Ухвала
від 27.04.2018 по справі 903/277/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

"27" квітня 2018 р. № 903/277/18 Суддя господарського суду Волинської області Слободян О.Г., розглянувши позовну заяву заступника військового прокурора Луцького гарнізону в інтересах держави в особі

1) Адміністрації Державної прикордонної служби України,

2) Луцького прикордонного загону

до Гущанської сільської ради

про визнання недійсним державного акту про право власності на земельні ділянки та передачу земельних ділянок належному користувачу

встановив: 23.04.2018р. заступник військового прокурора Луцького гарнізону в інтересах держави в особі Адміністрації Державної прикордонної служби України та Луцького прикордонного загону звернувся до господарського суду з позовом до Гущанської сільської ради, в якому просить:

- визнати недійсним та скасувати державний акт про право власності ні земельні ділянки серії ЯД № 344026 в частині реєстрації права власності на земельні ділянки кадастрові номери 07233810:00:05:002:0864, загальною площею 0,301 га та 07233810:00:05:002:0865 площею 0,2923 га, виданий 19.01.2009 ОСОБА_1;

- зобов'язати Гущанську сільську раду (код 04332458) передати в користування земельні ділянки кадастрові номери 07233810:00:05:002:0864 загальною площею 0,301 га та 07233810:00:05:002:0865 площею 0,2923 га Адміністрації Державної прикордонної служби в особі Луцького прикордонного загону.

Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу час для усунення недоліків, встановлених при подані позовної заяви, виходячи з наступного.

Пунктами 2 та 10 частини 3 ст.162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

В порушення вказаних вимог прокурором у позовній заяві не зазначені ідентифікаційні коди позивачів у ЄДРПОУ, їх офіційні електронні адреси та адреси електронної пошти та відомості, вказані в п.10 ч.3 ст.162 ГПК України.

Також, частинами 2, 3 ст.164 ГПК України передбачено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). У разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо.

Частина доданих до позовної заяви документів, на які посилається прокурор, взагалі не читабельна, що не можуть бути належними доказами.

Крім цього, прокурор в позовні заяві зазначив третьою особою на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Любомльську районну державну адміністрацію Волинської області.

Відповідно до ч.1, ч.3 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

В порушення ст.50 ГПК України позивачем не подано заяви про залучення третьої особи та не зазначено на яких підставах Любомльську РДА слід залучити до участі у справі та яким чином рішення у справі може вплинути на її права або обов'язки щодо однієї із сторін.

Суд також звертає увагу на те, що згідно п.п.1-3 ч.4 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді. Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва. Прокурор зобов'язаний попередньо, до звернення до суду, повідомити про це громадянина та його законного представника або відповідного суб'єкта владних повноважень.

Згідно з п.3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання участі прокурора у розгляді справ, підвідомчих господарським судам" № 7 від 23.03.2012р., зокрема, інтереси держави мають чітко формулюватися й умотивовуватися прокурором. Звертаючись до суду, прокурор повинен обґрунтувати наявність підстав для здійснення представництва у порядку, передбаченому частиною другою або третьою статті 23 Закону України "Про прокуратуру". Слід враховувати, що прокурор зобов'язаний попередньо, до звернення до суду із представництвом інтересів держави або громадянина, повідомити про це громадянина та його законного представника або відповідного суб'єкта владних повноважень. Зазначені обставини повинні перевірятися судом при зверненні прокурора з відповідною заявою або скаргою до суду. Наявність підстав для представництва може бути оскаржена громадянином чи його законним представником або суб'єктом владних повноважень.

Водночас, прокурором до позовної заяви не додано доказів повідомлення суб'єкта владних повноважень (позивачів) про звернення прокурора до суду з позовом в їх інтересах.

У відповідності до п.1, 2 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху для усунення вищезазначених недоліків.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234, 235 ГПК України, господарський суд-

ухвалив:

1. Позовну заяву Заступника військового прокурора Луцького гарнізону в інтересах держави в особі Адміністрації державної прикордонної служби України, Луцького прикордонного загону до Гущанської сільської ради про визнання недійсним державного акту про право власності на земельні ділянки та передачу земельних ділянок належному користувачу залишити без руху.

2. Прокурору не пізніше 10-ти календарних днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме: зазначити ідентифікаційні коди позивачів в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, офіційні електронні адреси та адреси електронної пошти сторін; надати підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав та надати докази, що підтверджують обставини, на яких грунтуються позовні вимоги

Крім цього, необхідно зазначити, на яких підставах прокурор просить залучити третьою особою на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Любомльську РДА та яким чином рішення у справі може вплинути на її права або обов'язки щодо однієї із сторін. А також надати докази повідомлення суб'єкта владних повноважень (позивачів) про звернення прокурора до суду з позовом в їх інтересах.

3. Роз'яснити прокурору, що у разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню згідно з п.5 ст. 174 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя О. Г. Слободян

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення27.04.2018
Оприлюднено02.05.2018
Номер документу73691244
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/277/18

Ухвала від 07.08.2018

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

Ухвала від 01.08.2018

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

Ухвала від 18.07.2018

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

Ухвала від 05.07.2018

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

Ухвала від 14.06.2018

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

Ухвала від 18.05.2018

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

Ухвала від 27.04.2018

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні