Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/510/18
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2018 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:
Головуючого - судді: Казидуб О.Г.
при секретарі: Зайцевій О. І.
розглянувши в підготовчому відкритому судовому засіданні в м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Зв'язківець 88 , треті особи: Департамент організаційного забезпечення Черкаської міської ради, Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання недійсними установчих зборів та скасування протоколу № 1 установчих зборів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Зв'язківець 88 від 12 січня 2014 року,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Придніпровського районного суду з позовом до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Зв'язківець 88 , треті особи: Департамент організаційного забезпечення Черкаської міської ради, Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання недійсними установчих зборів та скасування протоколу № 1 установчих зборів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Зв'язківець 88 від 12 січня 2014 року. Свої вимоги мотивує тим, що вона є мешканкою будинку № 88 по вул. Горького в м. Черкаси. Квартира, в якій вона проживає належить їй та її чоловіку ОСОБА_4 на праві власності за договором купівлі - продажу.
В 2014 році громадянки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 виступили ініціаторами реєстрації ОСББ «Зв'язківець 88» , були відповідно головою установчих зборів та секретарем установчих зборів.
Позивачка вказує, що в лютому місяці 2016 року від сторонньої особи вона дізналась про те, що вона являється головою правління ОСББ «Зв'язківець 88» .
Для того, щоб пересвідчитись в правдивості даної інформації ОСОБА_1 звернулась до реєстраційної служби та отримала виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 16.02.2016 про те, що вона дійсно являється керівником ОСББ «Зв'язківець 88» .
При з'ясуванні обставин стало відомо, що 21.02.2014 року було зареєстровано Об'єднання Співвласників Багатоквартирного Будинку «Зв'язківець 88» .
Реєстрація відбулась з порушенням вимог ЗУ «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» (в редакції станом на 2014 рік).
Відповідно до статті 6 Закону «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» для створення об'єднання скликаються установчі збори. Про проведення установчих зборів власники квартир повідомляються належним чином.
З метою створення ОСББ «Зв'язківець 88» установчі збори не проводились і власники квартир не повідомлялись про їх проведення.
Натомість відповідачі здійснювали поквартирний обхід з метою зібрання необхідних голосів.
Відповідачами надано було копію протоколу № 1 установчих зборів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зв'язківець 88» . Згідно протоколу в зборах прийняли участь 66 власників квартир із 128 та мешканці неприватизованих квартир.
Чому саме було вирішено, що власників квартир за адресою Горького, 88 налічується 128 осіб не відомо. В будинку за адресою вул. Горького, 88 налічується 144 квартири. Деякі квартири мають не одного, а декілька власників. Наприклад за квартирою № 97 налічується 3 власника : ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 За квартирою 92 налічується 4 власника : ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, за квартирою 32: ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15 та ін.
Відповідно до Закону «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» мешканці неприватизованих квартир не мають право на голосування.
Разом з протоколом № 1 для реєстрації організації було надано відомість результатів голосування власників квартир по вул. Горького, 88 в м. Черкаси на установчих зборах об'єднання.
В даній відомості не міститься інформації щодо того, чи особи, які ставили підписи були власниками квартир, станом на 12.01.2014 року, чи вони відносились до осіб, які є мешканцями неприватизованих квартир.
Також у відомості зазначено, що участь у голосуванні прийняло 67 осіб на підставі чого було зроблено висновок, що установчі збори є правомочними, так як це складає 51,6 % власників квартир.
Проте, в даній відомості:
- в 5 випадках не вказані навіть прізвища осіб, які приймають участь в голосуванні: (за п/н 13АДРЕСА_1; за п/н 19АДРЕСА_2; за п/н 21АДРЕСА_3; . за п/н 22, квартира 71; за п/н 23АДРЕСА_4).
- в одному випадку не вказаний номер квартири по порядковому номеру 56;
- в семи випадках не вказані ініціали осіб, які голосували, або відмовились від голосування ( за п/н 7АДРЕСА_5; . за п/н 8АДРЕСА_6; за п/н 42АДРЕСА_7; за п/н 53АДРЕСА_8; за п/н 63АДРЕСА_9; за п/н 64АДРЕСА_10; за п/н 65АДРЕСА_11).
- особа зазначена як Квітка - Охріменко включена двічі, вказані різні підписи за п/н 17 та п/н 52 квартира 32.
Врахувати дані голоси не є можливим, оскільки не можливо встановити осіб, які ніби то прийняли участь в голосуванні.
За таких обставин визнати установчі збори, голосування, правомочними не можливо, так як в даному голосуванні прийняло участь менше, ніж 50 відсотків власників.
Такий спосіб голосування як поквартирний збір підписів не передбачений Законом «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» . Законом чітко визначений єдиний спосіб створення об'єднань - це проведення установчих зборів.
Також згідно закону рішення на установчих зборах повинно прийматись шляхом поіменного голосування. Рішення оформлюється особистим підписом кожного у протоколі установчих зборів.
Такий документ як відомість результатів голосування власників квартир взагалі не передбачений Законом «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» .
В протоколі № 1 установчих зборів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зв'язківець 88» не вірно вказано прізвище однієї з відповідачки, яка зазначена як секретар установчих зборів, а саме вказано прізвище «Майданіченко» , в той час як правильне прізвище «Майданюк» .
Відповідно до даного протоколу ОСОБА_1 обрана членом правління. При цьому її прізвище дописано від руки невідомою особою.
Проте, позивачка стверджує, що не була присутня на установчих зборах, так як вони не відбувались взагалі. Вона не впевнена, що підпис на протоколі належить їй. З її слів, громадянки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 завітавши до неї додому попросили її підписать документ, що вона не проти створення ОСББ в їх будинку. Та мова про те, що вже ніби то проведені установчі збори і вона є членом правління не йшла. Який саме документ нею було підписано ОСОБА_1 не пам'ятає в зв'язку з незадовільним станом її здоров'я на той момент.
Намагаючись встановити на яких підставах вона визначена в єдиному державному реєстрі юридичних осіб як керівник ОСББ «Зв'язківець 88» позивачкою було отримано протокол зборів членів правління ОСББ «Зв'язківець 88» від 10 березня 2014 року № 2.
Згідно даного протоколу участь в зборах приймали 3 членів правління, головою зборів обрано ОСОБА_2, секретарем Майданюк О.С.
Члени правління вирішили обрати її головою правління ОСББ «Зв'язківець 88» та до виконання обов'язків приступити 21.03.2014. Також вирішили внести відповідні зміни до реєстру, що доручити голові правління, тобто ОСОБА_1
При цьому позивачка зазначає, що не була присутня на вказаних зборах членів правління, не була ознайомлена з даним протоколом та не надавала своєї згоди на обрання її головою правління ОСББ «Зв'язківець 88» . А отже визнати протокол правомочним про обрання її головою правління не можливо в зв'язку з відсутністю всіх членів правління.
Позивачка зазначає, що обрання її головою правління ОСББ порушує надане їй ст. 36 Конституції України право не бути примушеною до вступу в будь-яке об'єднання громадян, чи обмеженою у правах за належність чи неналежність до політичних партій або громадських організацій.
Відповідно до п. 4.7 Статуту ОСББ «Зв'язківець 88» правління об'єднання обирає зі свого складу голову правління і його заступника. Голова правління забезпечує виконання рішень загальних зборів членів об'єднання та рішень правління, діє без доручення від імені об'єднання, укладає в межах своєї компетенції угоди, розпоряджається коштами об'єднання відповідно до затвердженого кошторису.
Таким чином з моменту обрання її головою правління ОСББ в неї виникли відповідні цивільні права та обов'язки.
Згідно ч. 2 статті 14 ЦК України особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов'язковим для неї.
В даному випадку вона не надавала згоди на обрання її головою правління ОСББ, більше того, навіть не знала про сам факт того, що розглядалось питання щодо обрання її на дану посаду. А відповідно і не повинна виконувати дані обов'язки, та просить суд скасувати протокол № 2 від 10 березня 2014 року зборів членів правління ОСББ «Зв'язківець 88» та визнати недійсним призначення ОСОБА_1 на посаду голови правління ОСББ «Зв'язківець 88» .
Що стосується позовної давності, то позивачка зазначає, що дізналась про те, що вона є головою правління ОСББ «Зв'язківець 88» в лютому 2016 року, відповідну виписку з державного реєстру отримала 16.02.2016.Проте, в зв'язку з незадовільним станом свого здоров'я не могла раніше звернутись до суду, що підтверджується медичними документами.
Просить суд визнати недійсними установчі збори та скасувати протокол № 1 установчих зборів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зв'язківець 88» від 12 січня 2014 року; зобов'язати Державного реєстратора скасувати реєстрацію об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зв'язківець 88» ; скасувати протокол зборів членів правління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зв'язківець 88» від 10 березня 2014 № 2 про обрання ОСОБА_1 головою правління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зв'язківець 88» та визнати недійсним призначення ОСОБА_1 на посаду голови правління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зв'язківець 88» .
Позивач ОСОБА_1 та представник позивача за дорученням ОСОБА_16 в судовому засіданні підтримали позов в повному обсязі та просили його задоволити.
Представник відповідача ОСОБА_1 в судовому засіданні позов визнала та не заперечувала проти його задоволення.
Третя особа ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення позову.
Представник третьої особи Департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради в судове засідання не з'явився, надавши заяву про розгляд справи без їхньої участі.
Представник третьої особи Управлінння державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Ченркаській області в судове засідання не зявився. Причини неявки суду не відомі. Про день, час та місце слухання справи були повідомлені належним чином.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчивши та дослідивши письмові матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Як встановлено в судовому засіданні, що ОСОБА_1 зареєстрована в ІНФОРМАЦІЯ_1. Квартира, в якій вона проживає належить їй та її чоловіку ОСОБА_4 на праві власності за договором купівлі - продажу.
Відповідно до Протоколу № 1 від 12 січня 2014 року установчих зборів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Зв'язківець з участю голови зборів ОСОБА_2 М та секретаря зборів ОСОБА_17 участь в зборах приняло 66 власників квартир із 128 та мешканці неприватизованих квартир. Установчі збори було визнано правомочними так як в зборах участь приймало 51,6 % співвласників квартир. Установчі збори відкрила ОСОБА_2 , яка поставила на голосування обрання головуючого і секретаря зборів та порядок денний.Запропоновано головою зборів обрати ОСОБА_2 , секретарем зборів обрано ОСОБА_17 Голосували: за-одноголосно.
На зборах було вирішено:
1.Створити об'єднання співвласників багатоквартирного будинку. Голосували: за -45; проти -21. 68,2% всіх учасників установчих зборів.
2.Обрати правлінння в кількості 3 осіб, а саме: ОСОБА_17АДРЕСА_12; ОСОБА_1АДРЕСА_13; ОСОБА_2 квартира № 126. Ревізійну комісію з правом дорадчого голосу в правліннні обрати на наступних зборах. Голосували: за -45; проти - 21.
3.Затвердити проект Статуту об'єднання співвласників як Статут об'єднання співвласників багатоквартирного будинку. Голосували: за-45; проти -21.
4.Доручити ОСОБА_2 провести реєстрацію Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Зв'язківець 88 з визначенням юридичної адреси м. Черкаси, вул. Горького, 88. Голосували: за-45; проти-21.
5.Прийняти на баланс створеного ОСББ цілісний майновий комплекс житлового будинку №88 по вул. Горького м. Черкаси. Уповноважено членів правління ОСББ прийняти на баланс цілісний майновий комплекс з складанням акту прийому передачі з визначенням переліку недоліків та термінів для їх усунення. Голосували: за-45; проти-21.
Відповідно до Протоколу № 2 зборів членів правління ОСББ Зв'язківець 88 від 10
березня 2014 року участь у зборах прийняло 3 членів правлінння. Запропоновано головою зборів обрати ОСОБА_2, секретарем зборів обрати ОСОБА_3 Голосували: за-3; проти-0; утримались-0.
На зборах було вирішено:
1. Вибрати Головою ОСББ Звязківець 88 ОСОБА_1, до виконання обов'язків приступити з 21.03.2014 року.
Особливості державної реєстрації ОСББ визначені Законом України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку .
Згідно положень цього Закону він визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.
За статтею 2 вказаного Закону він регулює, зокрема, порядок створення, діяльності і ліквідації об'єднань; відносини суб'єктів права власності щодо користування та розпорядження нерухомим майном у об'єднанні.
Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.
Згідно ст. 6 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку скликання установчих зборів здійснюється ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень. Повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціативною групою, яка складається не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється як в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення . У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.
Кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників.
Рішення приймається шляхом поіменного голосування. Під час підрахунку голосів враховуються і голоси, подані під час письмового опитування. Рішення оформлюється особистим підписом кожного, хто проголосував із зазначенням результату голосування.
Згідно ч. 7 ст. 10 Закону України Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку передбачають, що рішення зборів співвласників оформляється протоколом, який підписується усіма співвласниками, які взяли участь в зборах, кожен з них ставить підпис під відповідним варіантом голосування, за формою затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики.
У протоколі обов'язково зазначається така інформація про співвласників (їх представників), які взяли участь у зборах співвласників: прізвище, імя, по батькові співвласника, документ, що підтверджує право власності на квартиру або нежитлове приміщення, номер квартири або нежитлового приміщення, номер квартири або нежитлового приміщення, загальна площа квартири або нежитлового приміщення, документ, що надає повноваження на голосування від імені співвласника.
Згідно ч. 10, 11 ст. 6 вказаного Закону, якщо в результаті проведення установчих зборів для прийняття рішення не набрано кількості голосів за або проти , встановленою ч. 9 цієї статті проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на установчих зборах. Письмове опитування проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення установчих зборів. Якщо протягом зазначеного строку необхідну кількість голосів за не набрано, рішення вважається неприйнятим.
Приписами ст.6 Закону встановлено, що об'єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Установчі збори об'єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після державної реєстрації права власності на більше половини квартир та нежитлових приміщень у такому будинку.
Частиною 2 ст. 6 Закону передбачено, що для створення об'єднання скликаються установчі збори.
Скликання установчих зборів здійснюється ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень.
Згідно ч. 1 ст. 10 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею. Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено обєднання співвласників, проведення зборів співвласників та прийняття відповідних рішень здійснюється згідно із законом, що регулює діяльність обєднань співвласників багатоквартирних будинків.
Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону до повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про:
1) розпорядження спільним майном багатоквартирного будинку, встановлення, зміну та скасування обмежень щодо користування ним;
2) визначення управителя та його відкликання, затвердження та зміну умов договору з управителем;
3) обрання уповноваженої особи (осіб) співвласників під час укладання, внесення змін та розірвання договору з управителем, здійснення контролю за його виконанням;
4) визначення повноважень управителя щодо управління багатоквартирним будинком;
5) проведення поточного і капітального ремонтів, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку та визначення підрядників для виконання таких робіт;
6) визначення дати та місця проведення наступних зборів співвласників;
7) визначення переліку та розміру витрат на управління багатоквартирним будинком.
Ч. 3, 4, 5 ст. 10 Закону передбачає, що збори співвласників можуть скликатися ініціативною групою у складі не менше трьох співвласників або управителем. Повідомлення про дату та місце проведення зборів співвласників має бути вручено не пізніше ніж за 10 днів до дати проведення зборів у письмовій формі кожному співвласникові під розписку або шляхом поштового відправлення рекомендованим листом на адресу квартири або нежитлового приміщення, що належить співвласнику в цьому багатоквартирному будинку, а також має бути розміщено у загальнодоступному місці при вході до кожного підїзду багатоквартирного будинку. Повідомлення про проведення зборів співвласників має містити інформацію про ініціатора проведення таких зборів, дату, місце та час їх проведення, порядок денний. До повідомлення про проведення зборів співвласників можуть додаватися додаткові матеріали або інформація, що будуть розглядатися на зборах.
Згідно ч. 7, 8 ст. 10 Закону рішення зборів співвласників оформляється протоколом, який підписується усіма співвласниками (їх представниками), які взяли участь у зборах, кожен з яких ставить підпис під відповідним варіантом голосування ("за", "проти", "утримався"), за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики. У протоколі обовязково зазначається така інформація про співвласників (їх представників), які взяли участь у зборах співвласників: прізвище, імя, по батькові співвласника, документ, що підтверджує право власності на квартиру або нежитлове приміщення, номер квартири або нежитлового приміщення, загальна площа квартири або нежитлового приміщення, документ, що надає повноваження на голосування від імені співвласника (для представника).
Якщо під час проведення зборів співвласників для прийняття рішення не набрано встановленої частиною шостою цієї статті кількості голосів "за" або "проти", проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на зборах. Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення зборів співвласників. Якщо протягом цього строку необхідної кількості голосів "за" не набрано, рішення вважаються неприйнятими.
Письмове опитування співвласників проводиться ініціативною групою та іншими співвласниками за бажанням.
Письмове опитування може проводитися щодо одного або декількох питань одночасно. Питання - це текст, у якому викладається пропозиція у вигляді резолюції, щодо якої учаснику опитування пропонується відповісти "за", "проти" або "утримався". Питання повинно мати чітке і зрозуміле формулювання, що не допускає різних тлумачень.
Письмове опитування співвласників проводиться шляхом власноручного заповнення ними листків опитування, в яких зазначаються день опитування, прізвище, імя, по батькові співвласника, документ, що підтверджує право власності на квартиру або нежитлове приміщення, номер квартири або нежитлового приміщення, загальна площа квартири або нежитлового приміщення, документ, що надає повноваження на голосування від імені співвласника (для представників), відповідь співвласника на питання "так", "ні" або утримався , особистий підпис співвласника та особи, яка проводила опитування.
Голосування від імені співвласника представником здійснюється в порядку представництва згідно з вимогами цивільного законодавства. Кожен співвласник, який має право голосу, може реалізувати це право під час проведення такого опитування лише один раз з одного питання.
Забороняється в процесі проведення письмового опитування співвласників примушувати їх до голосування за або проти прийняття відповідного рішення чи винагороджувати їх за це в будь-якій формі.
За результатами підрахунку результатів письмового опитування співвласників особи, які проводили письмове опитування, вносять його результати до протоколу зборів та підводять загальні підсумки голосування щодо всіх питань. Під час підрахунку голосів враховуються і голоси, подані на зборах співвласників, і голоси співвласників, отримані під час проведення письмового опитування.
Листки письмового опитування співвласників пронумеровуються, прошнуровуються та додаються до відповідного протоколу зборів.
Наказом Мінрегіонбуду Про затвердження форми протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку №203 від 25 серпня 2015 року затверджено форму протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку, якою також передбачено обов язкове зазначення в протоколі зборів співвласників даних щодо документу, який підтверджує право власності особи, яка ставить підпис як співвласник будинку.
Аналізуючи зібрані в справі докази та вищевикладені вимоги діючого законодавства, суд дійшов висновку, що в протоколі зборів членів правління ОСББ Зв'язківець 88 та відомості результатів голосування власників квартир по вул. Горького, 88 в м. Черкаси на установчих зборах об'єднання співвласників від 12 січня 2014 року повинні зазначатися дані, які підтверджують право власності особи, яка приймає участь у голосуванні, проставляючи підпис, на частку у будинку конкретну квартиру. Як було встановлено судом, всі письмові документи, подані для реєстрації ОСББ взагалі не містять такої графи.
Дані про наявність права власності на конкретну квартиру мають суттєве значення для визначення кількості голосів осіб, які приймали участь у голосуванні. Це є також важливим для визначення того чи дійсно співвласники житла приймали участь у голосуванні.
Як передбачено ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Статтею 257 ЦК України встановлена загальна позовна давність три роки. Відповідно до ст. 261 ЦК України перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалась, або могла довідатись про порушення свого права або про особу, яка його порушила.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 дізналась про те, що вона є головою правління ОСББ «Зв'язківець 88» в 16 лютого 2016 року, отримавши виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Враховуючи, що з часу як позивачка дізналась про порушення своїх прав три роки не минуло, суд вважає, що загальний строк позовної давності не порушено.
Згідно ч. 2 статті 14 ЦК України особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов'язковим для неї.
Як передбачено ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про обгрунтованість вимог позивачів та їх задоволення в повному обсязі, оскільки загальні збори були проведені та результати їх проведення оформлені з порушенням вимог діючого законодавства та порушують права позивача.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат суд приходить до наступного.
Відповідно до пенсійного посвідчення № 29770310046 ОСОБА_1 є пенсіонером по інвалідності 2 групи загального захворювання, а тому була звільнена від сплати судового збору при подачі позовної заяви
Відповідно до ч.1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
А тому, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь держави судовий збір в розмірі 704 грн. 80 коп.
Керуючись ст. ст. 14, 257 ЦК України, ст.ст. 4, 12, 141, 200, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 (18001, АДРЕСА_14 , РНОКПП НОМЕР_1) до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Зв'язківець 88 (18001, АДРЕСА_14, ідентифікаційний код юридичної особи 39109133), треті особи: Департамент організаційного забезпечення Черкаської міської ради (18001, м. Черкаси, вул. Байди Вишневецького, 36), Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Черкаській області (18001, м. Черкаси, бул. Шевченка, 185), ОСОБА_2 (18001, АДРЕСА_15), ОСОБА_3 (18001, АДРЕСА_14) про визнання недійсними установчих зборів та скасування протоколу № 1 установчих зборів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Зв'язківець 88 від 12 січня 2014 року - задоволити.
Визнати недійсним установчі збори та скасувати протокол № 1 установчих зборів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Зв'язківець 88 від 12 січня 2014 року.
Зобов'язати Державного реєстратора скасувати реєстрацію об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Зв'язківець 88 .
Скасувати протокол зборів членів правління обєднання співвласників багатоквартирного будинку Зв'язківець 88 від 10 березня 2014 № 2 про обрання ОСОБА_1 головою правління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Зв'язківець 88 та визнати недійсним призначення ОСОБА_1 на посаду голови правління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Зв'язківець 88 .
Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Зв'язківець 88 (18001, АДРЕСА_14, ідентифікаційний код юридичної особи 39109133) на користь держави судовий збір в розмірі 704 грн. 80 коп.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції на протязі 30 днів.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або в разі розгляду справи (вирішення справи) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 20 квітня 2018 року.
Головуючий: ОСОБА_18
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 20.04.2018 |
Оприлюднено | 24.04.2018 |
Номер документу | 73544270 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Казидуб О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні