26.04.18
Провадження № 2/235/961/18
Справа № 235/1533/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 квітня 2018 року м.Покровськ
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
в складі: головуючого - судді Філь О.Є.
за участю секретаря судового засідання Кучерявого М.Ю.
позивач ОСОБА_1, представник позивача ОСОБА_2, представник відповідача ОСОБА_3 селищної ради, (не з явилися)
розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 селищної ради, про визнання прав та обов язків забудовника в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 30.03.2018 року звернувся до суду із позовом до ОСОБА_3 селищної ради, про визнання прав та обов язків забудовника в порядку спадкування, посилаючись на те, що 20.06.2007 року померла його мати - ОСОБА_4.
Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді житлового будинку з належними надвірними побудовами і спорудами, який розташований за адресою: Донецька область, Покровський район, смт. Новоекономічне, вул.. Торецька (колишня Леніна), буд. 50.
Згідно договору дарування від 06.06.1962 року батькові позивача - ОСОБА_5 належав житловий будинок, який розташований за адресою: Донецька область, Покровський район, смт. Новоекономічне, вул.. Торецька (колишня Леніна), буд. 50. Договір дарування був зареєстрований державним нотаріусом Красноармійської державної нотаріальної контори та зареєстровано в реєстрі за № 3570.
13.07.1962 року батьком позивача було отримано рішення № 10, відповідно до якого йому було дозволено побудувати новий будинок на належній йому земельній ділянці за адресою: Донецька область, Покровський район, смт. Новоекономічне, вул.. Леніна, буд. 38 а (згідно списків і схем пере нумерації будівель в селище ОСОБА_3 будинок 38 а по вул.. Леніна в селище ОСОБА_3 присвоєно № 50).
У 1989 році житловий будинок з належними надвірними побудовами та спорудами був побудований, про що батьком позивача ОСОБА_5 був отриманий технічний паспорт , виданий БТІ м.Красноармійська.
У 1992 році батьком позивача на підставі рішення ОСОБА_3 селищної ради народних депутатів Красноармійського району Донецької області від 11.01.1989 року були побудовані сарай, літня кухня, тамбур, літній душ, вбиральня.
13.07.2002 року батько позивача - ОСОБА_5 помер. Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді житлового будинку з належними надвірними побудовами та спорудами, який розташований за адресою: Донецька область, Покровський район, смт. Новоекономічне, вул.. Торецька (колишня Леніна), буд. 50.
Мати позивача - ОСОБА_4 прийняла спадщину шляхом постійного проживання з ОСОБА_5.
Так як мати дуже хворіла, вона не встигла отримати свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті батька - ОСОБА_5.
08.08.2007 року позивач, як єдиний спадкоємець першої черги після смерті ОСОБА_4 звернувся до Другої Красноармійської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини за законом.
Але отримав постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, оскільки за життя спадкодавцями не були оформлені документи на прийняття будинку в експлуатацію та реєстрацію права власності.
Позивач вважає, що спадковий будинок з належними надвірними побудовами та спорудами, не є самовільним будівництвом, так як житловий будинок був побудований його батьком - ОСОБА_5 на підставі дозвільних документів та просить визнати за ним в
порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4 всі права забудовника на житловий будинок з належними надвірними побудовами та спорудами № 50 по вул.. Торецька (колишня Леніна) в смт. Новоеокномічне Покровського району Донецької області.
Позивач ОСОБА_1 у підготовче судове засідання не з явився, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутності, на задоволенні позовних вимог наполягає.
Представник позивача ОСОБА_2 у підготовче судове засідання не з'явилась, надала суду заяву про розгляд справи у її відсутності. Вимоги позивача підтримала в повному обсязі.
Представник відповідача ОСОБА_3 селищної ради у підготовче судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи у відсутності представника. Позовні вимоги визнав в повному обсязі..
Дослідивши матеріли справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача законні, обгрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі за наступних підстав:
Судом встановлено, що 20.06.2007 року померла мати позивача - ОСОБА_4 (а.с.9).
Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді житлового будинку з належними надвірними побудовами і спорудами, який розташований за адресою: Донецька область, Покровський район, смт. Новоекономічне, вул.. Торецька (колишня Леніна), буд. 50.
На підставі рішення № 10 ОСОБА_3 селищної ради народних депутатів Красноармійського району Донецької області від 13.07.1962 року (а.с.14) житловий будинок з належними надвірними побудовами та спорудами був побудований, про що батьком позивача ОСОБА_5 був отриманий технічний паспорт , виданий БТІ м.Красноармійська.
Відповідно свідоцтва про смерть серії І-НО № 621686, виданого виконкомом ОСОБА_3 селищної ради Красноармійського району Донецької області 13.07.2002 року батько позивача - ОСОБА_5 помер (а.с.8).
Мати позивача - ОСОБА_4 прийняла спадщину шляхом постійного проживання з ОСОБА_5.
08.08.2007 року позивач, як єдиний спадкоємець першої черги після смерті ОСОБА_4 звернувся до Другої Красноармійської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини за законом.
Але отримав постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, оскільки за життя спадкодавцями не були оформлені документи на прийняття будинку в експлуатацію та реєстрацію права власності (а.с.21).
Позивач вважає, що спадковий будинок з належними надвірними побудовами та спорудами, не є самовільним будівництвом, так як житловий будинок був побудований його батьком - ОСОБА_5 на підставі дозвільних документів та просить визнати за ним в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4 всі права забудовника на житловий будинок з належними надвірними побудовами та спорудами № 50 по вул.. Торецька (колишня Леніна) в смт. Новоекономічне Покровського району Донецької області.
У відповідності до ч. 2 ст. 331 ЦК України, право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Листом Державної реєстраційної служби України від 12.03.2013 р. N 95-06-15-13 Щодо державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно, збудоване до 1992 року , роз'яснено, що для проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно, збудоване до 05.08.92, документом, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, є технічний паспорт на об'єкт нерухомого майна.
Таким чином, право забудовника, яке полягало у введені жилого будинку в експлуатацію, одержання свідоцтва про право власності на житло та його державній реєстрації не припинено у зв'язку зі смертю спадкодавця, а тому може бути успадковане спадкоємцями.
Відповідно до Постанови ПВС України від 30 травня 2008 року № 7 "Про судову практику у справах про спадкування" якщо будівництво здійснювалося згідно із законом, то у разі смерті забудовника до завершення будівництва його права та обов'язки як забудовника входять до складу спадщини.
Статтею 1216 ЦК України передбачено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ч. 1 ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинялися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст.. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя. Який його пережив, та батьки.
Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_1 законні, обгрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки відповідач до початку розгляду справи по суті позов визнав, про що подав відповідну заяву, то згідно з ч.1 ст. 142 ЦПК України 50 відсотків судового збору, сплаченого позивачем при поданні позову, підлягає поверненню позивачу з державного бюджету.
На підставі викладеного, керуючись ст..ст. 328, 391, 392, 1216, 1258, 1261, 1268, 1269, 1296 ЦК України, ст..ст. 13, 19, 81, 263-265 ЦПК України , суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити у повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, яка померла 20.06.2007 року, всі права забудовника на житловий будинок з належними надвірними побудовами та спорудами, № 50 по вулиці Торецька (колишня Леніна) в смт. Новоекономічне, Покровського району Донецької області, а саме право здачі об'єкта нерухомості в експлуатацію, право на отримання свідоцтва про право власності на житловий будинок та право на державну реєстрацію права власності житлового будинку.
Повернути ОСОБА_1, з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого ним при поданні позову, в розмірі 352,40 грн. (триста п'ятдесят дві гривні 40 копійок).
Позивач: ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, місце реєстрації: смт. Новоекономічне, Покровський р-н, Донецької області, вул..Садова, 62.
Відповідач: ОСОБА_3 селищна рада, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 04341643, місцезнаходження смт. Новоекономічне, Покровський р-н, Донецької області, пров. Октябрьський, 7.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законно сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку учасниками справи, а також особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, повністю або частково безпосередньо до Апеляційного суду Донецької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або в разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Дата складання повного тексту рішення 26 квітня 2018 року.
Суддя О.Є.Філь
Суд | Красноармійський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2018 |
Оприлюднено | 27.04.2018 |
Номер документу | 73637238 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
Філь О. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні