Справа № 369/4286/18
Провадження № 1-кс/369/1285/18
У Х В А Л А
іменем України
19.04.2018 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі слідчого судді ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області, радника юстиції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, у кримінальному провадженні за №32018110200000007 від 15.03.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 України,-
В С Т А Н О В И В:
До суду звернувся прокурор Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області радник юстиції ОСОБА_3 з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Свої вимоги прокурор мотивує тим, що у провадженні СУ ФР Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному проваджені №320181102000000007 від 15.03.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні здійснюється Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області.
В ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що в період 2017-2018 р. р. службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відобразили в бухгалтерських обліках взаємовідносини з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » чим ухилилися від сплати податків в особливо великих розмірах.
Крім того встановлено, що підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за податковою адресою не знаходиться. За весь період діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не мало, а ні укомплектованого та кваліфікованого штату працівників та виробничих потужностей для поставки ТМЦ до підприємств контрагентів, а ні відповідного автотранспорту для здійснення поставки ТМЦ.
Досудовим розслідуванням встановлено, що фінансово-господарська діяльність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) пов`язана з акумулюванням безготівкових коштів, отриманих від групи підприємств реального сектору економіки в тому числі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) в якості оплати за товари (роботи, послуги).
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » включено до складу податкового кредиту суми податку на додану вартість, сформовані на підставі податкових накладних, виписаних ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за фактами нібито проведених фінансово-господарських операцій щодо поставки в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » товарів (робіт, послуг).
Згідно відомостей, отриманих з інформаційно-аналітичної системи АІС «Податковий блок» встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » відкрито наступні рахунки № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 та № НОМЕР_6 в Філія « ІНФОРМАЦІЯ_5 » у м. Києві (МФО НОМЕР_7 ).
Тому можна прийти до висновку, що у Філія « ІНФОРМАЦІЯ_5 » у м. Києві (МФО НОМЕР_7 ), знаходяться документи та відомості, які мають значення для встановлення обставин у даному кримінальному провадженні, а саме:
- виписка про рух грошових коштів по рахунках № НОМЕР_8 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 та № НОМЕР_6 відкритих в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »;
- документи щодо відкриття та закриття вказаних рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »;
- грошові чеки, квитанції та інші документи на отримання готівкових коштів по рахунках ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »;
- документи кредитних справ (кредитні договори, договори застави, договори іпотеки та інші).
Вищевказані документи у кримінальному провадженні мають важливе значення, оскільки у виписках про рух коштів по рахункам та інших документах, пов`язаних з відкриттям (закриттям) рахунків, отримання готівкових коштів з рахунків, містяться дані, що підтверджують факт перерахування грошових коштів з банківських рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на банківські рахунки інших підприємств, за допомогою яких конвертовувалися грошові кошти.
Відомості, що містяться у документах, пов`язаних з відкриттям (закриттям) банківських рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », отримання готівкових коштів з рахунків, отримання кредитів, а також відомості про рух коштів по рахункам, можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, а тому є необхідність у вилученні таких документів.
Також, в рамках кримінального провадження призначено проведення судово-почеркознавчої експертизи по первинним фінансово-господарським документам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по взаємовідносинам з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Іншим способом, ніж розкрити банківську таємницю, отримати інформацію та документи, що мають доказове значення у кримінальному провадженні, неможливо.
Беручи до уваги вищенаведене та зважаючи на те, що у Філія « ІНФОРМАЦІЯ_5 » у м. Києві (МФО НОМЕР_7 ) знаходяться документи про відкриття рахунків, відомості про рух грошових коштів, документи кредитної справи, котрі містять банківську таємницю і мають значення для проведення досудового розслідування, з метою отримання тимчасового доступу до документів та речей (матеріальних носіїв), що містять банківську таємницю (тобто можливість ознайомитись з ними та вилучити їх).
Прокурор просив суд надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, що містять банківську таємницю в Філія « ІНФОРМАЦІЯ_5 » у м. Києві (МФО НОМЕР_7 ), які належать ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та надати можливість їх вилучити у Філія « ІНФОРМАЦІЯ_5 » у м. Києві (МФО НОМЕР_7 ).
У відповідності до ч. 4 ст.107 КПК України фіксація судового засідання технічними засобами не здійснювалась.
В силу ст. 131 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК України) заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження є в тому числі тимчасовий доступ до речей, документів.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Отже слідчий суддя, оглянувши та перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах вважає, що в задоволенні клопотання слід відмовити, оскільки таке не відповідає вимогам п.4 ч.2 ст. 160 КПК України, а саме в клопотанні прокурором не надано підстав вважати, що вказані документи перебувають або можуть перебувати у володінні Філії « ІНФОРМАЦІЯ_5 » у м. Києві (МФО НОМЕР_7 ).
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-164,309 КПК України, слідчий суддя -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання прокурора Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області, радника юстиції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, у кримінальному провадженні за №32018110200000007 від 15.03.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 України відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 73671957 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Ковальчук Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні