КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 квітня 2018 року м. Київ 810/1921/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Головенко О.Д., розглянувши позовну заяву Головного управління ДФС у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРІН ГЕЛАКСІ" про стягнення податкового боргу,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління ДФС у Київській області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРІН ГЕЛАКСІ" про стягнення податкового боргу у розмірі 516 619,31 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 КАС України; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Однак, поданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст. 161 та 169 КАС України.
Так, ч. 3 ст. 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судом встановлено, що позивачем не надано до суду документ про сплату судового збору у встановленому порядку або документ, який підтверджуює підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 2 ст. 132 КАС України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно приписами ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір № 3674-17 від 08.07.2011 судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір № 3674-17 від 08.07.2011 передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про Державний бюджет на 2018 рік № 1801-VIII від 21.12.2016 прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2018 року - 1762 гривень.
Як вбачається з позовної заяви позивач просить суд стягнути суму заборгованості зі сплати податку на додану вартість у розмірі 516 619,31 грн.
Тобто за подання позову майнового характеру, у даному випадку Головному управлінню Державної фіскальної служби у Київській області, необхідно сплатити 7 749,28 грн. (1,5 від 516 619,31 грн.).
Пунктом 3 ч. 5 ст. 160 КАС України встановлено, що в позовній заяві зазначається зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується , - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди.
Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві також зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
З поданого адміністративного позову не можливо встановити точну суму, що підлягає стягненню, оскільки письмові докази на підтвердження кожної вказаної суми мають розбіжності.
Крім того, у матеріалах справи відсутні докази направлення податкових повідомлень - рішень та податкових вимог відповідачу.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 КАС України, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 ст. 169 КАС України визначено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом подачі до суду документу про сплату судового збору в розмірі 7 749,28 грн. або документ, який підтверджуює підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, точного розрахунку суми заявленої до стягнення, а саме 516 619,31 грн., з посиланням на письмові докази та докази направлення податкових повідомлень - рішень, податкових вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРІН ГЕЛАКСІ".
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248 КАС України суд -
у х в а л и в:
Позовну заяву Головного управління ДФС у Київській області до Товариства з обмеженою віжповідальністю "ГРІН ГЕЛАКСІ" про стягнення податкового боргу - залишити без руху.
Протягом п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подачі до суду документу про сплату судового збору в розмірі 7 749,28 грн. або документ, який підтверджуює підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, точного розрахунку суми заявленої до стягнення, а саме 516 619,31 грн., з посиланням на письмові докази та докази направлення податкових повідомлень - рішень, податкових вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРІН ГЕЛАКСІ".
Роз'яснити позивачеві, що у разі якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду .
Суддя Головенко О.Д.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.04.2018 |
Оприлюднено | 27.04.2018 |
Номер документу | 73631748 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Головенко О.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні