ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/7335/18
провадження № 1-кс/753/2116/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" квітня 2018 р.слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 , розглянувши клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_2 , по кримінальному провадженню №42017101010000090 від 10.04.2017 року, за ознаками злочину передбаченого ч.1 ст.229 КК України, про проведення обшуку
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Київської місцевої прокуратури ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням про проведення обшуку, посилаючись на те, що в СВ Дарницького УП ГУ НП м. Києві знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42017101010000090 від 10.04.2017 року, за ознаками злочину передбаченого ч.1 ст.229 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що надійшли матеріали за зверненням Представника на території України Sony Computer Entertainment Europe Limited ОСОБА_3 щодо неправомірних дій службових осіб « ОСОБА_4 », які здійснюють використання фірмового найменування ТМ PLAYSTATION без дозволу уповноваженої особи на представлення інтересів законного правовласника, тобто вчиняють кримінальне правопорушення, передбачене ст. 229 КК України.
Так, службовими особами «RetroMagaz» здійснюється використання фірмового найменування ТМ PLAYSTATION без дозволу уповноваженої особи, а саме Представництва на території України Sony Computer Entertainment Europe Limited, що призводить до значних матеріальних збитків законного правовласника указаного знаку для товарів та послуг.
Представництво на території України Sony Computer Entertainment Europe Limited не надавало суб`єкту господарювання « ІНФОРМАЦІЯ_1 » дозволу власника свідоцтва на товарний знак ТМ PLAYSTATION про його застосування на товарах і при наданні послуг, на упаковці товарів, у рекламі, друкованих виданнях, на вивісках, під час показу експонатів на виставках і ярмарках, у проспектах, рахунках, на бланках та в іншій документації, пов`язаній із введенням товарів і послуг в господарський обіг.
На виконання доручення про проведення слідчих (розшукових) дій у порядку статей 40, 41 КПК України, з метою встановлення місць використання фірмового найменування ТМ PLAYSTATION та осіб, які здійснюють незаконний збут товарів з відповідним маркування, працівниками Департаменту кіберполіції Національної поліції України здійснено виїзд за адресою: АДРЕСА_1 .
Встановлено, що у приміщенні з вивіскою « ІНФОРМАЦІЯ_1 » здійснюється реалізація товарів з маркуванням товарного знаку ТМ PLAYSTATION. Збут указаних товарів здійснює невстановлена особа, оскільки на товарному чеку відсутні будь-які відомості щодо суб`єкта, який здійснює реалізацію товарів.
Згідно відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, нежилі приміщення, розташовані по просп. М. Бажана, ЗО, у м. Києві, належать Релігійній громаді євангельських християн-баптистів «Відродження» у Харківському районі м. Києва (код ЄДРПОУ 21719793), ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_1 ), ОСОБА_6 (ІПН НОМЕР_2 ), господарському товариству з обмеженою відповідальністю «Три О Сервіс» на праві приватної власності.
Так, виявлено, що за адресою: АДРЕСА_2 , здійснюється використання фірмового найменування ТМ PLAYSTATION, а саме незаконний збут товарів з відповідним маркування.
Допитаний у якості свідка ОСОБА_7 свідчить, що є уповноваженим представником на території України з питань захисту прав інтелектуальної власності компанії Sony Computer Entertainment Europe Limited.
Представництво на території України Sony Computer Entertainment Europe Limited не надавало суб`єкту господарювання «Retromagaz» дозволу власника свідоцтва на товарний знак ТМ PLAYSTATION про його застосування на товарах і при наданні послуг, на упаковці товарів, у рекламі, друкованих виданнях, на вивісках, під час показу експонатів на виставках і ярмарках, у проспектах, рахунках, на бланках та в іншій документації, пов`язаній із введенням товарів і послуг в господарський обіг.
Крім того, ОСОБА_7 на адресу адміністрації « ОСОБА_4 » неодноразово були направлені відповідні листи-попередження про незаконне розповсюдження товарів, маркованих знаком для товарів і послуг правовласниками яких є Sony Computer Entertainment Europe Limited.
Однак, на даний час, у приміщенні «RetroMagaz», розташованому за адресою: м. Київ, просп. М. Бажана, 30, продовжується збут товарів фірмового найменування ТМ PLAYSTATION.
Таким чином в діях невстановленої особи, яка здійснює реалізацію товарів з товарним знаком ТМ PLAYSTATION за адресою м. Київ, пр-т М. Бажана, ЗО вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 229 КК України.
Відповідно до висновку, складеному Всеукраїнським Агентством Авторських Прав (ВААП) за результатами проведеного дослідження продукція, реалізація, якої здійснюється у магазинах Retromagaz - є контрафактною продукцією та такою, що не випускалась компанією Sony Computer Entertaintment Ink.
Також, відповідно до зазначеного висновку, сума збитків, завданих компанії Sony computer Entertainment Ink внаслідок вчинення кримінального правопорушення, складає 18000 грн., що відповідно до примітки ст. 229 КК України є істотної шкодою.
Крім того, є підстави вважати, що у приміщенні магазинів Retromagaz зберігаються з метою продажу велика кількість контрафактної продукції.
На даний час виникла необхідність у виявленні та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшуканні знарядь вчинення кримінального правопорушення та майна, яке було здобуте у результаті його вчинення. В зв`язку з цим прокурор звернувся до слідчого судді з вказаним клопотанням та просив надати дозвіл на проведення общшуку вказаного приміщення за адресою м.Київ, пр-т М.Бажана, 30.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ч.ч. 1,3 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
2. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
3. У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:
1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;
2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;
3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
4) підстави для обшуку;
5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;
6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;
7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;
8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Клопотання про обшук розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим.
Згідно ч.6 вказаної статті Незастосування технічних засобів фіксування кримінального провадження у випадках, якщо воно є обов`язковим, тягне за собою недійсність відповідної процесуальної дії та отриманих внаслідок її вчинення результатів.
Клопотання про надання дозволу на обшук, з урахуванням завантаженості судді , було призначене на 26.04.2018 року, однак в судове засідання прокурор слідчий не з`явились, в зв`язку з чим вважаю за необхідне відмовити в розгляді вказаного клопотання.
Керуючись ст. ст. 107,233-235 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ :
В задоволенні клопотання про проведення обшуку в межах кримінального провадження №42017101010000090 від 10.04.2017 року, за ознаками злочину передбаченого ч.1 ст.229 КК України відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 73867115 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дарницький районний суд міста Києва
Шклянка М. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні