Справа № 523/6252/18
Провадження №2/523/3280/18
У х в а л а
"11" травня 2018 р.
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Середа І.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Четверта одеська державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних відносин та визнання заповіту недійсним,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 подала до Суворовського районного суду м. Одеси позовну заяву до ОСОБА_2, третя особа Четверта одеська державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних відносин, а саме що ОСОБА_1 є онукою ОСОБА_3 та визнання заповіту ОСОБА_3 від 10.09.2012р. недійсним.
До позовної заяви додано квитанцію № ПН1739 від 27.04.2018 р. про сплату судового збору в розмірі 1057 грн. 20 коп.
Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Проте подана позовна заява викладеним вимогам не відповідає.
Відповідно ст.ст.1, 2 Закону України Про судовий збір (далі - Закон), судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно ч.1 ст.4 Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України Про державний бюджет України на 2018 рік , з 1 січня 2018 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1762 гривень.
Згідно до п.1.2) ч.2 ст.4 Закону ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру - абз. 2 ч.3 ст. 6 Закону.
На підставі викладеного, оскільки позов містить дві вимоги немайнового характеру: про встановлення факту родинних відносин та визнання заповіту недійсним, позивачем ОСОБА_1 має бути сплачено (доплачено) судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп. за наступними платіжними реквізитами:
Отримувач коштів - УК у м. Одеса, Суворовський р-н, 22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923
Банк отримувача - ГУ ДКСУ в Одеській області
Код банку отримувача (МФО) - 828011
Рахунок отримувача - 31214206700009
Код класифікації доходів бюджету - 22030101
Призначення платежу - *;101;_____ (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом _____ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Суворовський районний суд м. Одеси (назва суду, де розглядається справа).
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 8, 175, 177, 185, 353 ЦПК України, ст.ст. 1, 4, 6 Закону України Про судовий збір , суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Четверта одеська державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних відносин та визнання заповіту недійсним - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків, який не перевищує десяти днів з дня вручення йому копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала про залишення заяви без руху щодо визначення розміру судових витрат може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга подається учасниками справи до апеляційного суду Одеської області через Суворовський районний суд м. Одеси протягом п'ятнадцяти днів з дня складення ухвали.
Суддя:
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2018 |
Оприлюднено | 17.05.2018 |
Номер документу | 73927174 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Середа І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні