ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
ОКРЕМА УХВАЛА
"04" травня 2018 р. м. Черкаси справа № 925/309/18
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Спаських Н.М., із секретарем судового засідання Буднік А.М., за участі представників сторін:
від позивача: не з'явився;
від відповідача: не з'явився;
розглянувши матеріали справи за позовом Дочірнього підприємства "Артек" (м. Київ) до товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРМ-2" ( м. Черкаси) про стягнення 94 829,97 грн.
ВСТАНОВИВ:
Заявлено позов про стягнення з відповідача залишку заборгованості в сумі 94 829,97 грн. за поставлений товар на підставі накладних в період травня-серпня 2017 року за договором поставки між сторонами, укладеним у спрощений спосіб. У відповідності до ст. 712 ЦК до договорів поставки застосовуються положення про купівлю-продаж, якщо це не суперечить змісту договору.
Рішенням від 04.05.2018 позов задоволено повністю.
При вирішенні спору судом було встановлено, що за період з травня по серпень 2017 року відповідач отримав від позивача товар за накладними на загальну суму 99 017,07 грн. і розрахувався за нього лише частково.
У відповідності до ч. 1,2 ст. 692 ЦК України, покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару. Договором купівлі-продажу може бути передбачено розстрочення платежу.
У відповідності до ст. 6 ГПК України (в редакції до 15.12.2017) та ст. 19 ГПК України (в редакції після 15.12.2017), особи, які порушили права і законні інтереси інших осіб, зобов'язані поновити їх, не чекаючи пред'явлення претензії чи позову.
Дані положення законодавства відповідачем не виконані, що і призвело до виникнення спору між сторонами у судовому порядку.
У відповідності до ст. 246 ГПК України суд, виявивши при вирішенні спору порушення законодавства або недоліки в діяльності юридичної особи, державних чи інших органів, інших осіб, постановляє окрему ухвалу, незалежно від того, чи є вони учасниками судового процесу. Окрема ухвала надсилається відповідним юридичним та фізичним особам, державним та іншим органам, посадовим особам, які за своїми повноваженнями повинні усунути виявлені судом недоліки чи порушення чи запобігти їх повторенню.
Отже, виявлені судом порушення вказаних норм чинного законодавства щодо не проведення відповідачем повного розрахунку за товар після його одержання, є підставою для постановлення судом окремої ухвали.
Керуючись ст. 246 ГПК України -
УХВАЛИВ:
1. Звернути увагу відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРМ-2", на виявлені судом порушення чинного законодавства при здійсненні ним господарської діяльності та порушення договірної дисципліни, для недопущення їх в подальшій роботі.
2. Зобов'язати відповідача, Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕРМ-2", вжити заходи для запобігання повторенню виявлених порушень, зокрема і шляхом акумулювання коштів на банківських рахунках для негайного проведення розрахунків за прийнятий від постачальників товар.
Зобов'язати відповідача, Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕРМ-2", повідомити суд про вжиті заходи протягом місяця з дня отримання даної ухвали.
Окрему ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду протягом 10 днів.
Окрема ухвала набирає законної сили з моменту підписання.
Суддя Н.М. Спаських
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 04.05.2018 |
Оприлюднено | 08.05.2018 |
Номер документу | 73792938 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Спаських Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні