КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 391/172/18
Провадження № 2-з/391/4/18
У Х В А Л А
27.04.2018 селище Компаніївка
Суддя Компаніївського районного суду Кіровоградської області Мумига І.М. розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до головного управління держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання додаткової угоди до договору оренди землі укладеною,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до головного управління держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання недійсним рішення, викладеного у листі відповідачем від 28.02.2018 року № 31-11-0.63-1900/2-18 про заперечення у поновленні договору оренди землі від 07.02.2008 року, який зареєстрований у Компаніївському районному відділі Кіровоградської регіональної філії державного підприємства Центр державного земельного кадастру про що у державному реєстрі земель 07.02.2008 року вчинено запис за № 040837300001 та визнання укладеною додаткової угоди до договору оренди землі.
27.04.2018 року позивачем ОСОБА_1 подано до суду заяву про забезпечення позову в якій він просить забезпечити цивільний позов шляхом заборони Відповідачу - Головному управлінню Держгеокадастру у Кіровоградській області вчиняти будь-які дії організаційно-розпорядчого характеру, а саме: приймати рішення (накази) організаційно-розпорядчого характеру, щодо земельної ділянки загальною площею 6, 1626 га, яка знаходиться на території Виноградівської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області, до набрання судовим рішенням у даній справі законної сили.
Ознайомившись з матеріалами справи, суд вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод Право на ефективний засіб юридичного захисту встановлено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі. Одним з механізмів забезпечення ефективного юридичного захисту є передбачений національним законодавством України інститут вжиття заходів до забезпечення позову.
Згідно ст.149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.150 ЦПК України, позов забезпечується: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб.
Постановою Пленуму Верховного суду України від 22 грудня 2006 року № 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову роз'яснено, що позов майнового характеру дозволяється забезпечувати шляхом накладення арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб.
Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Обраний вид забезпечення позову накладення арешту, суд вважає обґрунтованим, таким, що безпосередньо пов'язаний і узгоджується з позовними вимогами, застосування якого не обмежує прав відповідача, і водночас який забезпечує реальний захист прав позивача у випадку прийняття рішення на його користь.
Згідно ст.153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
Відповідно до ч.1 ст.157 ЦПК України , ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення.
У відповідності до ч. 10 ст. 153 ЦПК України , оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Предметом спірних правовідносин є земельна ділянка загальною площею 6,1626 яка знаходиться на території Виноградівської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області.
Суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. За клопотанням учасника справи суд може допустити заміну одного заходу забезпечення позову іншим. У разі ухвалення судом рішення про задоволення позову заходи забезпечення позову продовжують діяти протягом дев'яноста днів з дня набрання вказаним рішенням законної сили або можуть бути скасовані за вмотивованим клопотанням учасника справи. (ст. 158 ЦПК України).
Особи, винні в невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.
Міри по застосуванню зустрічного забезпечення позову судом не приймалися.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 149-153, 157, 158, 353 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву про забезпечення позову ОСОБА_1 задовольнити.
З метою забезпечення позову до розгляду справи по суті забезпечити цивільний позов шляхом заборони Відповідачу - Головному управлінню Держгеокадастру у Кіровоградській області здійснювати будь-які дії спрямовані на розпорядження, зміну цільового призначення, поділ чи об'єднання, передання у власність чи надання в оренду, в тому числі включення до переліку земельних ділянок, право оренди на які підлягає продажу на земельних торгах (аукціоні), земельної ділянки сільськогосподарського призначення, яка знаходиться на території Виноградівської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області, загальною площею 6,1626 га, кадастровий номер 3522880900:02:000:9014.
Заборонити державним кадастровим реєстраторам відділу Держгеокадастру у Компаніївському районі головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області (28400, Кіровоградська область, Компаніївський район, смт. Компаніївка, вул. Перемоги, 103-а) здійснювати будь-які дії, спрямовані на зміну цільового призначення, поділ чи об'єднання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, яка знаходиться на території Виноградівської сільської ради Кіровоградської області Кіровоградської області, загальною площею 6,1626 га, кадастровий номер 3522880900:02:000:9014 у Державному земельному кадастрі, а також на скасування державної реєстрації цієї земельної ділянки з кадастровим номером 3522880900:02:000:9014 у Державному земельному кадастрі до набрання судовим рішенням у даній справі законної сили.
Ухвала підлягає негайному виконанню та набирає чинності з 27.04.2018 року.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області протягом 15-ти днів з дня винесення ухвали.
У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 15-ти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя
Суд | Компаніївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2018 |
Оприлюднено | 03.05.2018 |
Номер документу | 73715635 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Мумига І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні