Справа № 177/841/18
Провадження № 1-кс/177/227/18
У Х В А Л А
08 травня 2018 року м. Кривий Ріг
Слідчий суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1
розглянувши клопотання слідчого СВ Криворізького РВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області молодшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 , погоджене з прокурором Криворізької місцевої прокуратури № 2 ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 42018041730000072 від 20.03.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КПК України, про тимчасовий доступ до документів, -
В С Т А Н О В И В:
Указане клопотання надійшло до Криворізького районного суду Дніпропетровської області 03.05.2018, в якому слідчий Криворізького РВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_2 , відповідно до вимог ст. 131-132, 159-164 КПК України, просить надати тимчасовий доступ до документів, що містять інформацію про розрахунковий банківський рахунок № НОМЕР_1 відкритий у ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та належить КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за період з 01.08.2017 по теперішній час, яка перебуває у володінні Криворізької філії ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), зобов`язавши останнє виготовити на електронних та паперових носіях вищевказану інформацію.
Вивчивши клопотання та долучені до нього матеріали, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.
Відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України, слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 26 КПК України, слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
Статтями 131, 132 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження, одним із видів яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 132 КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Відповідно до ст. 38 КПК України органами досудового розслідування (органами, що здійснюють дізнання і досудове слідство) є, серед іншого, слідчі підрозділи органів Національної поліції.
Отже, територіальна підсудність клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, з урахуванням положень ч. 2 ст. 132 КПК України, підлягає вирішенню слідчим суддею місцевого суду в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
З урахуванням того, що ІНФОРМАЦІЯ_3 розташований за адресою: АДРЕСА_2 , яка територіально відносить до Металургійного району м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, дане клопотання має бути подано до суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться Криворізький РВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області, а саме, до ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_3 )
Правила про підсудність випливають із основних засад судочинства, засад кримінального провадження та засад організації судової влади, безпосередньо ґрунтуються на принципах побудови системи судів загальної юрисдикції, територіальності, спеціалізації та інстанційності.
Порушення правил підсудності при зверненні з клопотанням про застосування заходів забезпечення кримінального провадження належить до істотних порушень вимог кримінального процесуального закону, що, в свою чергу, унеможливлює розгляд такого клопотання слідчим суддею Криворізького районного суду Дніпропетровської області.
За вказаних обставин слідчий суддя приходить до висновку, що дане клопотання подано без дотримання правил територіальної підсудності, у зв?язку з чим підлягає поверненню до Криворізького РВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області.
Відповідно до ч. 7 ст. 304 КПК України, повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді в порядку, передбаченому КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3, 9, 26, 38, 131-132 КПК України, слідчий суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого СВ Криворізького РВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області молодшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 , у кримінальному провадженні № 42018041730000072 від 20.03.2018, за ч. 1 ст. 367 КПК України, про тимчасовий доступ до документів, - повернути.
Роз`яснити, що повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, в порядку, передбаченому КПК України.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом п`яти днів з дня отримання її копії.
Слідчий суддя:
Суд | Криворізький районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 73847182 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Криворізький районний суд Дніпропетровської області
Суботіна С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні