ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
04.05.2018 м ХарківСправа № 922/1167/18
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Добрелі Н.С.
розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Фуд-Процесинг Інсталейшн", м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківська молочна компанія", с. Хролі про стягнення 42015,91 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фуд-Процесинг Інсталейшн" звернулось до господарського суду Харківської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківська молочна компанія" про стягнення заборгованості за поставку товару в розмірі 42015,91 грн. Судові витрати позивач просить суд покласти на відповідача.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що її подано з порушенням вимог ст. 164 ГПК України, з огляду на наступне.
Відповідно до п. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Як вбачається з наданого позивачем опису вкладення у цінний лист, останнім було направлено позову заяву та додані до неї документи відповідачу за адресою: 62480, Харківська область, Харківський район.
В той час, як у позовній заяві та Витягу з ЄДРПОУ стосовно відповідача, юридичною адресою останнього є: 62480, Харківська область, Харківський район, вул. Зорянська, буд. 17.
Тобто в даному випадку у суду відсутня можливість ідентифікувати точну адресу, за якою заявником було направлено копію позовної заяви та додані до неї документи, оскільки останнім не вказаної повної адреси відповідача в описі вкладення (не зазначено вулицю на номер будинку).
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 2 ст. 91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення). Та відповідно до приписів пункту 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003 (відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: Згідно з оригіналом, назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки юридичної особи).
В даному випадку копії документів, доданих до позовної заяви не засвідчені у відповідності до вищезазначених вимог, оскільки не містять дати засвідчення та назви посади особи, що їх засвідчила.
Відповідно до п. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи те, що заявником було подано позовну заяву без додержання п. 1 ч. 1 та ч. 2 ст. 164 ГПК України, суд вважає за необхідне залишити її без руху та надати позивачу час на усунення відповідних недоліків.
Керуючись п. 1 ч. 1 та ч. 2 ст. 164, п. 1 ст. 172 , статтями 174, 233, 234, 235 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фуд-Процесинг Інсталейшн" (вх. № 1167/18) залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Фуд-Процесинг Інсталейшн" строк на усунення недоліків позовної заяви - дев'ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Фуд-Процесинг Інсталейшн" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- подання до суду доказів направлення на юридичну адресу відповідача (62480, Харківська область, Харківський район, вул. Зорянська, буд. 17) копії позовної заяви з доданими до неї документами;
- подання до суду належним чином засвідчених копій документів, доданих до позовної заяви (із зазначенням дати засвідчення та назви особи, що їх засвідчила);
4. Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/
5. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала підписана 04.05.2018 року.
Суддя ОСОБА_1 922/1167/18
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.05.2018 |
Оприлюднено | 04.05.2018 |
Номер документу | 73761141 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Добреля Н.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні