Справа № 444/371/18
Провадження № 2/444/508/2018
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2018 року Жовківський районний суд Львівської області у складі:
головуючого судді Мікула В. Є.,
секретар судового засідання Будзан Н.В.
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Жовкві Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Мацошинської сільської ради Жовківського району, 3-тя особа : Приватний нотаріус Жовківського районного нотаріального округу Львівської області ОСОБА_2 про визнання додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини. Свої позовні вимоги, мотивує тим, що 15 грудня 2010 року помер ОСОБА_3, що стверджується свідоцтвом про смерть.
Зазначає, що ОСОБА_3 04.02.2010 року склав в користь Позивача заповіт, який посвідчений секретарем виконавчого комітету Моцошинської сільської ради та зареєстровано в реєстрі за № 3. На заповіті зроблено відмітку про те, що такий не змінено та не скасовано.
Крім цього зазначає, що ОСОБА_3 до дати смерті набув права власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 0,9416 га. та 0,0502 га. на території Мацошинської сільської ради. Після смерті ОСОБА_3 Позивач дану ділянку передав в оренду. Саме після смерті ОСОБА_3 Позивач захворів складним нефрологічним захворювання, яким і продовжую хворіти до цього часу. Крім того у 2013 році у ОСОБА_1 народилася дитина, ОСОБА_1 Анна-Марія ІНФОРМАЦІЯ_1, яка також хворіє на нефрологічне захворювання. Старша донька ОСОБА_4 в 2015 році вступила до медичного коледжу на платній основі, тому до захворювань додався і економічний фактор, які в сукупності не дали позивачу можливості звернутися до нотаріуса за прийняттям спадщини.
Вказує, що ще до дати смерті ОСОБА_5 впродовж багатьох років прожив з ним у своєму будинку. Це і стало причиною звернення до суду.
Просить задоволити позов.
Позивач в судове засідання не з»явився, однак подав до суду заяву у якій просить розглядати справу у його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить такі задоволити.
Представники відповідача та третьої особи в судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду справи були належно повідомлені. Однак, відповідачем ОСОБА_6 сільською радою надіслано до суду лист про відсутність заперечень проти позовних вимог позивача та розгляд справи у відсутності їх представників.
Оскільки сторони в судове засідання не з'явились, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксація судового засідання з допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, а відтак, з'ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги належить задовольнити з наступних підстав.
Згідно із ч. 1 ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Судом встановлено, що 15 грудня 2010 року помер ОСОБА_3, що стверджується свідоцтвом про смерть виданим Мацошинською сільською радою 16.12.2010 року серія І-СГ № 226723. 04 лютого 2010 року ОСОБА_3 склав в Мацошинській сільській раді заповіт, який посвідчено секретарем Мацошинської сільської ради та зареєстрований в реєстрі за № 83. Із змісту заповіту вбачається, що ОСОБА_3, середню земельну частку пай заповів онукові ОСОБА_1.
З матеріалів справи вбачається, що одразу після смерті ОСОБА_3 Позивач захворів, що підтверджено відповідними медичними документами, і тому не зміг звернутися нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.
Окрім цього з матеріалів справи вбачається, що 21.09.2013 року у позивача народилася донька ОСОБА_7, яка також хворіла нефрологічним захворюванням, що підтверджено відповідними медичними документами.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
На підставі ч. 2 ст. 1220 ЦК України, часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 1 ст. 1270 Цивільного кодексу України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до обставин викладених у позовній заяві, причиною пропуску строку для прийняття спадщини є те, що позивач захворів, а тому не зміг вчасно звернутися із заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори.
Відповідно до ч. 6 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 року "Про судову практику у справах про спадкування", вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити із того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Суд вважає, що причини пропущення строку для звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини є поважними, тому позивачу слід продовжити такий строк.
Отже, надані позивачем докази підтверджують поважність причин пропуску строку на подачу заяви про прийняття спадщини.
За таких обставин суд прийшов до переконання що позовні вимоги ОСОБА_1 є підставними і підлягають до задоволення.
Зібрані по справі докази, оцінені судом належним чином кожен окремо на їх достовірність та допустимість, а також їх достатність та взаємний зв'язок у сукупності, встановлені судом обставини свідчать про те, що у суду є всі підстави для задоволення позовних вимог ОСОБА_1.
Керуючись ст. 12, 13, 23, 76, 268, 258, 259, 264, 265, 354, 355 Цивільного процесуального кодексу України,-
УХВАЛИВ :
Позов задовольнити.
Надати ОСОБА_1, додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_8, який помер 15.12.2010 р. в 3 місяці із дня вступу рішення суду в закону силу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя Мікула В. Є.
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2018 |
Оприлюднено | 05.05.2018 |
Номер документу | 73774643 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовківський районний суд Львівської області
Мікула В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні