Справа № 305/232/18
Провадження по справі 2/305/325/18
УХВАЛА
про закриття підготовчого засідання
та призначення справи до судового розгляду по суті
26.04.2018. Рахівський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючої судді Марусяк М. О.
секретаря судового засідання Корадіні А.А.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
представника третьої особи без самостійних вимог ОСОБА_2,
розглянувши у підготовчому засіданні в місті Рахів цивільну справу за позовом ОСОБА_1, як представника за дорученням від імені та в інтересах ОСОБА_3 до ОСОБА_4 міської ради Закарпатської області в особі виконавчого комітету ОСОБА_4 міської ради Закарпатської області, ОСОБА_5 сільської ради Рахівського району Закарпатської області, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, як законного представника в інтересах нповнолітнього ОСОБА_10, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_4 державна нотаріальна контора Закарпатської області, ОСОБА_4 районна державна адміністрація Закарпатської області, в особі органу опіки та піклування ОСОБА_4 районної державної адміністрації Закарпатської області про визнання нерухомого майна спільною сумісною власністю та визнання права власності на частину нерухомого майна, встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини та про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, як спадкоємцем четвертої черги спадкоємців за законом (у відповідності до пункту 1 частини 2 статті 16 Цивільного кодексу України),-
ВСТАНОВИВ:
12.02.2018, ОСОБА_1, який діє як представник за дорученням від імені та в інтересах ОСОБА_3 звернувся в суд із позовом до ОСОБА_4 міської ради Закарпатської області в особі виконавчого комітету ОСОБА_4 міської ради Закарпатської області, ОСОБА_5 сільської ради Рахівського району Закарпатської області, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, як законного представника в інтересах нповнолітнього ОСОБА_10 про визнання нерухомого майна спільною сумісною власністю та визнання права власності на частину нерухомого майна, встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини та про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, як спадкоємцем четвертої черги спадкоємців за законом (у відповідності до пункту 1 частини 2 статті 16 Цивільного кодексу України).
Ухвалою судді Рахівського районного суду Закарпатської області, ОСОБА_11 від 01.03.2018 відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 29.03.2018. Залучено до участі у справі ОСОБА_4 державну нотаріальну контору Закарпатської області, ОСОБА_4 районну державну адміністрацію Закарпатської області, в особі органу опіки та піклування ОСОБА_4 районної державної адміністрації Закарпатської області , як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Враховуючи те, що відповідачі ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 у відповідності до ст.130 ЦПК України не були повідомлені належним чином про день час та місце підготовчого засідання, суд, 29.03.2018, відповідно до вимог п. 1 ч.2 ст. 198, п. 1 ч. 2 ст. 223 ЦПК України, відклав підготовче засідання в межах встановленого цим Кодексом строку з підстав першої неявки в судове засідання учасників справи, щодо яких відсутні відомості про вручення повідомлення про дату, час і місце судового засідання на 12.04.2018.
За клопотанням представника позивача ОСОБА_1, суд, відклав підготовче засідання на 26 квітня 2018 року.
Представник позивача ОСОБА_1 у підготовчому засіданні, просив задовольнити клопотання про витребування доказів та клопотання про допит свідків подані ним 12.02.2018 через канцелярію суду. Не заперечував проти закриття підготовчого засідання та призначення справи до судового розгляду по суті.
Представник відповідача ОСОБА_4 міської ради Закарпатської області в особі виконавчого комітету ОСОБА_4 міської ради Закарпатської області у підготовче засідання не з'явився, міський голова ОСОБА_12 подав заяву про розгляд справи без їхнього представника.
Представник відповідача ОСОБА_5 сільської ради Рахівського району Закарпатської області, сільський голова ОСОБА_13 подав заяву, вякій просив розглянути справу без їх участі.
Відповідачі: ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ОСОБА_9, як законний представник в інтересах нповнолітнього ОСОБА_10, будучи належним чином повідомлені про день, час та місце підготовчого засідання в підготовче судове засідання не з'явилися.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_4 державної нотаріальної контори Закарпатської області, ОСОБА_14 надала клопотання про розгляд справи без її участі.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_4 районної державної адміністрації Закарпатської області, в особі органу опіки та піклування ОСОБА_4 районної державної адміністрації Закарпатської області, ОСОБА_2 не заперечувала проти закриття підготовчого засідання та призначення справи до судового розгляду по суті.
Заслухавши позивача, та представника третьої особи, дослідивши матеріали справи, суд, приходить до наступного висновку.
Положеннями ст. 189 ЦПК України визначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Зі змісту статті 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Враховуючи те, що у сторони по справі виникли складнощі в отриманні та поданні доказового матеріалу до суду, суд вважає, що клопотання про витребування доказів підлягає до задоволення.
Також в ході підготовчого провадження та під час проведення підготовчого засідання, проведено наступні підготовчі дії: направлено позивачу копію ухвали про відкриття провадження у справі, копію позовної заяви та копії доданих до неї документів відповідачеві, визначено предмет спору та характер спірних правовідносин, позовних вимог та склад учасників судового процесу, з'ясовано розмір заявлених судових витрат, встановлено порядок з'ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, порядок дослідження доказів, якими вони обгрунтовуються, вирішено клопотання про виклик свідків.
У відповідності до ч.3 ст.189 ЦПК України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
З урахуванням вказаного, суд, приходить до висновку про необхідність закриття підготовчого засідання та призначення справи до судового розгляду по суті.
Керуючись ст. ст. 189, 196-200, 353 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 про витребування доказів задовольнити.
Витребувати із відділу у ОСОБА_4 районі Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області, місто Рахів, вулиця Миру, будинок №34, поштовий індекс 90600: витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку на земельну ділянку площею 0,158 га, розташовану в селі Білин, Рахівського району Закарпатської області, кадастровий номер: 2123680500:06:001:0027, цільовим призначенням, якої є для ведення особистого селянського господарства, яка належить/ ареєстрована за громадянином ОСОБА_15, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце реєстрації: м. Рахів, вул. Комарова, буд.21, Закарпатської області.
Викликати в судове засідання свідків:
- ОСОБА_16, мешканку АДРЕСА_1.
- ОСОБА_17, мешканку м. Рахів, вул. Марфіча, буд. 19, Закарпатської області.
Закрити підготовче засідання за позовною заявоюОСОБА_1, як представника за дорученням від імені та в інтересах ОСОБА_3 до ОСОБА_4 міської ради Закарпатської області в особі виконавчого комітету ОСОБА_4 міської ради Закарпатської області, ОСОБА_5 сільської ради Рахівського району Закарпатської області, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, як законного представника в інтересах нповнолітнього ОСОБА_10, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_4 державна нотаріальна контора Закарпатської області, ОСОБА_4 районна державна адміністрація Закарпатської області, в особі органу опіки та піклування ОСОБА_4 районної державної адміністрації Закарпатської області про визнання нерухомого майна спільною сумісною власністю та визнання права власності на частину нерухомого майна, встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини та про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, як спадкоємцем четвертої черги спадкоємців за законом ( у відповідності до пункту 1 частини 2 статті 16 Цивільного кодексу України) .
Призначити справу до судового розгляду по суті на 13 годину 00 хвилин, 14 травня 2018 року.
Докази (документи) представити суду до вказаної дати.
Про час і місце судового засідання повідомити учасників справи.
Роз'яснити особам, яких стосується виконання ухвали, що особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.
Про час і місце судового засідання повідомити учасників справи.
Ухвала, у відповідності до ст. 353 ЦПК України, оскарженню не підлягає.
Головуюча: Марусяк М.О.
Суд | Рахівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2018 |
Оприлюднено | 27.04.2018 |
Номер документу | 73658624 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Рахівський районний суд Закарпатської області
Марусяк М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні