Кагарлицький районний суд Київської області
м. Кагарлик, вул. Володимира Великого, 3, 9200, (04453) 5-13-39
Справа № 2-1249/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 грудня 2010 року Кагарлицький районний суд Київської області
в складі: головуючого – судді Шевченко І.І
при секретарі Балакіній С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кагарлик справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину, -
в с т а н о в и в :
позивач просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_2 на її користь на утримання дочки, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, по 1000 гривень його заробітку щомісячно, але не менше, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і до досягнення нею повноліття, посилаючись на те, що з відповідачем по даній справі ОСОБА_2 вона знаходилася в шлюбі з 08 жовтня 2005 року, який був зареєстрований Ржищівським міським управлінням юстиції, Київської області, що підтверджується копією свідоцтва про одруження серії І-ОК № 012112, видане 19 листопада 2005 року.
Від шлюбу вона та відповідач мають дочку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження серії І- БК № 043760 від 09 березня 2006 року, яка проживає з нею і знаходиться на її повному утриманні.
Вона з чоловіком припинила спільне проживання з серпня місяця 2008 року. З того часу проживають в різних місцях.
Відповідач має постійне місце роботи, і як їй відомо, отримує великі кошти. Добровільну допомогу на дитину не надає протягом двох років.
ОСОБА_2 молодий, здоровий, тому спроможний надати їй допомогу на їхню дочку.
Стягнення аліментів необхідно визначити в твердій грошовій сумі, оскільки відповідач має постійне місце роботи, і вона визначає аліменти у 1000 грн. на даний час.
Відповідач позовні вимоги позивача визнає частково, а саме: в частині 30 % прожиткового мінімуму мотивуючи це наступним. У даний час у нього інший шлюб, від якого є малолітня дитина – дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка знаходиться на його утриманні. При оформленні документів на допомогу на дочку ОСОБА_4, ним було надано документи, що він ніде не працює, а тому і призначено допомогу на другу дитину. Зараз він має намір піти на роботу, а тому проходить випробувальний термін, який не записується до трудової книжки. Окрім того, він має деякі сумніви щодо даної дитини.
Вислухавши сторони та вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги позивача необхідно задовольнити частково.
В судовому засіданні суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Сторони – ОСОБА_1 та ОСОБА_2, перебували в шлюбі з 08 жовтня 2005 року по 22 грудня 2009 року, про що свідчать копії свідоцтва про укладення шлюбу серії І-ОК № 012112 від 08.10.2005 року та про розірвання шлюбу серії І- БК № 110933 від 22.12.2009 року.
Від шлюбу сторони мають малолітню дочку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження серії І- БК № 043760 від 09 березня 2006 року.
В даний час дочка сторін проживає з позивачем та знаходиться на її повному утриманні, про що свідчить копія довідки виконкому Балико – Щучинської сільської ради Кагарлицького району Київської області № 822 від 21.10.2010 року.
При визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне положення дитини, платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина та інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до ст.. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
При визначенні розміру аліментів належить брати до уваги матеріальне становище дитини. В даному випадку дитина не має власних доходів, не здатна сама себе утримувати.
На розмір аліментів на дитину має впливати стан здоров‘я та загальний матеріальний стан того з батьків, з якого вони будуть стягуватися.
Про те такі дані в судовому засіданні не були встановлені за відсутності даних у матеріалах справи.
В даний час відповідач не працює, оскільки не надав довідки про свої доходи. Окрім того, відповідачем було повідомлено, що при оформлені допомоги на іншу дитину ним було надано довідку про те, що він не працює. Стосовно твердження позивача, що він зараз проходить випробувальний термін, який не заноситься до трудової книжки і скоро його приймуть на роботу, то дане твердження не можливо взяти до уваги, оскільки нормами Трудового кодексу України не передбачено, що випробувальний термін не входить до трудового стажу, тому оцінити матеріальне становище відповідача суд не має можливості, оскільки своєї довідки про доходи ним не наданий.
Слід також враховувати наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних членів сім‘ї, родичів, яких він зобов‘язаний утримувати відповідно до Сімейного кодексу України. У відповідача є малолітня дитини – Єва, ІНФОРМАЦІЯ_2, від іншого шлюбу, яка, на думку відповідача, знаходиться на його утриманні. Однак, взяти до уваги таке твердження не можливо, оскільки самим відповідачем було повідомлено в судовому засіданні, що на утримання його другої дочки надається допомога від держави, оскільки ним подавалася довідка проте, що він не працює і не має доходу.
Конкретного розміру аліментів на одну дитину законом не встановлено, оскільки у кожному випадку він визначається судом з урахуванням потреб дитини і можливостей батьків, а тому суд стягує з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дочки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5 аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 1000 (тисяча) грн. кожного місяця, починаючи з дня подачі заяви в суд, а саме: 09.11.2010 року і до досягнення дитиною повноліття.
Суд стягує з ОСОБА_3 на користь ГУДКУ у Київській області для Кагарлицького райсуду за інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи 120 грн. коп. та 51 грн. державного мита.
Оскільки позивач ставить питання стосовно стягнення аліментів у твердій грошовій сумі, то питання не менше, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину не вирішується при розгляді даного виду стягнення аліментів, а тому дана позовна вимога не підлягає до задоволення і суд відмовляє позивачу в цій частині.
На підставі вищевикладеного та керуючись постановою Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15 травня 2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», ст.ст. 180, 182, 184 СК України ст.ст. 10, 60, 88, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України суд, -
в и р і ш и в :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину – задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дочки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5 аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 1000 (тисяча) грн. кожного місяця, починаючи з дня подачі заяви в суд, а саме: 09.11.2010 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ГУДКУ у Київській області для Кагарлицького райсуду за інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи р\р 31211259700324, МФО 821018, код 23569487, банк - ГУДК у Київській області 120 (сто двадцять) грн. 00 коп. та 51 (п‘ятдесят одну) грн.. державного мита в дохід держави.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах одного місяця допустити до негайного виконання.
В решті позовних вимогах ОСОБА_1 відмовити.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Кагарлицький районний суд протягом десяти днів з дня проголошення, а особами , які брали участь у справі і не були присутніми в судовому засіданні протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
Суддя І.І. Шевченко
Суд | Кагарлицький районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2010 |
Оприлюднено | 25.04.2018 |
Номер документу | 73570302 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні