Справа № 592/4517/18
Провадження № 1-кс/592/2147/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2018 року м.Суми
Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , з фіксацією процесуальної дії за допомогою технічних засобів, розглянув клопотання сторони кримінального провадження старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_4 , про накладення арешту на рахунки №№ НОМЕР_1 (980 UAH) та НОМЕР_2 (980 UAH), які відкриті в АТ «УкрСиббанк» (МФО 351005) для ТОВ «Фаворит Трейд».
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку учасника судового провадження слідчого ОСОБА_3 ,-
встановив:
25.04.2018 до Ковпаківського районного суду м. Суми надійшло клопотання про накладення арешту на грошові кошти, що знаходяться на поточних рахунках ТОВ «Фаворит Трейд» (код 40728789).
Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32016130580000022 розпочатому 21.11.2016 за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами ТОВ «ПВП Стандарт», СК «Колос», ТОВ «Веладіс», ТОВ «РІВЕР КС», ТОВ «Агростандарт-1», ТОВ «Фаворит Трейд» та ТОВ «Промторг ЛТД» за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.212 КК України. Сума несплаченого податку на додану вартість становить 45 046 170 гривень, дане порушення доказується актом документальної перевірки від 23.05.2017 №346/18-28-14-07/38867768/72.
В судовому засіданні слідчий своє клопотання підтримав.
Як вбачається з клопотання про арешт майна, слідчий обґрунтовував його тим, що грошові кошти, які знаходяться на відкритих для ТОВ «Фаворит Трейд» в АТ «УкрСиббанк» (МФО 351005) є предметом протиправної діяльності, отримані внаслідок проведення незаконної діяльності шляхом мінімізації податкових зобов`язань, а тому мають значення речових доказів у кримінальному провадженні.
Враховуючи, що предметом досудового розслідування у кримінальному провадженні про вчинення службовими особами, в т.ч. ТОВ «Фаворит Трейд», кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, є грошові кошти, набуті кримінально протиправним шляхом, слідчий суддя вважає наявність підстав для накладення арешту на майно з метою його збереження згідно п.1 ч.2 ст.170 КПК України.
Частиною 1 ст.170 КПК України визначено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є, зокрема, доказом злочину.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно з п.1 ч.2 вказаної статті Кодексу арешт майна допускається, зокрема, з метою забезпечення збереження речових доказів.
У такому випадку, відповідно до ч.3 ст.170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 цього Кодексу.
Відповідно до ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Слідчий суддя досліджує ті обставини кримінального провадження, про які органу досудового розслідування відомо на даний час та які дають достатньо обґрунтовані підстави для звернення до суду з відповідним клопотанням про арешт майна та оцінює сукупність отриманих доказів визначити, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких і є накладення арешту на майно.
Обставини кримінального провадження містять сукупність підстав та розумних підозр вважати, що на даному етапі досудового розслідування є підстави для цілком виправданого припущення, що грошові кошти, які знаходяться на зазначених рахунках, є предметом протиправної діяльності та можуть бути засобами для розкриття злочину, а отже є речовими доказами згідно ст.98 КПК України, що в порядку ч. 3 ст. 170 КПК України дає підстави для їх арешту з метою збереження.
Згідно ч.2 ст.172 КПК України клопотання слідчого про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення власника майна, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Клопотання підлягає задоволенню з тих підстав, що збереження речових доказів у даному випадку можливе лише за наявності застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді накладення арешту на грошові кошти, що знаходяться на поточному рахунку відкритому в банківській установі.
На підставі викладеного, відповідно до вимог статей 131, 132, 170, 171,172 КПК України, -
постановив:
Клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_4 , про накладення арешту на рахунки №№ НОМЕР_1 (980 UAH) та НОМЕР_2 (980 UAH), які відкриті в АТ «УкрСиббанк» (МФО 351005) для ТОВ «Фаворит Трейд» - задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на рахунках №№ НОМЕР_1 (980 UAH) та НОМЕР_2 (980 UAH), які відкриті в АТ «УкрСиббанк» (МФО 351005) для ТОВ «Фаворит Трейд», в сумі що не перевищує 45 046 170 гривень із забороною службовим особам та працівникам ТОВ «Фаворит Трейд» (код 40728789), його представникам за дорученням використовувати або будь-яким чином відчужувати вищезазначені кошти, що знаходяться на рахунках.
Копію ухвали негайно після її постановлення вручити слідчому, прокурору, а також ТОВ «Фаворит Трейд», а у разі відсутності останнього під час оголошення ухвали, копію ухвали надіслати йому не пізніше наступного робочого дня після її постановлення.
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду Сумської області протягом п`яти днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження обчислюється з дня отримання копії ухвали слідчого судді.
Повний текст судового рішення виготовлено 27.04.2018 р.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 73694101 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Хитров Б. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні