СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Провадження №1-кс/760/5981/18

Справа 760/10788/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 квітня 2018 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва Сенін В.Ю. при секретарі Букаткіній О.С., за участю прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Київської області Біленка В.І., розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, на підставі матеріалів кримінального провадження № 32017110080000012 від 11.09.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 212 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Київської області Біленко В.І. звернувся до суду із клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні ПрАТ Проксімус .

Обґрунтовуючи внесене клопотання прокурор зазначає, що слідчим управлінням фінансових розслідувань головного управління ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.09.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 212 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що встановлено, що протягом 2012-2014 років службові особи ТОВ Проксімус (код ЄДРПОУ 31355139) з метою мінімізації сплати податку на додану вартість відображали у складі податкового кредиту з ПДВ операції з придбання ТМЦ (робіт, послуг) від ризикових суб'єктів господарювання, а саме: ТОВ Інком Строй , ТОВ Лікс Груп , ТОВ Лейтер Плюс , ТОВ Строй Кепітал Груп на загальну суму 1 068 595 грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах.

Проведеним оглядом АІС Податковий блок встановлено, що ТОВ Інком Строй , ТОВ Лікс Груп , ТОВ Лейтер Плюс , ТОВ Строй Кепітал Груп у період надання послуг ТОВ Проксімус придбавали продукти харчування, побутову техніку, автошини та запчастини, та не вбачається придбання ними робіт по тестуванню та верифікації коду програмного забезпечення, обслуговуванню контролерів та тестування параметрів АПК, збирання обладнання, налагодження сервера, постачання транзисторів, стабілізаторів живлення, мікросхем. А також у підприємств відсутні працюючі для виконання робіт, передбачених договорами.

Встановлено, що директор та головний бухгалтер ПрАТ Проксімус ОСОБА_3 також є одним із засновників ТОВ Проксімус .

З метою зменшення податкового навантаження службові особи ТОВ Проксімус відображали фінансово-господарські операції з ПрАТ Проксімус .

ПрАТ Проксімус закупляє товари та послуги, які в подальшому реалізуються на ТОВ Проксімус у підприємств з ознаками фіктивності, а саме: ПП ЕКО-ПРИНТ , ТОВ ЛОРЕЙ КОМПАНІ , ТОВ ВЕБЕР КОМПАНІ , ТОВ МІУС ГРУП , ТОВ ДІЛВОКС , ТОВ КОМПАНІЯ ХВИЛЯ , ТОВ АЛКОСБИТ , ТОВ АЛОНЖ ПЛЮС , ТОВ РІГАРДІО , ТОВ ХОБИЯ , ТОВ АК ЗЕЛЛЕР , ТОВ ЕМКОН-СЕРВІС , ТОВ БЕНЕФІТ КОРПОРЕЙШИН , ТОВ ЮНІСЕФ ГРУП ЛТД , ТОВ ОПТІМА КАПІТАЛ , ТОВ БІЗНЕС ІНВЕСТ ЛТД , ТОВ АЛЯРД , ТОВ КЕПІТАЛС ГРУП , ТОВ ПРОМ-ІНЖ-СТАНДАРТ , ТОВ ДУНАЙ ПАК , ТОВ ФАУНДЕЙШН БУД , ПП АУДИТОРСЬКА ФІРМА АМКО , ТОВ ЕМКОН , ПАТ НДУ , ДУ АРІФРУ , ТОВ БІЗНЕС КОРПОРЕЙШИН , ТОВ БІЗНЕС ТАНДЕМ , ТОВ СТРОЙ ПРОЕКТ , ТОВ АВЕРАЖ КОМПАНІ , ТОВ ФЬЮЧЕРС ГРУП , ТОВ ГОРІНДУСТРІЯ ВС , ТОВ ГРАЙДЕН КОМПАНІ , ТОВ ВЕЛЬМОНТ ГРУП , ТОВ ПРОДІНДУСТРІ , ТОВ БЕСТ ТРЕЙД КОМПАНІ , ТОВ АМБЕР ТРЕЙД ПЛЮС , ТОВ БРІГ КЕПІТАЛЗ , ТОВ ЕМКОН .

Враховуючи викладене, виникла необхідність у вилученні оригіналів документів по взаємовідносинах між ПрАТ Проксімус з ТОВ Проксімус , ПП ЕКО-ПРИНТ , ТОВ ЛОРЕЙ КОМПАНІ , ТОВ ВЕБЕР КОМПАНІ , ТОВ МІУС ГРУП , ТОВ ДІЛВОКС , ТОВ КОМПАНІЯ ХВИЛЯ , ТОВ АЛКОСБИТ , ТОВ АЛОНЖ ПЛЮС , ТОВ РІГАРДІО , ТОВ ХОБИЯ , ТОВ АК ЗЕЛЛЕР , ТОВ ЕМКОН-СЕРВІС , ТОВ БЕНЕФІТ КОРПОРЕЙШИН , ТОВ ЮНІСЕФ ГРУП ЛТД , ТОВ ОПТІМА КАПІТАЛ , ТОВ БІЗНЕС ІНВЕСТ ЛТД , ТОВ АЛЯРД , ТОВ КЕПІТАЛС ГРУП , ТОВ ПРОМ-ІНЖ-СТАНДАРТ , ТОВ ДУНАЙ ПАК , ТОВ ФАУНДЕЙШН БУД , ПП АУДИТОРСЬКА ФІРМА АМКО , ТОВ ЕМКОН , ПАТ НДУ , ДУ АРІФРУ , ТОВ БІЗНЕС КОРПОРЕЙШИН , ТОВ БІЗНЕС ТАНДЕМ , ТОВ СТРОЙ ПРОЕКТ , ТОВ АВЕРАЖ КОМПАНІ , ТОВ ФЬЮЧЕРС ГРУП , ТОВ ГОРІНДУСТРІЯ ВС , ТОВ ГРАЙДЕН КОМПАНІ , ТОВ ВЕЛЬМОНТ ГРУП , ТОВ ПРОДІНДУСТРІ , ТОВ БЕСТ ТРЕЙД КОМПАНІ , ТОВ АМБЕР ТРЕЙД ПЛЮС , ТОВ БРІГ КЕПІТАЛЗ , ТОВ ЕМКОН , оскільки у цих документах можуть міститися дані, що підтверджують факт порушення податкового законодавства.

У ПрАТ Проксімус зберігаються договори укладених між підприємствами, акти прийому-передачі товарів (послуг), акти виконаних робіт, банківські виписки про перерахування коштів в якості оплати за постачання продукції, робіт та послуг, податкові та видаткові накладні щодо продукції, яка постачалась, товарно-транспортні накладні, які необхідні для проведення слідчих дій з метою підтвердження або спростування факту отримання товарів та послуг.

Прокурор зазначає, що в зазначених документах, наявна інформація, яка не містить охоронюваної законом таємниці, є предметом доказування та має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Дані документи знаходяться тільки у ТОВ Проксімус , тому існує реальна загроза зміни або знищення таких документів.

Вказано, що вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів, необхідне для використання при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, а також для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків.

Враховуючи вищевикладене, та приймаючи до уваги, що оригінали первинних бухгалтерських документів, які фіксують факти здійснення господарських операцій між ПрАТ Проксімус та СГД з ознаками фіктивності, являються джерелом доказів та містять відомості, що мають значення для кримінального провадження і підлягають доказуванню, прокурор просив задовольнити клопотання.

Прокурор просив проводити розгляд клопотання без його участі про що надав відповідну заяву та виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, оскільки наявні достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення даних речей і документів.

Суд визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без прокурора та виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки прокурором було доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.

Згідно ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Відповідно до ч. 3 ст.132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

В ч. 1 ст. 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду підчас судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з п.6 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Як зазначено в ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, приходить до висновку, що клопотання прокурора підлягає задоволенню, оскільки прокурором була доведена мета отримання оригіналів документів, які перебувають у володінні ПрАТ Проксімус .

На підставі викладеного і керуючись ст. 107, ст.ст.160, 162, 163, 164, 166, ст. 309 КПК слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати прокурорам відділу прокуратури Київської області Алієву Ельману Шавгатовичу, Ковалю Роману Володимировичу, Біленку Віталію Ігоровичу, слідчим СУ ФР ГУ ДФС у Київській області: старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Зіві О.О., старщому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Братку Т.О., слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Спаських С.В., старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Сікало С.М., слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Київській області Гудемчуку В.А., слідчим слідчої групи, та особам які будуть діяти виключно за дорученням (постановою) слідчого,прокурора, тимчасовий доступ до оригіналів речей та документів, які засвідчують фінансово-господарські операції ПрАТ Проксімус (код ЄДРПОУ 32961060) за період з 01.01.2014 року по 26.03.2018 року по взаємовідносинах з ТОВ Проксімус (код ЄДРПОУ 31355139), ПП ЕКО-ПРИНТ (код ЄДРПОУ 39492866), ТОВ ЛОРЕЙ КОМПАНІ (код ЄДРПОУ 41316295), ТОВ ВЕБЕР КОМПАНІ (код ЄДРПОУ 41001786), ТОВ МІУС ГРУП (код ЄДРПОУ 40989143), ТОВ ДІЛВОКС (код ЄДРПОУ 40942393), ТОВ КОМПАНІЯ ХВИЛЯ (код ЄДРПОУ 37844446), ТОВ АЛКОСБИТ (код ЄДРПОУ 41161920), ТОВ АЛОНЖ ПЛЮС (код ЄДРПОУ 41170762), ТОВ РІГАРДІО (код ЄДРПОУ 41067171), ТОВ ХОБИЯ (код ЄДРПОУ 41181051), ТОВ АК ЗЕЛЛЕР (код ЄДРПОУ 31867227), ТОВ ЕМКОН-СЕРВІС (код ЄДРПОУ 37038218), ТОВ БЕНЕФІТ КОРПОРЕЙШИН (код ЄДРПОУ 39468425), ТОВ ЮНІСЕФ ГРУП ЛТД (код ЄДРПОУ 39704796), ТОВ ОПТІМА КАПІТАЛ (код ЄДРПОУ 39391829), ТОВ БІЗНЕС ІНВЕСТ ЛТД (код ЄДРПОУ 39283360), ТОВ АЛЯРД (код ЄДРПОУ 38923119), ТОВ КЕПІТАЛС ГРУП (код ЄДРПОУ 39621694), ТОВ ПРОМ-ІНЖ-СТАНДАРТ (код ЄДРПОУ 39269393), ТОВ ДУНАЙ ПАК (код ЄДРПОУ 38855710), ТОВ ФАУНДЕЙШН БУД (код ЄДРПОУ 39726815), ПП АУДИТОРСЬКА ФІРМА АМКО (код ЄДРПОУ 21565516), ТОВ ЕМКОН (код ЄДРПОУ 36557511), ПАТ НДУ (код ЄДРПОУ 30370711), ДУ АРІФРУ (код ЄДРПОУ 21676262), ТОВ БІЗНЕС КОРПОРЕЙШИН (код ЄДРПОУ 39326676), ТОВ БІЗНЕС ТАНДЕМ (код ЄДРПОУ 40316962), ТОВ СТРОЙ ПРОЕКТ (код ЄДРПОУ 40092778), ТОВ АВЕРАЖ КОМПАНІ (код ЄДРПОУ 39696288), ТОВ ФЬЮЧЕРС ГРУП (код ЄДРПОУ 40490689), ТОВ ГОРІНДУСТРІЯ ВС (код ЄДРПОУ 37486096), ТОВ ГРАЙДЕН КОМПАНІ (код ЄДРПОУ 40516104), ТОВ ВЕЛЬМОНТ ГРУП (код ЄДРПОУ 40489804), ТОВ ПРОДІНДУСТРІ (код ЄДРПОУ 40929084), ТОВ БЕСТ ТРЕЙД КОМПАНІ (код ЄДРПОУ 40411008), ТОВ АМБЕР ТРЕЙД ПЛЮС (код ЄДРПОУ 40232691), ТОВ БРІГ КЕПІТАЛЗ (код ЄДРПОУ 40256466), ТОВ ЕМКОН (код ЄДРПОУ 36557511), а саме: реєстрів отриманих та виданих податкових накладних, платіжних доручень, виписок по рахункам, видаткових касових ордерів, договорів з додатками та додатковими угодами, специфікацій, рахунків-фактур, накладних, товарних накладних, податкових накладних, видаткових накладних, актів прийому-передачі товарів (робіт, послуг), товарно-транспортних накладних, довіреностей (доручень) відвантаження та отримання товарів, книг (реєстрів) обліку придбання та реалізації товарів (робіт, послуг), книг (реєстрів) реєстрації доручень, книг (реєстрів) складського обліку, журналів обліку в'їзду та виїзду автотранспортних засобів, сертифікатів відповідності (якості, стандартизації), технічних паспортів та інших документів, які складалися під час виконання даних договірних зобов'язань, документів, що підтверджують факти використання у господарській діяльності чи/або підтверджують факт подальшої реалізації товарів (робіт, послуг), що перебувають у володінні ПрАТ Проксімус (код ЄДРПОУ 32961060), з подальшим вилученням оригіналів вказаних документів.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі відмови виконувати ухвалу слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя В.Ю.Сенін

Дата ухвалення рішення 26.04.2018
Зареєстровано 29.04.2018
Оприлюднено 29.04.2018

Судовий реєстр по справі 760/10788/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 23.07.2018 Апеляційний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 26.04.2018 Солом'янський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 760/10788/18

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону