№ 3-56/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2018 року м. Кременчук
Суддя Кременчуцького районного суду Полтавської області Колотієвський Олександр Олександрович, розглянувши заяву ОСОБА_1 про визнання постанови № 3-56/10 такою, що не підлягає виконанню,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Кременчуцького районного суду Полтавської області з заявою про визнання постанови Кременчуцького районного суду Полтавської області № 3-56/10 від 25 січня 2010 року у справі про адміністративне правопорушення відносно заявника, за ч. 1 ст. 130 КУпАП, якою на останнього накладено стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік - такою, що не підлягає виконанню.
Свою заяву обґрунтував тим, що про позбавлення його права керування йому стало відомо в грудні 2017 року, коли він втратив посвідчення водія і вирішив отримати нове, а саме коли звернувся в Територіальний сервісний центр № 5342 регіонального сервісного центру МВС У Полтавській області (МРЕВ) за довідкою про не позбавлення права керування, де йому повідомили, що згідно даних електронної бази він позбавлений права керувати згідно вказаної постанови суду.
Про слухання справи відносно нього в 2010 році він не знав, ніяких судових повісток не отримував. Жодних повідомлень чи повісток заявнику не надходило.
Копія постанови ОСОБА_1 не направлялася.
На підставі вищевикладеного, ОСОБА_1 просив суд ухвалити рішення, яким визнати постанову Кременчуцького районного суду Полтавської області від 25 січня 2010 року у справі про адміністративне правопорушення якою його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП та накладено стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на один рік - такою, що не підлягає виконанню.
Заявник до суду не з'явився. На адресу суду надіслав заяву про розгляд справи без його участі.
Судом встановлено, що відповідно до постанови Кременчуцького районного суду Полтавської області № 3-56/10 від 25 січня 2010 року у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, на останнього накладено стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік.
Станом на день звернення до суду із заявою минуло більше восьми років. Посвідчення водія у ОСОБА_1 не вилучалось.
Зазначена постанова суду фактично не була виконана, тобто у правопорушника не було вилучено водійське посвідчення, відсутні підстави стверджувати, що він навмисно ухилявся від здачі водійського посвідчення.
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку встановлених законом.
Згідно з ч. 1 ст. 299 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення.
Статтею 304 КУпАП встановлено, що питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Статтею 321 КУпАП визначено, що водії транспортних засобів, судноводії і особи, що порушили правила полювання, вважаються позбавленими спеціального права з дня винесення постанови про позбавлення цього права. Якщо зазначені особи, які позбавлені спеціального права, ухиляються від здачі документа, що посвідчує це право, то строк позбавлення їх спеціального права обчислюється з дня здачі або вилучення такого документа.
Відповідно до ст. 298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обовязковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Проте, відповідно до ч. 1 ст. 303 КУпАП, не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
В даному випадку минуло більше восьми років.
Таким чином, зазначену постанову суду слід визнати такою, що не підлягає подальшому виконанню, оскільки строк позбавлення права керування транспортними засобами відраховується з моменту винесення постанови, а даних про те, що ОСОБА_1 ухилявся від здачі водійського посвідчення, немає.
Враховуючи наведене, постанова суду є такою, що не підлягає виконанню.
Таким чином, суд, вирішуючи питання про порядок виконання постанови та керуючись ст. ст.299, 303,304 КУпАП України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Постанову Кременчуцького районного суду Полтавської області № 3-56/10 від 25 січня 2010 року у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, якою на останнього накладено стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік - вважати такою, що не підлягає подальшому виконанню.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Полтавської області через Кременчуцький районний суд Полтавської області.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
СуддяОСОБА_2
Суд | Кременчуцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2018 |
Оприлюднено | 26.04.2018 |
Номер документу | 73610278 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Онуфріївський районний суд Кіровоградської області
Бондаренко Г. К.
Адмінправопорушення
Кременчуцький районний суд Полтавської області
Колотієвський О. О.
Адмінправопорушення
Підгаєцький районний суд Тернопільської області
Ігнатова Г. В.
Адмінправопорушення
Кременчуцький районний суд Полтавської області
Клименко С. М.
Адмінправопорушення
Орджонікідзевський міський суд Дніпропетровської області
Гордієнко А. Г.
Адмінправопорушення
Недригайлівський районний суд Сумської області
Захарченко О. П.
Адмінправопорушення
Шосткинський міськрайонний суд Сумської області
Свиненко М. Д.
Адмінправопорушення
Кагарлицький районний суд Київської області
Закаблук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні