Ухвала
від 07.05.2018 по справі 344/5999/18
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/5999/18

Провадження № 1-кс/344/2368/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2018 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого Івано-Франківського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 , яке погодженого з прокурором Івано-Франківської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про проведення обшуку в рамках кримінального провадження № 42017091010000091 від 27.09.2017,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого покликався на те, що слідчим відділом Івано-Франківського ВП ГУНП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування за матеріалами кримінального провадження №42017091010000091 від 27.09.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Матеріалами клопотання зазначено, що 21.07.2017 року Департаментом житлової комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради на веб-порталі Уповноваженого органу prozzoro.gov.ua оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів UA-2017-07-21-000924-a на закупівлю товару «CPV ДК 021:2015 34140000-0 великовантажні моторотранспортні засоби (бурильно-кранова установка на базі вантажного бортового автомобіля DAF CF 75.250 б/в) або еквівалент» з очікуваною вартістю предмету закупівлі 2 500 000 грн.

Наприкінці липня 2017 року, більш точний період часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , що перебував на посаді директора ТОВ «Зофор» (код ЄДРПОУ 40213887) ввійшли у злочинну змову з невстановленими досудовим розслідуванням особами Департаменту житлової комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради, в співучасті з якими розробили план, спрямований на заволодіння коштами місцевого бюджету у особливо великих розмірах.

Згідно умов цього плану, 08.08.2017 ОСОБА_5 подав до Уповноваженого органу з питань закупівель «Prozzoro» тендерну пропозицію, - автомобіль марки «DAF CF 75.250» із краном маніпулятором (бурильно-кранова установка) 2006 року виготовлення, реєстраційний номер НОМЕР_1 , вартістю 2 470 000 грн. (без ПДВ), при цьому подача пропозиції відбулась з ІР-адреси: НОМЕР_2 , що згідно інформації отриманої з володіння ТОВ «ЮТІМ» була присвоєна ТОВ «Зофор».

Водночас, ОСОБА_5 , достеменно знаючи про те, що у відповідності до ЗУ «Про публічні закупівлі», обов`язковою вимогою Замовника до Учасника торгів є наявність документального підтвердження досвіду виконання аналогічного договору, надав у складі тендерної документації завідомо підроблений документ, - договір купівлі продажу №01/06 від 01.06.2017, у відповідності до якого ніби-то реалізував ТОВ «Франкобрук» електронавантажувач марки ЕВ-687, 1969 р.в, кузов № НОМЕР_3 , шасі - № НОМЕР_4 .

Поданий ОСОБА_5 документ не відповідав дійсності, оскільки згідно інформації з Управління держпраці в Івано-Франківській області та Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області вищевказаний технологічний транспортний засіб за ФОП ОСОБА_5 та ТОВ «Івано-Франківська дорожня служба», в якого ОСОБА_5 ніби-то придбав електронавантажувач згідно договору № 01/05 від 29.05.2017, зареєстрований не був, та інформація про транспортний засіб з вище переліченими ідентифікаційними ознаками у Єдиному реєстрі сільськогосподарської техніки відсутня.

Не припиняючи своїх протиправних дій, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , схилили до злочинної змови невстановлених досудовим розслідуванням осіб Департаменту житлової комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради, які у період серпня-вересня 2017 року, в порушення вимог ЗУ «Про публічні закупівлі», відхилили більш вигідну тендерну пропозицію ТОВ «Івано-Франківський комерційний центр» - 1 945 000 грн., та прийняли тендерну пропозицію ФОП ОСОБА_5 , що призвело до зайвих витрат міського бюджету на суму 525 000 грн., які документально підтверджуються довідкою спеціаліста Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області від 30.01.2018 та висновком експерта № 9/112 від 20.03.2018.

В подальшому, ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_6 та невстановлених досудовим розслідуванням особами Департаменту житлової комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради, 26.09.2017 уклав з Департаментом житлової комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради, в особі директора ОСОБА_7 , договір на закупівлю товару № 699/17, на виконання умов якого реалізував Департаменту великовантажний транспортний засіб (бурильно-кранову установку на базі вантажного бортового автомобіля DAF CF 75.250 б/в за ціною 2 470 000 грн., яка у відповідності до висновку експерта № 12.01.2018 № 4.5-65/17 є на 1 501 817 грн. вищою від ринкової вартості.

Вище наведені дані дають органу досудового розслідування підстави вважати, що до вчинення протиправних дій з бюджетними коштами, які виразились у їх розтраті та привласненні, шляхом обману та використання підроблених документів, можуть бути причетні посадові особи ТОВ «Зофор», код ЄДРПОУ 40213887, юридична адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок, 30.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав покликаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задоволити.

Заслухавши слідчого та дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно з ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

У ч. 5 ст. 234 КПК України передбачено підстави, за наявності яких слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, зокрема якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Мета проведення обшуку відшукання і вилучення документів, що містять в собі відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення та можуть мати доказове значення в цьому кримінальному провадженні.

При цьому, стороною кримінального провадження, яка звернулась з вказаним клопотанням доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, та встановлення осіб, які його вчинили, а також наявність достатніх підстав вважати, що зазначене кримінальне правопорушення було вчинено, відшукувані речі, документи та грошові кошти мають значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у них, можуть бути доказами під час судового розгляду, як і доведено, що такі можуть знаходитися в нежитлових приміщеннях особи за зазначеною в клопотанні адресою.

Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю, що необхідність проведення такої слідчої дії, як обшук, відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задоволити.

Керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України,

У Х В А Л И В:

Клопотання задоволити.

Надати дозвіл на проведення обшуку у нежитлових приміщеннях, що розміщені за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Василіянок, 30, та належать на праві приватної власності ПВП «Трель», код ЄДРПОУ 22178678, з метою відшукання і вилучення документів, що містять в собі відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення та можуть мати доказове значення в цьому кримінальному провадженні, зокрема:

- оригінали документів, що були додатками до пропозиції ОСОБА_5 , яка була подана останнім при проведенні відкритих торгів UA-2017-07-21-000924-a на закупівлю товару «CPV ДК 021:2015 34140000-0 великовантажні моторотранспортні засоби (бурильно-кранова установка на базі вантажного бортового автомобіля DAF CF 75.250 б/в);

- оригінали документів щодо придбання ОСОБА_5 вантажного автомобіля марки «DAF CF 75.250», 2006 року виготовлення, реєстраційний номер НОМЕР_1 ;

- оригінали документів щодо придбання ОСОБА_5 додаткового обладнання для буріння, що було встановлене на вантажний автомобіль марки «DAF CF 75.250» перед подачею останнім пропозиції при проведенні електронних торгів;

- оригінали документів щодо придбання та реалізації ОСОБА_5 електронавантажувача марки ЕВ-687, 1969 р.в, кузов № НОМЕР_3 , шасі - № НОМЕР_4 (акти приймання/передачі, видаткові накладні, рахунки фактури, платіжні документи);

- оригінали платіжних документів щодо використання ОСОБА_5 грошових коштів, отриманих від реалізації Департаменту житлової комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради великовантажного транспортного засобу (бурильно-кранової установки на базі вантажного бортового автомобіля DAF CF 75.250 б/в, у відповідності до договору на закупівлю товару № 699/17.

- чорнові записи ОСОБА_6 , що стосуються реалізації Департаменту житлової комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради великовантажного транспортного засобу (бурильно-кранової установки на базі вантажного бортового автомобіля DAF CF 75.250 б/в, у відповідності до договору на закупівлю товару № 699/17, обставин подачі останнім пропозиції, підготовки тендерної документації, одержання та використання грошових коштів;

- журнал реєстрації договорів ТОВ «Зофор» за 2017 рік.

Ухвала діє до 06 червня 2018 року включно та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення07.05.2018
Оприлюднено27.02.2023
Номер документу73851830
СудочинствоКримінальне