Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Рішення
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"23" квітня 2018 р. № 820/1609/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі
Головуючого судді Спірідонов М.О.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом
Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області (64300, м. Ізюм, пр. незалежності, 2)
про стягнення суми ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Ізюмське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому з урахуванням уточнених позовних вимог, просить суд:
1. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Ізюмське ремонтно-транспортне підприємство" заборгованість по виплаті та доставці пільгових пенсій за період діяльності з 01.12.2017 року по 25.02.2018 року по Списку № 2 в сумі 995,99 грн.;
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Ізюмське ремонтно-транспортне підприємство" судовий збір на користь Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області в сумі 1762,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач є юридичною особою, перебуває на обліку Пенсійного фонду України. На теперішній час сума заборгованості по відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах по списку №2 за період з 01.12.2017 року по 25.02.2018 року складає 995,99 грн. Вказана заборгованість відповідачем не сплачена.
Копія ухвали про відкриття спрощеного позовного провадження разом з судовими документами була надіслана відповідачу та ним отримана 05.04.2018 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, що надійшло до суду 10.04.2018 року.
Відповідач у п'ятнадцятидений строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження та судових документів, відзиву проти позову та необхідних документів або заяву про визнання позову до суду не подав.
Таким чином, відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 229 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач - Відкрите акціонерне товариство "Ізюмське ремонтно-транспортне підприємство" є юридичною особою та як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Ізюмському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Харківської області.
Матеріалами справи також підтверджено, що працівникам відповідача - Відкритого акціонерного товариства "Ізюмське ремонтно-транспортне підприємство", зазначених у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" була призначена пенсія за віком на пільгових умовах за період з 01.12.2017 року по 25.02.20218 року - за Списком № 2 відповідно до п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно до п. 1 ст. 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Згідно абз. 1 ч. 12 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058-ІV, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до ч.2 Прикінцевих Положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Порядок відшкодування товариством витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах встановлено Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19 грудня 2003 року, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України №64/8663 від 16 січня 2004 р. (в подальшому – Інструкція № 21-1).
Згідно положень п.6.4, п. 6.5. Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.
Як вбачається з матеріалів справи, Ізюмським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Харківської області на адресу відповідача були надіслані розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за період з 01.12.2017 року по 25.02.20218 року - за Списком № 2
У п.6.7 даної Інструкції зазначено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства у розрахунку, який направляється підприємству в місячний строк з дня прийняття рішення про зміну розміру пенсії або про припинення виплати пенсії. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Проте, у встановлений законодавством період відповідач не сплатив визначену у розрахунках суму фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій працівникам відповідача за Списком № 2, внаслідок чого утворилася заборгованість у загальному розмірі 995,99 грн.
Доказів самостійної сплати вказаної суми боргу відповідачем до суду не надано.
Таким чином, Ізюмським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Харківської області підтверджено існування у відповідача заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком №2 у загальному розмірі 995,99 грн.
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 995,99 грн., суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Відповідно до положень ст. 139 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. т. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 257-263, 295, 297 КАС України, суд, –
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області (64300, м. Ізюм, пр. незалежності, 2) до Відкритого акціонерного товариства "Ізюмське ремонтно-транспортне підприємство" (64305, Харківська область, м. Ізюм, вул. Ентузіастів, 21, код ЄДРПОУ 03761886) про стягнення суми – задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Ізюмське ремонтно-транспортне підприємство" (64305, Харківська область, м. Ізюм, вул. Ентузіастів, 21, код ЄДРПОУ 03761886) на користь Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області (64300, м. Ізюм, пр. незалежності, 2) заборгованість по виплаті та доставці пільгових пенсій за період діяльності з 01.12.2017 року по 25.02.2018 року по Списку № 2 в сумі 995 (дев'ятсот дев'яносто п'ять) грн. 99 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Спірідонов М.О.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2018 |
Оприлюднено | 26.04.2018 |
Номер документу | 73560333 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Спірідонов М.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні