ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
07 травня 2018 року № 826/13743/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Власенкової О.О., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу
за позовом Головного управління Державної фінансової служби в місті Києві
(далі також - позивач)
до Товариства з обмеженою відповідальністю Брайтвейн
(далі також - відповідач, ТОВ Брайтвейн )
про стягнення коштів платника податків з рахунків у банках у сумі 340 394,00 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просить стягнути кошти платника податків з рахунків у банках, що обслуговують такого платника на суму податкового боргу в розмір 340 394,00 грн.
Позов вмотивовано наявністю у відповідача податкового боргу в розмірі 340 394,00 грн., який є узгодженим та виник на підставі самостійно задекларованих відповідачем податкових зобов'язань, донарахованих позивачем за податковим розрахунком податку на додану вартість від 09.09.2016 №9164323569, що самостійно ним не сплачений в установленому порядку, тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Відповідач письмових пояснень щодо позовної заяви суду не надав, свого представника в судове засідання не направив, хоча належним чином повідомлений про судовий розгляд справи за адресою, зазначеною в ЄДРПОУ.
Оскільки провадження у справі відкрито 01.11.2017, тобто до набрання 15.12.2017 чинності Законом України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів №2147-VIII від 03.10.2017, в судовому засіданні 29.03.2018 судом поставлено на обговорення питання щодо розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження, щодо чого представник позивача не заперечував.
Як вбачається з матеріалів справи ТОВ Брайтвейн перебуває на обліку в Державній податковій інспекції Головного управління ДФС у м.Києві та є платником податків за основним місцем обліку.
Відповідачем подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість від 09.09.2016 №9164323569, згідно з якою визначено суму донарахованого податку на додану вартість в розмірі 340 394,00. Указане зобов'язання є узгодженим, однак відповідачем в установленому порядку не сплачене.
Податковим органом на адресу ТОВ Брайтвейн направлено податкову вимогу від 10.10.2016 №16178-17 на суму 340 394,00 грн., що підтверджується списком рекомендованої кореспонденції з рекомендованим повідомленням та поштовим конвертом, в якому містилася ця вимога.
Однак вищевказані кошти відповідачем до Державного бюджету України не сплачено.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України.
Статтею 36 Податкового кодексу України встановлено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Згідно з статтею 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до пункту 15.1 статті 15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Пунктом 38.2 статті 38 Податкового кодексу України передбачено, що сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством - податковим агентом, або представником платника податку.
Відповідно до підпунктів 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
У відповідності до пункту 6.1 статті 6 Податкового кодексу України, податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Згідно з статтею 8 Податкового кодексу України, в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори. До загальнодержавних податків та зборів належить податок на додану вартість і є обов'язковими до сплати на усій території України, крім випадків, передбачених цим Кодексом (підпункт 9.1.3 пункту 9.1 статті 9 цього Кодексу).
Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
У пункті 54.1 статті 54 Податкового кодексу України зафіксовано, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У відповідності до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (пункт 59.4 статті 59 Податкового кодексу України).
Згідно з пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Як вбачається з вищевикладеного, з метою погашення податкового боргу відповідно до статті 59 Податкового кодексу України, контролюючим органом складено податкову вимогу від 10.10.2016 №16178-17 на суму 340 394,00 грн.
Даний податковий борг до моменту розгляду справи не переривався та є непогашеним.
Податковий борг відповідача підтверджується довідкою про суму податкового боргу від 06.06.2017 №7005/9/26-56-17-08-31), податковою декларацією з податку на додану вартість від 09.09.2016 №9164323569 та корінцем податкової вимоги від 10.10.2016 форми Ю №16178-17.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.2 статті 95 Податкового Кодексу передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податків вимоги.
Відповідно підпункту 20.1.34. пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно пункту 95.3 статті 95 Кодексу, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків (пункт 95.4 статті 95 Податкового кодексу України).
За таких обставин, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, заявлена до стягнення сума є узгодженою та є податковим боргом відповідача перед бюджетом, який ним не сплачено та підлягає стягненню з розрахункових рахунків у банках, що обслуговують ТОВ Брайтвейн .
Враховуючи вищевикладене позов підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 241-246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з рахунків у банках, що обслуговують товариство з обмеженою відповідальністю Брайтвейн (04070, м.Київ, вул.Почайнинська, 53/55, кв.1, код ЄДРПОУ 39579590) в дохід державного бюджету податковий борг в розмірі 340 394,00 грн. (триста сорок тисяч триста дев'яносто чотири гривні 00 коп.).
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржене у порядку та строки, встановлені статтями 292-297 з урахуванням пункту 15.5 Перехідних положень цього Кодексу.
Суддя О.О. Власенкова
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2018 |
Оприлюднено | 10.05.2018 |
Номер документу | 73834393 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Власенкова О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні