Постанова
від 20.04.2018 по справі 711/2422/18
ПРИДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №711/2422/18

Номер провадження 3/711/1014/18

20 квітня 2018 року

Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Степаненко О.М., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Черкаській області про притягнення ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1, гр. України, працюючої консультантом ТОВ Перші ВЛТ Технології , проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 155-1 КУпАП,-

в с т а н о в и в:

В проваджені Придніпровського районного суду м. Черкаси знаходяться адміністративні матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Черкаській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 155-1 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 15.03.2018 № 29, при проведенні головним державним ревізором-інспектором ГУ ДФС у Черкаській області ОСОБА_2 фактичної перевірки ТОВ Перші ВЛТ Технології , ЄДРПОУ: 38398540, за адресою: м. Черкаси, вул. Смілянська, 21, встановлено, що консультант товариства ОСОБА_1 при продажу/надані послуг не провела розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій та не видала відповідний розрахунковий документ (фіскальний чек), чим порушила вимоги п.1.2 ст. 3 ЗУ від 06.07.1995, чим вчинила правопорушення передбачене ч.1 ст. 155-1 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, 17.04.2018 звернулась до суду із поясненням, в якому просила суд звільнити її від відповідальності за малозначністю діяння. Справу розглядати без її участі.

Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання; посада, прізвище і ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення правопорушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушником заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі

Згідно до ч.2 ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, а саме: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме в протоколі про адміністративне правопорушення № 29 від 15.03.2018 особою, яка складала протокол про адміністративне правопорушення, не розкрита об'єктивна сторона складу адміністративного правопорушення, а саме: не зазначено, які послуги/продаж товару надавала ОСОБА_1 та не повним чином зазначена назва Закону України, який остання порушила.

Вказані обставини мають важливе значення для кваліфікації дій особи, адже відсутність вказівки на конкретне діяння, яке ставиться у вину особі, унеможливлює формування об'єктивної сторони правопорушення.

Вищезазначене не дає змогу суду виконати вимоги ст.280 КУпАП щодо встановлення наявності або відсутності вини ОСОБА_1у правопорушенні, що вказує на недоведеність складу адміністративного правопорушення, передбаченого зазначеною статтею, та дає підстави для закриття провадження на підставі п.1 ч. 1 ст. 247 КУпАП України.

Відповідно до ст.9 ч.1 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адмінправопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адмінправопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції у точній відповідності з законом (ст.7 КУпАП).

За положеннями ст.245 КУпАП завданнями провадження у зазначених справах є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Суд, відповідно до ст.252 КУпАП, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до положень ст.62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Отже, враховуючи викладене, суд вважає, що справа підлягає до закриття провадженням у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.155-1, п.1 ч. 1 ст. 247, 245, 252, 280, 283-285 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана до апеляційного суду Черкаської області через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: ОСОБА_3

СудПридніпровський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення20.04.2018
Оприлюднено03.05.2018
Номер документу73722722
СудочинствоАдмінправопорушення