Ухвала
від 07.05.2018 по справі 927/335/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

07 травня 2018 року м. ЧернігівСправа № 927/335/18

Господарський суд Чернігівської області у складі судді Лавриненко Л.М., розглянувши матеріали заяви про забезпечення позову б/н, б/д

Приватного підприємства Аверс-Плюс

вул. Л.Чайкіної, буд. 23-б, м. Ніжин, Чернігівська область, 16600

До: Публічного акціонерного товариства ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО

вул. Горького, буд. 40, м. Чернігів, 14000

Про забезпечення позову

В С Т А Н О В И В:

Приватне підприємство Аверс-Плюс звернулось до Господарського суду Чернігівської області із заявою про забезпечення позову, шляхом заборони Публічному акціонерному товариству ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО здійснювати припинення повністю або частково постачання електричної енергії Приватному підприємству Аверс-Плюс у зв?язку з несплатою ним рахунків №356_04-2018 від 17.04.2018 за активну електроенергію на суму 91198,40 грн та №2D356_04-2018 від 17.04.2018 на суму 64271,39 грн до виникнення обставин, передбачених ст. 145 ГПК України, до подання до Господарського суду Чернігівської області позовної заяви до Публічного акціонерному товариству ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО про визнання незаконним дій щодо підміни поточних показників приладу обліку, безпідставного нарахування суми оплати за активну електроенергію, яка заявником фактично спожита не була, безпідставного нарахування суми підвищеної оплати за спожиту електроенергію понад договірну величину та виставлення рахунків №356_04-2018 від 17.04.2018 за активну електроенергію на суму 91198,40 грн та №2D356_04-2018 від 17.04.2018 на суму 64271,39 грн.

В обґрунтування поданої заяви про забезпечення позову, заявник посилається на ту обставину, що Публічним акціонерним товариством ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО , при виконанні договірних відносин по договору про постачання електроенергії №356 від 20.04.2007, було незаконно вчинено дії щодо підміни поточних показників приладу обліку споживача (Приватного підприємства Аверс-Плюс ), шляхом помилкового чи умисного нарахування суми оплати за активну електроенергію, яка заявником фактично спожита не була, що потягло перевищення ліміту спожитої електроенергії та застосування коефіцієнту 400 при обліку її вартості. Внаслідок очевидних фактів свавільного зловживання постачальником своїм становищем на ринку електроенергії та неналежного виконання своїх договірних зобов'язань з метою незаконного посягання на грошові кошти споживача, Приватному підприємству Аверс-Плюс було безпідставно нараховано суми підвищеної оплати за спожиту електроенергію понад договірну величину та виставлено рахунки №356_04-2018 від 17.04.2018 за активну електроенергію на суму 91198,40 грн та №2D356_04-2018 від 17.04.2018 на суму 64271,39 грн. Заявник вказує на те, що припинення електропостачання заявника обумовить припинення його виробничої діяльності, що спричинить йому значні збитки у вигляді неотримання доходу від продукції, яка не буде виготовлена та реалізована, а також - у вигляді штрафних та фінансових санкцій, які заявник повинен буде нести у зв'язку з недопоставкою продукції контрагентам. Невжиття заходів забезпечення позову за цією заявою може істотно ускладнити ефективний захист порушених прав заявника на безперебійне електропостачання відповідно до умов договору та Правил роздрібного ринку електричної енергії, за захистом яких він має намір звернутися до суду. Ціна позову заявника визначається у розмірі 141959,78 грн.

Також заявник зазначає, що реальної необхідності зустрічного забезпечення заявленого забезпечення він не вбачає. Однак, якщо суд вирішить про необхідність зустрічного забезпечення, враховуючи характер спірних правовідносин, беручи до уваги, що оплати використаної активної електроенергії заявником здійснюються щомісячно, її ліміти щомісячно узгоджуються з електропостачальником, обсяги використаної електроенергії є стабільними тривалий час (понад десять років), заявник пропонує у рахунок зустрічного забезпечення позову внести на депозитний рахунок суду грошові кошти в розмірі місячного платежу, здійсненого за попередній період, що становить 6800 грн.

У заяві про забезпечення позову, заявником зазначено адресу Публічного акціонерного товариства ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО : вул. Горького, буд. 10, м. Чернігів, 14000, проте відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходження юридичної особи Публічного акціонерного товариства ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО : вул. Горького, будинок 40, м. Чернігів, 14000

Статтею 136 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Позов забезпечується, зокрема, забороною відповідачу вчиняти певні дії (п.2 ч.1 ст. 137 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до приписів ст. 140 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.

Суд зазначає, що особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених Господарським процесуальним кодексом України, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.

У вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову.

Відповідно до ч.1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно зі ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Стаття 129 Конституції України відносить до основних засад судочинства змагальність сторін.

За загальним правилом обов'язок доказування певних обставин покладається на особу, яка посилається на ці обставини. Обов'язок доказування та подання доказів розподіляється між сторонами, виходячи з того, хто посилається на юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги та заперечення. Це стосується позивача, який повинен доказати факти, на підставі яких пред'явлено позов, а також відповідача, який має можливість доказувати факти, на підставі яких він будує заперечення проти позову.

Відповідно до положень ст. 76 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ч.1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України).

Згідно з ч.1 ст. 79 Господарського процесуального кодексу України, достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Відповідно до ч.1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Розглянувши заяву про забезпечення позову, суд встановив:

Як слідує із доданих до заяви документів, між ПП Аверс-Плюс та ПАТ ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО було укладено договір про постачання електричної енергії №256 від 20.04.2007, предметом якого є постачання електричної енергії споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача з приєднаною потужністю, дозволеною для використання 550,0 кВт.

10.04.2018 заявником подано заяву про збільшення ліміту споживання електроенергії за квітень 2018 з 3,6 тис. кВт-год до 5 тис. кВт-год та здійснено попередню оплату на збільшення ліміту в сумі 4900 грн.

10.04.2018, згідно з квитанціями TS201353 та TS200680 ПП Аверс-Плюс сплачено ПАТ ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО 4900 грн з призначенням платежу за активну електроенергію .

Із акту про використану електричну енергію від 17.04.2018, який лише підписано директором ПП Аверс-Плюс слідує, що в період з 18.03.2018 по 17.04.2018, Приватним підприємством Аверс-Плюс використано 4800 кВтгод електроенергії на суму 13510,01 грн.

17.04.2018 постачальником було виставлено споживачу рахунок №356_04-2018 від 17.04.2018 за активну електроенергію на суму 13510,01 грн, згідно з яким визначено, що ПП Аверс-Плюс станом на 17.04.2018 спожито 4800 кВт електроенергії і до сплати підлягає сума 13510,01 грн (точка обліку 8524921 База, Коцюбинського,2а; попередні показання лічильника 34, поточні 46).

Відповідно до листа-попередження про припинення електропостачання, ПП Аверс-Плюс зобов'язано до 2 числа поточного розрахункового періоду здійснити 100% оплату заявленого на розрахунковий період обсяг електроенергії, що станом на 17.04.2018 становить 6713 грн. У разі несплати до 05.05.2018 з 07.05.2018 з 8-00 год ПАТ ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО зобов'язано припинити постачання електроенергії, шляхом повного відключення від мереж електропостачальної організації.

Згідно з квитанцією TS201353 від 18.04.2018 ПП Аверс-Плюс сплачено ПАТ ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО 6800 грн, з призначенням платежу за активну електроенергію .

Проте, ПАТ ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО листом № 867 від 27.04.2018 на адресу споживача направлено для оплати рахунок №356_04-2018 від 17.04.2018 також за спожиту в квітні 2018 активну електроенергію на суму 91198,40 грн (точка обліку 8524921 База, Коцюбинського,2а; попередні показання лічильника 34 поточні 115), та рахунок №2D356_04-2018 від 17.04.2018 за споживання електричної енергії понад договірну величину на суму 64271,39 грн по точці обліку вул. Гайдамацька, м. Ніжин - завод продтоварів .

28.04.2018 ПАТ ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО направлено заявнику лист-попередження про припинення електропостачання, у якому вказано про те, що ПП Аверс-Плюс станом на 26.04.2018 заборгувало за активну електроенергію 69480,74 грн та за перевищення договірних величин споживання - 64271,39 грн. У разі несплати вказаних сум до 03.05.2018, з 04.05.2018 з 8-00 год ПАТ ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО зобов'язано припинити постачання електроенергії, шляхом повного відключення від мереж електропостачальної організації

Враховуючи, що ПАТ ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО 28.04.2018 було направлено ПП Аверс-Плюс лист-попередження про припинення електропостачання з 04.05.2018 в разі неоплати заборгованості, яка виникла станом на 26.04.2018 за активну електроенергію в сумі 69480,74 грн та за перевищення договірних величин споживання в сумі 64271,39 грн, а як встановлено судом ПАТ ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО виставлено ПП Аверс-Плюс на оплату за спожиту в квітні 2018 активну електроенергію по одній і тій же точці обліку 8524921 База, Коцюбинського,2а два різні рахунки №356_04-2018 від 17.04.2018 за активну електроенергію на суму 13510,01 грн та №356_04-2018 від 17.04.2018 за активну електроенергію на суму 91198,40 грн, але з різними поточними показання приладу обліку, а також рахунок №2D356_04-2018 від 17.04.2018 за споживання електричної енергії понад договірну величину на суму 64271,39 грн по точці обліку вул. Гайдамацька, м. Ніжин - завод продтоварів, і ПП Аверс-Плюс має намір звернутись до Господарського суду Чернігівської області щодо оскарження вищевказаних дій ПАТ ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО , а тому припинення електропостачання заявника може обумовити припинення його виробничої діяльності, що може спричинити йому значні збитки у вигляді неотримання доходу від продукції, яка не буде виготовлена та реалізована, а також може потягнути за собою відповідальність у вигляді накладення штрафних та фінансових санкцій, які заявник повинен буде понести у зв'язку з недопоставкою продукції контрагентам, а також приймаючи до уваги ту обставину, що звернення заявника до суду з позовом не зупиняє повноважень постачальника припинити електропостачання, що в результаті може обмежити право заявника на ефективний судовий захист його порушених законних прав та інтересів, суд доходить висновку про задоволення заяви Приватного підприємства Аверс-Плюс про забезпечення позову, шляхом заборони Публічному акціонерному товариству ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО (код ЄДРПОУ 22815333) здійснювати припинення повністю або частково постачання електричної енергії Приватному підприємству Аверс-Плюс (код ЄДРПОУ 30941812) у зв?язку з несплатою ним рахунків №356_04-2018 від 17.04.2018 за активну електроенергію на суму 91198,40 грн та №2D356_04-2018 від 17.04.2018 на суму 64271,39 грн до виникнення обставин, передбачених ст. 145 ГПК України.

Відповідно до ст.141 Господарського процесуального кодексу України, суд може вимагати від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування можливих збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову (зустрічне забезпечення). Зустрічне забезпечення, як правило, здійснюється шляхом внесення на депозитний рахунок суду грошових коштів в розмірі, визначеному судом. Розмір зустрічного забезпечення визначається судом з урахуванням обставин справи. Заходи зустрічного забезпечення позову мають бути співмірними із заходами забезпечення позову, застосованими судом, та розміром збитків, яких може зазнати відповідач у зв'язку із забезпеченням позову.

У поданій заяві про забезпечення позову заявник зазначає, що реальної необхідності зустрічного забезпечення заявленого забезпечення позову не вбачає. Однак, якщо суд вирішить про необхідність зустрічного забезпечення, враховуючи характер спірних правовідносин, беручи до уваги, що оплати використаної активної електроенергії заявником здійснюються щомісячно, її ліміти щомісячно узгоджуються з електропостачальником, обсяги використаної електроенергії є стабільними тривалий час (понад десять років), заявник пропонує у рахунок зустрічного забезпечення позову внести на депозитний рахунок суду грошові кошти в розмірі місячного платежу, здійсненого за попередній період, що становить 6800 грн.

Заявник у поданій заяві про забезпечення позову просить вжити заходи забезпечення позову, шляхом заборони Публічному акціонерному товариству ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО здійснювати припинення повністю або частково постачання електричної енергії Приватному підприємству Аверс-Плюс , у зв'язку з несплатою ним рахунків №356_04-2018 від 17.04.2018 за активну електроенергію на суму 91198,40 грн та №2D356_04-2018 від 17.04.2018 на суму 64271,39 грн до виникнення обставин, передбачених ст. 145 ГПК України.

Враховуючи приписи ст. 141 Господарського процесуального кодексу України, предмет заяви про забезпечення позову та ту обставину, що розмір зустрічного забезпечення визначається судом з урахуванням обставин, суд доходить висновку про недостатність суми внесення на депозитний рахунок суду грошових коштів в розмірі місячного платежу, здійсненого за попередній період, що становить 6800 грн, визначеної заявником у поданій заяві, оскільки навіть по рахунку №356_04-2018 від 17.04.2018 та акту про використану електричну енергію від 17.04.2018, заявником було спожито електроенергії на суму 13510,01 грн.

Суд вважає за доцільне визначити заявнику зустрічне забезпечення у розмірі 50% від оспорюваної заявником суми, яка визначена ним у заяві про забезпечення позову в розмірі 141959,78 грн, а саме 70979,89 грн, що є співмірним із заходами забезпечення позову, застосованими судом, та розміром збитків, яких може зазнати відповідач у зв'язку із забезпеченням позову.

Керуючись ст.73,74,76,79,86,136-141,234,235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

У Х В А Л И В:

1. Заяву Приватного підприємства Аверс-Плюс , вул. Л.Чайкіної, буд. 23-б, м. Ніжин, Чернігівська область, 16600 (код ЄДРПОУ 30941812) до Публічного акціонерного товариства ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО , вул. Горького, буд. 40, м. Чернігів, 14000 (код ЄДРПОУ 22815333) про забезпечення позову задовольнити.

2. Вжити заходів забезпечення позову, шляхом заборони Публічному акціонерному товариству ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО , вул. Горького, буд. 40, м. Чернігів, 14000 (код ЄДРПОУ 22815333) здійснювати припинення повністю або частково постачання електричної енергії Приватному підприємству Аверс-Плюс , вул. Л.Чайкіної, буд. 23-б, м. Ніжин, Чернігівська область, 16600 (код ЄДРПОУ 30941812), у зв?язку з несплатою ним рахунків №356_04-2018 від 17.04.2018 за активну електроенергію на суму 91198,40 грн та №2D356_04-2018 від 17.04.2018 на суму 64271,39 грн до виникнення обставин, передбачених ст. 145 ГПК України.

3. Застосувати зустрічне забезпечення.

4. Приватному підприємству Аверс-Плюс , вул. Л.Чайкіної, буд. 23-б, м. Ніжин, Чернігівська область, 16600 (код ЄДРПОУ 30941812) у строк 10 днів, з дня постановлення ухвали про забезпечення позову, внести на депозитний рахунок суду: №37318047015951; отримувач: Господарський суд Чернігівської області; код ЄДРПОУ 03500068; банк: Державна казначейська служба України м. Київ; МФО 820172, грошові кошти в розмірі 70979,89 грн, та надати суду документи, які підтверджують надання зустрічного забезпечення.

5.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

6. Копію ухвали направити сторонам та Деснянському відділу ДВС м. Чернігів Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області (вул. Шевченка,118, м. Чернігів, 14030).

7. ОСОБА_1 є виконавчим документом та підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від оскарження і відкриття виконавчого провадження.

ОСОБА_1 може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її підписання в порядку ст.256 Господарського процесуального кодексу України та підпункту 17.5 пункту 17 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.

ОСОБА_1 підписано 07.05.2018 .

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.

До відома сторін:

- адреса Господарського суду Чернігівської області: проспект Миру, 20, м. Чернігів, Україна;

- засоби зв'язку контактні телефони: 672-847; 676-311, факс 774-462; електронна адреса Господарського суду Чернігівської області: e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua.

Суддя Л. М. Лавриненко

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення07.05.2018
Оприлюднено11.05.2018
Номер документу73835511
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/335/18

Ухвала від 07.05.2018

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Лавриненко Л.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні