Ухвала
від 02.05.2018 по справі 759/4848/18
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

пр. № 2/759/4293/18

ун. № 759/4848/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 травня 2018 року Святошинський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Миколаєць І.Ю.

секретаря Шелудько В.В.

розглянувши у судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 (03143, АДРЕСА_1) до Житлового кооперативу Академічний-21 в особі голови правління ОСОБА_2 (АДРЕСА_2, адреса для листування: 02140, АДРЕСА_2) про зобов'язання виконання умов договору,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Святошинського районного суду м.Києва від 10.04.2018 р. відкрито провадження у вищезазначеній цивільній справі та вирішено порядок проведення розгляду справи у спрощеному провадженні без виклику сторін.

02.05.2018 р. ОСОБА_1 звернувся до Святошинського районного суду м.Києва із заявою про забезпечення позову у даній цивільній справі шляхом встановлення обов'язку Центру надання адміністративних послуг Дарницької РДА в місті Києві у не проведенні реєстраційних дій по внесенню змін до відомостей про юридичну особу ЖК Академічний-21 ЄДРПОУ 24074470 з 26.03.2018 року до вирішення спору про виконання договору що був укладений між позивачем (заявником) та ЖК Академічний-21 ЄДРПОУ 24074470.

В обґрунтування заявлених вимог вказує на обставинуукладення договору про надання послугміж ОСОБА_1 та головою ЖК Академічний-21 (ідентифікаційний код 24074470) ОСОБА_2. Дата укладання договору 23 березня 2018 року, строк виконання договору 24 березня 2018 року. Місце виконання договору АДРЕСА_1. Святошинський район міста Києва. Відповідно до п.8 ст.26 ЦПК України підсудність даного спору обирається позивачем за місцем виконання договору. Вказаний договір виконавцем не було виконано. Як стало відомо, в даний момент відбуваються судові спори між ОСОБА_2 та іншими особами що до законності обрання його на посаду голови кооперативу, а також відбуваються дії, які ОСОБА_1 характеризує як рейдерське захоплення ЖК Академічний-21 . Не виконання кооперативом договору суттєво впливає на права та обов'язки ОСОБА_1 як мешканця будинку, оскільки він не має можливості передати внутрішньо домові лічильники на повірку до Служби перевірки лічильників води. За умовами договору ОСОБА_2 особисто зобов'язаний виконати даний договір, а відповідно у випадку, якщо у кооперативі зміняться особи, що керують ним, виконання договору стане не можливим. Враховуючи наведене заявник, з метою забезпечення позову, проситьзастосувати визначений ст.150 ЦПК України захід забезпечення. А саме - накласти заборону на проведення реєстраційних дій по внесенню змін до відомостей про юридичну особу ЖК Академічний-21 ЄДРПОУ 24074470. Посилаючись на ст.ст. 149, 150, 151, 152, 154 ЦПК України просив заявлені вимоги задовольнити.

У відповідності до положень частини 1 ст. 153 ЦПК України , заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).

Згідно з приписами частини 2 статті 149 ЦПК України, забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Суд може застосувати кілька видів заходів забезпечення позову, перелік яких визначений частиною 2статті 150 цього Кодексу, а також іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1-9 цієї частини.

Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Метою вжиття заходів забезпечення позову є охорона матеріально-правових інтересів позивача, які гарантують за його позовом присудження реальне виконання позитивно прийнятого рішення, у разі прийняття такого. Забезпечення позову має бути спрямовано проти несумлінних дій відповідача, який може сховати майно, продати, знищити або знецінити його. Таким чином усуваються утруднення і неможливості виконання рішення.

Забезпечення позову покликано, не порушуючи принципів змагальності і процесуального рівноправ'я сторін, його метою є хоча і негайні, вжити негайних заходів, направлених на недопущення утруднення чи неможливості виконання судового акта, а також перешкодити спричиненню значної шкоди заявнику.

Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , особам, які беруть участь у справі, має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову.

Під забезпеченням позову слід розуміти вжиття судом заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача, які гарантують реальне виконання судового рішення, прийнятого за його позовом. Інститут забезпечення позову спрямований проти несумлінних дій відповідача, який може приховати майно, розтратити його, продати, знецінити.

Слід також зазначити, що види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Співмірність передбачає співвідношення судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, вартості майна, на яке він заявляє клопотання накласти арешт, чи майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.

Відповідно до роз'яснень п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року №9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову розглядаючи заяву про забезпечення позову суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.

Відповідно до ст.151 ЦПК України передбачено, що у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Отже, умовою застосування заходів забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, що невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання судового рішення.

Як вбачається з поданих суду ОСОБА_1 матеріалів на підтвердження заявлених вимог про забезпечення позову, відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 23.03.2018 р. ОСОБА_2 є керівником Житлового кооперативу Академічний -21 .

Відповідно до договору про надання послуг від 23 березня 2017 р. ОСОБА_1 та головою ЖК Академічний-21 (ідентифікаційний код 24074470) ОСОБА_2, що є головою вказаного кооперативу (далі за текстом Кооператив ), що розташований за адресою: м.Київ, вул.Вишняківська, 8 було укладено договір про надання послуг, строк виконання договору 24 березня 2018 року. Місце виконання договору АДРЕСА_1. Святошинський район міста Києва.

Враховуючи наведене і та те, що не виконання кооперативом договору суттєво впливає на права та обов'язки заявника ОСОБА_1 як мешканця будинку, який отримує безпосередньо послугу від ЖК Академічний -21 , суд вважає вказані вимоги обґрунтованими, оскільки заходи забезпечення позову у спосіб здійснити заборону всім державним реєстраторам не проводити реєстраційних дій по внесенню змін до відомостей про юридичну особу ЖК Академічний-21 ЄДРПОУ 24074470 до вирішення спору про виконання договору, що був укладений між Заявником та ЖК Академічний-21 ЄДРПОУ 24074470.

На підставі викладеного та керуючись вимогами ст. ст. 149-154, 157, 353 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ЖК Академічний - 21 в особі голови правління ОСОБА_2 про зобов'язання виконання умов договору,задовольнити.

Вжити захід забезпечення позову шляхом заборони будь-яким державним реєстраторам відповідних реєстраційних органів, державних адміністрацій, зокрема але не виключено державним реєстраторам Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, центру надання адміністративних послуг Дарницького району в місті Києві по вул.Олійника, 21 в місті Києві, територіальних органів Державного департаменту реєстрації Міністерства юстиції України, а також усім приватним нотаріусам та усім державним нотаріусам здійснювати будь-які реєстраційні дії по внесенню змін до відомостей про юридичну особу ЖК Академічний-21 ЄДРПОУ 24074470 до вирішення спору про виконання договору що був укладений між ОСОБА_1 та ЖК Академічний-21 ЄДРПОУ 24074470.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м.Києва через Святошинського районний суду міста Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя І.Ю.Миколаєць

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.05.2018
Оприлюднено03.05.2018
Номер документу73726785
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —759/4848/18

Рішення від 30.05.2019

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Миколаєць І. Ю.

Ухвала від 02.05.2018

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Миколаєць І. Ю.

Ухвала від 10.04.2018

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Миколаєць І. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні