ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №813/1940/18
УХВАЛА
про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі
11 травня 2018 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Ланкевич Андрій Зіновійович, перевіривши матеріали адміністративної справи за позовом Головного управління ДФС у Львівській області до Приватного виробничо-комерційного підприємства «Гарант плюс» про стягнення коштів для погашення податкового боргу, -
в с т а н о в и в :
Позивач (місцезнаходження: вул.Стрийська, 35, м.Львів, 79003; код ЄДРПОУ: 39462700) звернувся з позовом, в якому просить стягнути з відповідача (місцезнаходження: вул.Грушевського, 80, смт.Щирець, Пустомитівський район, Львівська область, 81160; код ЄДРПОУ: 30063688) грошові кошти для погашення податкового боргу в розмірі 43291,63 грн, які знаходяться на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Підставою позову є несплата відповідачем у встановлений законом строк узгоджених грошових зобов'язань по податку на додану вартість (самостійно задекларованого у податковій декларації з податку на додану вартість від 19.12.2017 року на суму 6367,94 грн) та податку на прибуток приватних підприємств (визначеного у податкових повідомленнях-рішеннях від 12.08.2016 року №0001451204 (залишок несплаченої суми – 293,81 грн) та від 25.10.2017 року №0138591225 на суму 4700,40 грн та самостійно задекларованого у податковій декларації з податку на прибуток підприємств від 07.02.2017 року на суму 16536,00 грн). Окрім того, у зв'язку із несвоєчасною сплатою узгоджених грошових зобов'язань, відповідачу нараховувалась пеня, яка станом на 10.01.2018 року складає 15393,48 грн (в т.ч.: податку на додану вартість – 222,97 грн та по податку на прибуток – 15170,51 грн).
Спір виник з публічно-правових відносин, належить до компетенції адміністративних судів, предметної та територіальної підсудності Львівського окружного адміністративного суду. Позовна заява відповідає вимогам ст.ст.160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України. На стадії вирішення питання про відкриття провадження у справі, підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі не встановлено.
З урахуванням значення справи для сторін, обраного позивачем способу захисту, категорії та незначної складності справи, обсягу та характеру доказів у справі, кількості сторін та інших учасників справи, суд дійшов висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Роз'яснити, що якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обгрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк із поважних причин.
Відповідно до ст.258, ч.5 ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Одночасно сторонам повідомляється зміст ч.ч.1, 5 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно яких кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.
Відповідно до ч.9 ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України, копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або є публічно доступними.
Керуючись ст.ст.12, 19, 22, 26, 32, 171, 257, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
п о с т а н о в и в :
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом Головного управління ДФС у Львівській області до Приватного виробничо-комерційного підприємства «Гарант плюс» про стягнення коштів для погашення податкового боргу.
3. Визначити відповідачу строк для подання заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, який становить п'ять днів з дня вручення цієї ухвали.
4. Справа розглядатиметься без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами 11 червня 2018 року в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (місцезнаходження: вул.Чоловського, 2, м.Львів. 79018). Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін відповідач має право подати в строк для подання відзиву (протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення цієї ухвали), а позивач – не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.
5. Запропонувати відповідачу – протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення цієї ухвали – подати відзив на позовну заяву та всі письмові докази, що підтверджують заперечення проти позову.
6. Роз'яснити сторонам, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач – заперечення – протягом п'яти днів з дня отримання відповідно відзиву та заперечення (у випадку подання відзиву відповідачем).
7. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається – http://adm.lv.court.gov.ua/fair/.
8. Надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи.
9. Учасникам справи при поданні до суду відзиву, відповіді на відзив, заперечення – додати докази, які підтверджують обставини, викладені у них, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву, відповіді на відзив, заперечення і доданих до них доказів іншим учасникам справи.
Ухвала в частині визначення підсудності цієї справи може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
В іншій частині ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Ланкевич А.З.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2018 |
Оприлюднено | 15.05.2018 |
Номер документу | 73898790 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Ланкевич Андрій Зіновійович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Ланкевич Андрій Зіновійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні