Ухвала
від 11.05.2018 по справі 505/1303/18
КОТОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 505/1303/18 Провадження 1-кс/505/278/2018

УХВАЛА

Іменем України

11.05.2018 року Котовський міськрайонний суд Одеської області у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

секретаря ОСОБА_2

за участю представника ГО "Всеукраїнськезбереження історико-культурноїспадщини" адвоката ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу ГО "Всеукраїнське збереження історико-культурної спадщини" на бездіяльність посадових осіб Подільського ВП ГУНП в Одеській області щодо невнесення відомостей про кримінальне провадження до Єдиного реєстру досудових розслідувань,-

В С Т А Н О В И В :

Скаржник звернувся до Котовського міськрайонного суду Одеської області зі скаргою на бездіяльність посадових осіб Подільського ВП ГУНП в Одеській області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.

В скарзі вказує, що з додатка до листа Липецької сільської ради Подільського району Одеської області від 22.12.2017 р. вих. № 40 громадській організації стало відомо, що 20.10.2017 року Липецька сільська рада Подільського району Одеської області своїм рішенням Про передачу Свято-Покровської церкви с. Казбеки та прилеглої території у власність громади від 20.10.2017 р. № 193-УІІ, яке підписано Липецьким сільським головою ОСОБА_4 , виділила у власність релігійній громаді Свято-Покровської церкви земельну ділянку розміром 1 га в с. Казбеки Подільського району та будівлю храму, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 . На думку організації, вказаними діями голова Липецької сільської ради Подільського району Одеської області ОСОБА_4 скоїла кримінальні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб) та ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення).

З цього приводу, громадська організація, як юридична особа, звернулась на підставі ст. 60 КПК України до Подільського ВП ГУНП в Одеській області із заявою від 27.03.2018р. з вимогами про внесення до ЄРДР відомостей про скоєння гр. ОСОБА_4 вказаних кримінальних правопорушень. Однак, листом Подільського ВП ГУНП в Одеській області від 24.04.2018р. вих. №Д-286; Д-304 (копія додається) було повідомлено, що звернення розглянуто в порядку Закону «Про звернення громадян». Таким чином, ГО "Всеукраїнське збереження історико-культурної спадщини" вважає, що:

-посадові особи Подільського ВП ГУНП в Одеській області при розгляді заяви про злочин керувались нормами Закону «Про звернення громадян», а не нормами КПК України, як того вимагає чинне законодавство. Крім того, посадові особи Подільського ВП ГУНП в Одеській області в своєму листі надали інформацію, що вони провели «опитування», що не передбачено нормами КПК України (допит свідків має фіксуватись в протоколі при попередженні свідка про кримінальну відповідальність про дачу завідомо неправдивих показань);

-посадові особи Подільського ВП ГУНП в Одеській області, на підставі того, що не внесли відомості до ЄРДР, не здійснювали жодних слідчих дій (допити свідків, тимчасовий доступ до документів, експертизи, тощо), як того вимагають норми КПК України;

-посадові особи Подільського ВП ГУНП в Одеській області в своєму листі від 24.04.2018р. вих. №Д-286; Д-304 взагалі жодним чином не проінформували про стан розгляду питання, щодо скоєння громадянко ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб).

Отже, все вказує на те, що посадові особи Подільського ВП ГУНП в Одеській області свідомо та навмисно не вносили відомості до ЄРДР на підставі заяви від 27.03.2018р., що є безумовним та грубим порушенням чинного законодавства України.

В судовому засіданні представник ГО "Всеукраїнськезбереження історико-культурноїспадщини"адвокат ОСОБА_3 скаргу підтримав та просив її задовольнити.

Представник Подільського ВП ГУНП в Одеській області до суду не з`явився з невідомих суду причин, хоча про час, день та місце слухання скарги був повідомлений належним чином.

Вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, заслухавши адвоката ОСОБА_3 , слідчий суддя вважає, що скарга підлягає задоволенню.

Так, із скарги ГО "Всеукраїнське збереження історико-культурної спадщини" вбачається, що вона звернулася до Подільського відділу поліції з заявою про кримінальні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 364, ч.1 ст. 366 КК України, вчинені Липецьким сільськимголовою ОСОБА_4 .Проте, заява, згідно ст. 214 КПК України до ЄРДР внесена не була.

Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Законом не обмежується зміст і не встановлюється форма даних, як щодо офіційних повідомлень, так і повідомлень фізичних осіб, проте надаючи оцінку таким відомостям, прокурор, слідчий повинні переконатися у наявності в них даних, що вказують на об`єктивні ознаки підготовки, вчинення, приховування кримінального правопорушення.

Згідно п.5 ст.214 КПК України, слідчий, прокурор, інша службова особа уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Відповідно до правової позиції Вищого спеціалізованого суду України, викладеної 12.01.2017 року в узагальненні «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування», якщо зі звернення особи вбачається, що вона порушує перед органом досудового розслідування питання про вчинення кримінального правопорушення, ініціюючи здійснення ним дій, визначених КПК, то навіть за умови, що результати аналізу наведених особою відомостей свідчать про відсутність ознак складу злочину, такі відомості мають бути внесені до ЄРДР з подальшим закриттям кримінального провадження відповідно до ст. 284 КПК.

Таким чином, відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства, відомості викладені в заяві ГО "Всеукраїнськезбереження історико-культурноїспадщини"про вчинені кримінальні правопорушення невідкладно, не пізніше 24 годин слід було внести до ЄРДР. Рішення щодо наявності чи відсутності складу кримінального правопорушення, по обставинам викладеним ним в заяві про злочин, може бути прийнято слідчим, прокурором лише за результатами проведення досудового розслідування, яке розпочинається разом з внесенням відомостей про злочин до ЄРДР.

Виходячи з наведеного та керуючись: ст.ст. 214, 307 КПК України суд, -

У Х В А Л И В :

Скаргу ГО "Всеукраїнське збереження історико-культурної спадщини" на бездіяльність посадових осіб Подільського ВП ГУНП в Одеській області щодо невнесення відомостей про кримінальне провадження до Єдиного реєстру досудових розслідувань- задовольнити.

Зобов`язати посадових осіб Подільського ВПГУНП вОдеській областівнести відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР на підставі заяви ГО "Всеукраїнськезбереження історико-культурноїспадщини" від 27.03.2018 року.

Ухвала оскарженню не підлягає, а заперечення проти неї можуть подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКотовський міськрайонний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення11.05.2018
Оприлюднено27.02.2023
Номер документу73927071
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —505/1303/18

Ухвала від 08.05.2018

Кримінальне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Паценюк Г. В.

Ухвала від 11.05.2018

Кримінальне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Паценюк Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні