Ухвала
від 23.04.2018 по справі 132/1050/18
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 132/1050/18

Провадження №22-ц/772/1070/2018

Категорія:

Головуючий у суді 1-ї інстанції ОСОБА_1

Доповідач :Міхасішин І. В.

УХВАЛА

23 квітня 2018 рокуСправа № 132/1050/18м. Вінниця

Апеляційний суд Вінницької області у складі судді судової палати в цивільних справах ОСОБА_2, вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою представника ОСОБА_3 за дорученням - ОСОБА_4 на ухвалу Калинівського районного суду Вінницької області від 28 березня 2018 року за матеріалами заяви ОСОБА_3 про забезпечення позову до подання позовної заяви,

в с т а н о в и в :

18 квітня 2018 року до Апеляційного суду Вінницької області надійшла апеляційна скарга на ухвалу Калинівського районного суду Вінницької області від 28 березня 2018 року, яка підписана представником ОСОБА_3 за дорученням - ОСОБА_4

Зазначена апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду апеляційним судом та підлягає поверненню заявнику, виходячи з наступного.

Частинами 3, 4 ст. 356 ЦПК України встановлено, що апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи. До апеляційної скарги додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.

30 вересня 2016 року набрав чинності Закону України Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) від 02 червня 2016 року.

Відповідно до ч. 3 ст. 131-2 Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.

Згідно з підпунктом 11 пункту 16-1 розділу ХV Перехідних положень Конституції України, представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131 - 1 та статті 131 - 2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у судах апеляційної інстанції здійснюється з 1 січня 2018 року.

Отже, з 1 січня 2018 року представництво у суді апеляційної інстанції, у провадженнях, розпочатих з 30 вересня 2016 року має здійснюватися адвокатами.

Як встановлено ч.2 ст. 60 ЦПК України під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.

Частиною 4 ст. 19 ЦПК України передбачено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно з ч. 6 ст. 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є:

1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ухвалою Калинівського районного суду Вінницької області від 03 квітня 2018 року відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_3 до ТОВ СП Агрокапітал , третьої особи без самостійних вимог - Реєстраційної служби Калинівської районної державної адміністрації Калинівського району Вінницької області про визнання договору оренди землі недійсним та повернення земельної ділянки.

У задоволенні заяви про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження відмовлено, розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами загального позовного провадження, призначено у справі підготовче судове засідання на 9.40 год на 23 квітня 2018 року.

Частиною 1 ст. 189 ЦПК України встановлено, що завданнями підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу.

У підготовчому засіданні суд з'ясовує розмір заявлених сторонами судових витрат (п. 17 ч.2 ст. 197 ЦПК України).

В п. 31 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними від 06.11.2009 N9 у справах про визнання правочину недійсним без застосування наслідків недійсності судовий збір сплачується як із немайнового спору. У справах про застосування наслідків недійсного (нікчемного) правочину судовий збір сплачується залежно від вартості відшукуваного майна, щодо якого заявляються вимоги.

Оскільки судом першої інстанції вказана справа не визнана малозначною, остаточно питання щодо предмета спору та ціни позову є невизначеним, а тому на цій стадії у апеляційного суду відсутні підстави вважати, що ця справа є малозначною у розумінні п.п.1, 2 с.6 ст. 19 ЦПК України.

За таких обставин, представником у справах цієї категорії може бути лише адвокат.

Відповідно до ч.4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність .

Подана в інтересах ОСОБА_3 апеляційна скарга всупереч наведених норм підписана представником за довіреністю ОСОБА_4, у якій відсутні відомості про те, що представник є адвокатом.

Відповідно до п.1 ч.5 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції також, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.

Водночас повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню із скаргою, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення апеляційної скарги.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 62, 356, 357 ЦПК України,

у х в а л и в:

Апеляційну скаргу представника ОСОБА_3 за дорученням - ОСОБА_4 на ухвалу Калинівського районного суду Вінницької області від 28 березня 2018 року за матеріалами заяви ОСОБА_3 про забезпечення позову до подання позовної заяви повернути заявнику .

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та з цього часу може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів.

Суддя: /підпис/ ОСОБА_2

Згідно з оригіналом:

СудАпеляційний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення23.04.2018
Оприлюднено24.04.2018
Номер документу73547764
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —132/1050/18

Ухвала від 23.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд Вінницької області

Міхасішин І. В.

Ухвала від 28.03.2018

Цивільне

Калинівський районний суд Вінницької області

Аліменко Ю. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні