Постанова
від 25.04.2018 по справі 676/896/17
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

КОПІЯ

УКРАЇНА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


Справа № 676/896/17

Провадження № 22-ц/792/542/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 квітня 2018 року м. Хмельницький

Апеляційний суд Хмельницької області у складі

колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

Талалай О.І. (суддя-доповідач), Корніюк А.П., П'єнти І.В. ,

секретар судового засідання Філіпчук О.С.,

з участю представника відповідача Підлісного О.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу №676/896/17 за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю Кам'янець-Подільський комбікормовий завод на рішення Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 24 січня 2018 року (суддя Бондар О.О.) у справі за позовом ОСОБА_5 до Товариства з обмеженою відповідальністю Кам'янець-Подільський комбікормовий завод , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Управління Держпраці у Хмельницькій області, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області, про зобов'язання проведення розслідування нещасного випадку.

Заслухавши доповідача, пояснення представника відповідача, перевіривши матеріали справи, ознайомившись з доводами апеляційної скарги, суд

у с т а н о в и в :

У лютому 2017 року ОСОБА_5, звертаючись до суду з вказаним позовом, зазначав, що згідно з наказом №75-К від 16 серпня 2013 року він був прийнятий на роботу у ТОВ Кам'янець-Подільський комбікормовий завод на посаду слюсаря-ремонтника. 10 вересня 2013 року на підставі наказу №88-к від 10 вересня 2013 року переведений на посаду електрогазозварника. 25 листопада 2014 року під час виконання ним трудових обов'язків стався нещасний випадок і він отримав травму правої кисті. Перебував на лікуванні у Кам'янець-Подільській міській лікарні в травматологічному відділенні. Відповідач не провів розслідування нещасного випадку, який стався з ним 25 листопада 2014 року, на звернення не реагує.

Тому, позивач просив зобов'язати ТОВ Кам'янець-Подільський комбікормовий завод провести розслідування нещасного випадку на виробництві, який стався 25 листопада 2014 року.

Ухвалою Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 19 листопада 2017 року до участі у розгляді справи залучено третю особу Управляння виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області.

Рішенням Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 24 січня 2018 року позов задоволено. Зобов'язано ТОВ Кам'янець-Подільський комбікормовий завод провести розслідування нещасного випадку, який стався 25 листопада 2014 року на підприємстві з ОСОБА_5 Вирішено питання про судовий збір.

ТОВ Кам'янець-Подільський комбікормовий завод , не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, в апеляційній скарзі просить його скасувати та ухвалити нове рішення про відмову в позові. Посилається на порушення норм матеріального та процесуального права. Суд не взяв до уваги, що на підприємстві було проведено розслідування нещасного випаду, який стався з ОСОБА_5 25 листопада 2014 року. За результатами розслідування складений акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, який позивачем не оскаржений.

Згідно з п.п. 8 п. 1 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України у редакції Закону України №2147-VIII від 03 жовтня 2017 року Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів до утворення апеляційних судів в апеляційних округах їхні повноваження здійснюють апеляційні суди, у межах територіальної юрисдикції яких перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.

У засіданні апеляційного суду представник відповідача апеляційну скаргу підтримав.

Інші учасники справи не з'явилися, про розгляд справи належним чином повідомлені.

Апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до п. 1, п. 3 і п. 4 ч. 1 ст. 376 ЦПК України підставами для скасування судового рішення повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни судового рішення є неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи. порушення норм процесуального права або неправильне застосування норм матеріального права.

При задоволенні позову суд першої інстанції виходив з того, що з ОСОБА_5 під час виконання трудових обов'язків стався нещасний випадок виробничого характеру, а тому відповідача необхідно зобов'язати провести його розслідування.

Проте, суд неповно з'ясував обставини справи, його висновок не відповідає обставинам справи і вимогам закону.

Положення про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на підприємствах, в установах і організаціях, затверджене постановою Кабінету Міністрів України №623 від 10.08.1993 року, на яке посилався суд у рішенні, втратило чинність згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 року №1094.

Встановлено, що з 16 серпня 2013 року по 17 грудня 2015 року ОСОБА_5 перебував у трудових відносинах з ТОВ Кам'янець-Подільський комбікормовий завод . 25 листопада 2014 року з позивачем стався нещасний випадок, в результаті якого він отримав травму (рвана рана правої кисті).

За результатами розслідування нещасного випадку, що стався з ОСОБА_5 25 листопада 2014 року, складений акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, який затверджений директором товариства.

Зазначений нещасний випадок зареєстрований у журналі реєстрації нещасних випадків невиробничого характеру.

Наведене підтверджується копією акта про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, витягом із журналу реєстрації нещасних випадків невиробничого характеру ТОВ Кам'янець-Подільський комбікормовий завод , розпочатого 05 липня 2013 року.

На підставі ст. 22 Закону України Про охорону праці у редакції, чинній на час розслідування нещасного випадку, роботодавець повинен організовувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій відповідно до положення, що затверджується Кабінетом Міністрів України за погодженням з всеукраїнськими об'єднаннями профспілок.

За підсумками розслідування нещасного випадку, професійного захворювання або аварії роботодавець складає акт за встановленою формою, один примірник якого він зобов'язаний видати потерпілому або іншій заінтересованій особі не пізніше трьох днів з моменту закінчення розслідування.

У разі відмови роботодавця скласти акт про нещасний випадок чи незгоди потерпілого з його змістом питання вирішуються посадовою особою органу державного нагляду за охороною праці, рішення якої є обов'язковим для роботодавця.

Рішення посадової особи органу державного нагляду за охороною праці може бути оскаржене у судовому порядку.

Відповідно до п.п. 11, 12, 13 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2001 року №270 у редакції, чинній на час розслідування нещасного випадку, нещасні випадки (за винятком групових), які сталися з працюючими особами, розслідуються комісією, утвореною організацією, де працює потерпілий, у складі голови комісії - посадова особа, яку визначає керівник організації, і членів комісії - керівника відповідного структурного підрозділу, представника профспілкової організації, членом якої є потерпілий, або уповноваженого трудового колективу, якщо потерпілий не є членом профспілки.

Рішення щодо розслідування нещасного випадку приймається керівником організації на підставі звернення потерпілого або особи, яка представляє його інтереси, листка непрацездатності або довідки лікувально-профілактичного закладу.

За результатами розслідування нещасного випадку або технічного розслідування причин виникнення аварії, пов'язаної з використанням газу в побуті, складається акт за формою НТ (невиробничий травматизм) згідно з додатком 3, який затверджується керівником органу (організації), що проводив розслідування.

Реєстрація нещасних випадків, за результатами розслідування яких складаються акти за формою НТ, проводиться районними держадміністраціями (виконавчими органами міських, районних у містах рад) та організаціями, які проводили розслідування, у журналі за встановленою формою.

Матеріали справи не містять даних про те, що ОСОБА_5 оскаржував результати розслідування обставин і причин нещасного випадку, що стався з ним 25 листопада 2014 року.

З огляду на викладене, підстав для зобов'язання відповідача провести розслідування зазначеного вище нещасного випадку немає.

Рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову в позові.

Документально підтверджені судові витрати відповідача за подання апеляційної скарги у сумі 1057 грн 20 коп підлягають стягненню з позивача на підставі ч. 1 і ч. 13 ст. 141 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 374, 376, 382, 384 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в :

Апеляційну Товариства з обмеженою відповідальністю Кам'янець-Подільський комбікормовий завод задовольнити.

Рішення Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 24 січня 2018 року скасувати та ухвалити нове рішення.

В позові ОСОБА_5 до Товариства з обмеженою відповідальністю Кам'янець-Подільський комбікормовий завод , треті особа, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Управління Держпраці у Хмельницькій області, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області, про зобов'язання проведення розслідування нещасного випадку відмовити.

Стягнути з ОСОБА_5 (проживаючого по АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Кам'янець-Подільський комбікормовий завод (вул. Вербецьке шосе, 1, с. Гуменці Кам'янець-Подільського району Хмельницької області, ІН ЄДРПОУ 34422333) судові витрати у сумі 1057 грн 20 коп (одна тисяча п'ятдесят сім грн 20 коп).

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття, проте може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 02 травня 2018 року.

Суддя-доповідач /підпис/ О.І. Талалай

Суддя /підпис/ А.П. Корніюк

Суддя /підпис/ І.В. П'єнта

З оригіналом згідно: суддя апеляційного суду О.І.Талалай

СудАпеляційний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення25.04.2018
Оприлюднено04.05.2018
Номер документу73755161
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —676/896/17

Постанова від 25.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд Хмельницької області

Талалай О. І.

Ухвала від 02.05.2018

Цивільне

Апеляційний суд Хмельницької області

Талалай О. І.

Постанова від 25.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд Хмельницької області

Талалай О. І.

Ухвала від 13.03.2018

Цивільне

Апеляційний суд Хмельницької області

Талалай О. І.

Ухвала від 03.03.2018

Цивільне

Апеляційний суд Хмельницької області

Талалай О. І.

Рішення від 24.01.2018

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Бондар О. О.

Ухвала від 22.02.2017

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Бондар О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні