прав відносно його малолітніх дітей: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь тієї фізичної чи юридичної особи, куди буде влаштовано малолітніх ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7, аліменти на утримання вказаних дітей у розмірі 1/2 (однієї другої) частки від усіх видів її заробітку (доходу) щомісячно, але не менше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на кожну дитину, починаючи з 08 лютого 2018 року і до досягнення дітьми повноліття.

Стягнути з ОСОБА_8 на користь тієї фізичної чи юридичної особи, куди буде влаштовано малолітніх ОСОБА_5 та ОСОБА_7, аліменти на утримання вказаних дітей у розмірі 1/3 (однієї третьої) частки від усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на кожну дитину, починаючи з 08 лютого 2018 року і до досягнення дітьми повноліття.

У задоволенні решти позовних вимог щодо стягнення аліментів відмовити.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів з ОСОБА_2 та ОСОБА_8 у межах сум платежу за один місяць, за період з 08 лютого 2018 року по 07 березня 2018 року.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 копійок.

Стягнути з ОСОБА_8 в дохід держави судовий збір у розмірі 528 (п'ятсот двадцять вісім) гривень 60 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Чернігівської області через Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.В. Чепурко

Повне рішення складено 20 квітня 2018 року.

СудНовгород-Сіверський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення18.04.2018
Оприлюднено22.04.2018
Номер документу73527563
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —739/225/18

Рішення від 18.04.2018

Цивільне

Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області

Чепурко В. В.

Рішення від 18.04.2018

Цивільне

Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області

Чепурко В. В.

Рішення від 29.03.2018

Цивільне

Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області

Чепурко В. В.

Рішення від 01.03.2018

Цивільне

Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області

Чепурко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні