Рішення
від 10.05.2018 по справі 451/265/18
РАДЕХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

іменем України

10 травня 2018 рокуСправа №451/265/18 Провадження № 2/451/389/18

Радехівський районний суд Львівської області

у складі головуючого-судді Мулявка О.В.

з участю секретаря судового засідання Кормилюк Т.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Радехові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Оглядівської сільської ради Радехівського району про визнання права власності на житловий будинок за набувальною давністю, -

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2018 року до суду із позовною заявою звернулася ОСОБА_1, відповідно до вимог якої, просить визнати за нею право власності на житловий будинок площею 105,0 м.кв (А-1), літню кухню площею 16,7 м.кв (Б), сарай площею 62,9 м.кв (Г), що розташовані по вулиці АДРЕСА_1 у с.Оглядів Радехівського району.

В обґрунтування позову посилається на обставини, що з 1995 року, за просьбою ОСОБА_2 здійснювати за нею догляд, вона почала спільно проживати із такою у будинку останньої, що розташований по вулиці АДРЕСА_1 у с.Оглядів Радехівського району.

ОСОБА_2 була одинокою особою та не мала родичів, а у подальшому - ІНФОРМАЦІЯ_2 року вона померла.

Після смерті особи позивач продовжувала проживати у будинку ОСОБА_2 та вільно використовувати такий, шляхом проведення поточних ремонтів, обробітку присадибної ділянки тощо.

Наголошує, що на протязі всього часу проживання у спірному будинковолодінні, у нікого із сторонніх осіб, в тому числі органу місцевого самоврядування, до неї не виникало жодних претензій, щодо володіння зазначеним вище майном.

Також позивач зазначає, що в даному випадку за захистом своїх невизнаних прав вимушена звертатися до суду.

Позивач в судове засідання не з'явилася. Надавши до суду заяву, із підтриманням вимог, клопотала про розгляд справи за її відсутності (а.с.38). Позов просить задоволити.

Також і представник відповідача - Оглядівської сільської ради Радехівського району у судове засідання не з'явився. Скерував до суду заяву, із підтриманням позовних вимог, просив розгляд справи здійснити за його відсутності (а.с.33).

Із врахуванням наведеного, на підставі ч.4 ст.223 та ч.2 ст.247 ЦПК України розгляд справи проведено без участі сторін, без застосування фіксування судового засідання технічними засобами та на підставі представлених суду доказів.

Розглянувши подані учасниками справи заяви та дослідивши подані ними документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних міркувань.

Відповідно до вимог ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до положень ст.ст.13,19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

На підставі ст.ст.12,81,82 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.

Згідно статті 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу і способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, окрім іншого - визнання права.

Так, судом встановлено, що відповідно до даних, викладених у свідоцтві про право особистої власності на будівлі, яке видане на підставі рішення Радехівського райвиконкому №150 17.08.1989 року, власником будинковолодіння є ОСОБА_2 (а.с.12).

Аналогічна за змістом інформація міститься також і у довідці КП ЛОР Червоноградське МБТІ №262 від 18.01.2018 року (а.с.11).

Із довідки Оглядівської сільської ради Радехівського району №1891 від 18.12.2017 року вбачається, що згідно даних записів по господарської книги НОМЕР_2, станом на 18.12.2017 року, в будинковолодіння, що знаходиться по вулиці АДРЕСА_1 у с.Оглядів Радехівського району, зареєстрованих осіб не має (а.с.10).

Окрім цього, судом констатовано, що згідно даних Львівського державного нотаріального архіву №875 від 04.04.2018 року, які витребовувалися ухвалою суду, у період з 1996 року по 2002 рік спадкова справа після смерті померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_2 - не заводилася (а.с.31).

Також, суд наголошує, що відповідно до інформації, викладеної у довідці Оглядіваської сільської ради Радехівського району №1890, ОСОБА_1 з 1997 року по даний час постійно без реєстрації проживає в житловому будинку по вулиці АДРЕСА_1 у с.Оглядів Радехівського району, власник якого ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, після чого ОСОБА_1 продовжує проживати у вказаному будинку, доглядає за ним та присадибною ділянкою, веде господарство (а.с.9).

За змістом частини першої статті 344 ЦК особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено ЦК.

При цьому, право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації.

Згідно із ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Також, суд зауважує, що представник відповідача позовні вимоги підтримав, шляхом подання суду у письмовій формі відповідної заяви (а.с.33).

Судом встановлено, що представник відповідача, який підписав заяви про визнання позову, не обмежений у повноваженнях на вчинення такої процесуальної дії.

Судом також встановлено, що визнання представником відповідача позову жодним чином не суперечить закону, а також жодним чином не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Приймаючи до уваги вищенаведене, позицію з цього приводу, викладену у Постанові Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №5 від 07.02.2014 року Про судову практику у справах про захист права власності та інших речових прав , суд приходить до висновку, що позовні вимоги сторони щодо визнання права власності за набувальною давністю є законними та обґрунтованими і, відповідно такими, що підлягають до задоволення.

У розумінні вимог ст.141 ЦПК України, суд вважає за необхідне із відповідача на користь позивача стягнути понесені нею судові витрати.

Керуючись ст.ст.10,12,13,81,89,141,258-259,263-265 ЦПК України та ст.ст.16,328,344 ЦК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задоволити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителькою с.Оглядів, вул.АДРЕСА_1 Радехівського району, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, право власності на житловий будинок площею 105,0 м.кв (А-1), літню кухню площею 16,7 м.кв (Б), сарай площею 62,9 м.кв (Г), що розташовані по вулиці АДРЕСА_1 у с.Оглядів Радехівського району.

Стягнути з Оглядівської сільської ради Радехівського району (с.Оглядів Радехівського району, код ЄДРПОУ 04370107) на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки с.Оглядів, вул.АДРЕСА_1 Радехівського району, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 - 1260 гривень 61 копійку понесених нею судових витрат.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Львівської області шляхом подання через Радехівський районний суд Львівської області апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

ГоловуючийМулявка О. В.

СудРадехівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення10.05.2018
Оприлюднено16.05.2018
Номер документу73883502
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —451/265/18

Рішення від 10.05.2018

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Мулявка О. В.

Ухвала від 22.03.2018

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Мулявка О. В.

Ухвала від 19.03.2018

Цивільне

Радехівський районний суд Львівської області

Мулявка О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні