ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
25.04.2018 м. ХарківСправа № 922/428/18
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Хотенця П.В.
при секретарі судового засідання Помпі К.І.
розглянувши матеріали справи
за позовом Публічного акціонерного товариства "БАНК НАРОДНИЙ КАПІТАЛ", м. Київ до Фізичної особи - підприємця Гайдукова Ігора Миколайовича, м. Харків про стягнення 615609,49 грн. за участю представників сторін:
позивача - не з'явився
відповідача - Куштим О.М.. договір про надання правової допомоги № 02-18/С від 01.03.2018 року
ВСТАНОВИВ:
В провадженні господарського суду Харківської області знаходиться справа за позовом - Публічного акціонерного товариства "БАНК НАРОДНИЙ КАПІТАЛ" до Фізичної особи - підприємця Гайдукова Ігора Миколайовича про стягнення з Фізичної особи - підприємця Гайдукова Ігора Миколайовича частини простроченої заборгованості по сплаті основної суми кредиту за 2016 у розмірі 250000,00 грн. та частини простроченої заборгованості по сплаті процентів за користування кредитом за період з 01 грудня 2016 року по 31 січня 2017 року у розмірі 365609,49 грн. за кредитним договором № 42/15-К від 23 квітня 2015 року та зустрічним позовом Фізичної особи - підприємця Гайдукова Ігора Миколайовича до Публічного акціонерного товариства "БАНК НАРОДНИЙ КАПІТАЛ" про визнання недійсним кредитного договору № 42/15-К від 23 квітня 2015 року, укладеного між Публічним акціонерним товариством "БАНК НАРОДНИЙ КАПІТАЛ" та Фізичною особою - підприємцем Гайдуковим Ігорем Миколайовичем.
Представник Фізичної особи - підприємця Гайдукова Ігора Миколайовича у судовому засіданні та у наданому клопотанні (вхідний № 10176) просить суд залишити зустрічний позов без розгляду, посилаючись на те, що додатково проаналізувавши правову позицію, викладену у зустрічному позові позивач за зустрічним позовом прийшов висновку, що даний зустрічний позов є не доречним.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 25 квітня 2018 року зустрічний позов Фізичної особи - підприємця Гайдукова Ігора Миколайовича до Публічного акціонерного товариства "БАНК НАРОДНИЙ КАПІТАЛ" про визнання недійсним кредитного договору № 42/15-К від 23 квітня 2015 року, укладеного між Публічним акціонерним товариством "БАНК НАРОДНИЙ КАПІТАЛ" та Фізичною особою - підприємцем Гайдуковим Ігорем Миколайовичем було залишено без розгляду.
Представник Публічного акціонерного товариства "БАНК НАРОДНИЙ КАПІТАЛ" у судове засідання не з*явився, у наданому клопотанні просить суд провести підготовче засідання без участі представника Публічного акціонерного товариства "БАНК НАРОДНИЙ КАПІТАЛ", яке суд задовольняє та долучає до матеріалів справи.
26 березня 2018 року через канцелярію господарського суду Харківської області від Фізичної особи - підприємця Гайдукова Ігора Миколайовича надійшло клопотання про витребування у позивача документів та призначення по справі почеркознавчої експертизи.
Представник відповідача у судовому засіданні та у наданому клопотанні просить суд клопотання про призначення по справі почеркознавчої експертизи залишити без розгляду.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає доцільним клопотання відповідача задовольнити та клопотання відповідача про призначення по справі почеркознавчої експертизи залишити без розгляду.
Представник відповідача у судовому засіданні підтримує клопотання про витребування у позивача документів.
Відповідно до статті 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно частини 3 статті 74 Господарського процесуального кодексу України докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Відповідно до статті 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази. Будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. У разі неподання учасником справи витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання та яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання таких доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення повноважного представника відповідача, суд вважає доцільним клопотання відповідача про витребування у позивача документів задовольнити.
Частиною 3 статті 177 Господарського процесуального кодексу України визначено, що підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Враховуючи вищевикладене, з метою дотримання судом мети (завдання) підготовчого провадження для забезпечення прав учасників справи, належної підготовки справи для розгляду по суті, приймаючи до уваги сплив строку проведення підготовчого провадження (28 квітня 2018 року), суд, керуючись частиною 3 статті 177 Господарського процесуального кодексу України, вбачає за доцільне продовжити строк проведення підготовчого засідання на 30 днів, до 28 травня 2018 року.
Згідно частини 2 статті 182 Господарського процесуального кодексу України у підготовчому засіданні суд оголошує склад суду, а також прізвища секретаря судового засідання, перекладача, спеціаліста, з'ясовує наявність підстав для відводів; з'ясовує, чи бажають сторони укласти мирову угоду, передати справу на розгляд третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді; у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви; вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об'єднання справ і роз'єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше; може роз'яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи; з'ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; з'ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста; за клопотанням учасників справи вирішує питання про забезпечення позову, про зустрічне забезпечення; вирішує заяви та клопотання учасників справи; направляє судові доручення; встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення; встановлює строк для подання пояснень третіми особами та відповіді учасників справи на такі пояснення; встановлює строки та порядок врегулювання спору за участю судді за наявності згоди сторін на його проведення; встановлює порядок з'ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання; з'ясовує розмір заявлених сторонами судових витрат; вирішує питання про колегіальний розгляд справи; призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті та здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 183 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Приймаючи до уваги, що питання, визначені частиною 2 статті 182 Господарського процесуального кодексу України не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні, суд вважає за необхідне відкласти розгляд підготовчого засідання.
На підставі викладеного та керуючись статтями 12, 73, 74, 80, 81, 166, 177, 180, 181, 182, 183, 234 Господарського процесуального кодексу України,-
УХВАЛИВ:
1. Клопотання відповідача про призначення по справі почеркознавчої експертизи залишити без розгляду.
2. Клопотання відповідача про витребування у позивача документів задовольнити.
Зобов'язати позивача надати до суду в строк до 21 травня 2018 року докази виконання Публічним акціонерним товариством "БАНК НАРОДНИЙ КАПІТАЛ" зобов'язань за кредитним договором № 42/15-К від 23 квітня 2015 року (первинні документи надання кредитних коштів, первинні документи про утримання (погашення) нарахованих відсотків, первинні документи з нарахованих та сплачених сум за прострочення сплати кредиту позичальником, виписки про рух коштів на поточному рахунку Фізичної особи - підприємця Гайдукова Ігора Миколайовича в Публічному акціонерному товаристві "БАНК НАРОДНИЙ КАПІТАЛ", рух коштів по поточному та позичковому рахунку Фізичної особи - підприємця Гайдукова Ігора Миколайовича в Публічному акціонерному товаристві "БАНК НАРОДНИЙ КАПІТАЛ" за період з 23 квітня 2015 року по т/ч та інші первинні бухгалтерські документи, які Публічне акціонерне товариство "БАНК НАРОДНИЙ КАПІТАЛ" повинен мати в процесі обслуговування цього спірного кредитного договору у відповідності з вимогами Положення про організацію операційної діяльності в банках України, затвердженої постановою НБУ від 18 червня 2003 року № 254, для видачі цього спірного кредиту); докази повідомлення Публічним акціонерним товариством "БАНК НАРОДНИЙ КАПІТАЛ" про відкритя та закриття поточного та позичкового рахунків Фізичної особи - підприємця Гайдукова Ігора Миколайовича в Публічному акціонерному товаристві "БАНК НАРОДНИЙ КАПІТАЛ" та документальне підтвердження перерахування коштів за кредитною угодою з Товариством з обмеженою відповідальністю "ФАВОРИТ ПРОДАКШН" (код 33605635, адреса: 61103, м. Харків, вул. Дерев'янка, 1-А) на користь Публічного акціонерного товариства "БАНК НАРОДНИЙ КАПІТАЛ" 23-24 квітня 2015 року на загальну суму близько 20000000 грн.
3. Продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів, до 28 травня 2018 року.
4. Розгляд підготовчого засідання відкласти на "21" травня 2018 р. о 15:00
5. Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/
6. Копію ухвали надіслати учасникам справи.
7. Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Повний текст ухвали складено 25.04.2018 року.
Суддя П.В. Хотенець
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2018 |
Оприлюднено | 02.05.2018 |
Номер документу | 73697263 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні