Рішення
від 14.05.2018 по справі 279/5132/17
КОРОСТЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 279/5132/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2018 року Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

у складі : головуючого судді Коренюка В.П.,

при секретарі Подвисоцькій Т.В.,

розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду №2 у м. Коростені Житомирської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі виконавчого комітету Білошицівської сільської ради Коростенського району Житомирської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини за законом, -

в с т а н о в и в :

11 грудня 2017 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до територіальної громади в особі виконавчого комітету Білошицівської сільської ради Коростенського району Житомирської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини за законом, в якому зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла її мати - ОСОБА_2, після смерті якої відкрилась спадщина.

У встановлений законом шестимісячний строк позивач не звернулася до нотаріальної контори для оформлення спадщини, оскільки вважала, що і так прийняла спадщину отримавши фактично спадкове майно, а лише нещодавно дізналася що спадщина залишилась не оформленою. У зв'язку з цим ОСОБА_1 пропустила шестимісячний строк звернення до нотаріальної контори та вимушена звернутись до суду з позовом. Просила суд прийняти рішення, яким визначити їй додатковий строк, достатній для подачі до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.

В судове засідання позивач не з'явилася, однак надала суду заяву в якій, позовні вимоги підтримала, які просила задовольнити.

Представник відповідача - територіальної громади в особі виконавчого комітету Білошицівської сільської ради Коростенського району Житомирської області в судове засідання не з'явився, однак подав суду заяву, в якій проти задоволення позову не заперечив та просив справу розглянути без його участі.

Відповідно до ч.2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. У зв'язку з цим, на підставі ст.247 Цивільного процесуального кодексу України, суд вважає за можливе розглянути справу без фіксування судового процесу.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла - ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2, яке видане 01 липня 2005 року виконавчим комітетом Щорсівської сільської ради Коростенського району Житомирської області.

Державний нотаріус Коростенської районної нотаріальної контори Баранівська О.С. відмовив ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2 внаслідок пропущення строку для прийняття спадщини.

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно зі спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини відповідно до ч.1 ст. 1269 Цивільного кодексу України. Заява про прийняття спадщини подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини особисто.

Статтею 1272 Цивільного кодексу України визначені наслідки пропущення строку для прийняття спадщини, зокрема, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст.1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Пунктом 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 №7 "Про судову практику у справах про спадкування" роз'яснено, що суди, вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, повинні досліджувати поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Суд визнає необізнаність позивача щодо фактичних обставин прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2 як поважну причину пропуску строку для прийняття спадщини.

Оскільки позивач пропустив строк прийняття спадщини з поважних причин, тому позов слід задовольнити і визначити позивачу додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини терміном в два місяці, з дня набрання рішенням суду законної сили.

Зокрема, суд зазначає, що факт пропуску строку для прийняття спадщини не є підставою для усунення від спадкування.

Керуючись ст.ст.258, 259, 263, 264, 265, 268, 272 Цивільного процесуального кодексу України, ст.ст.1269, 1270, 1272 Цивільного кодексу України, суд, -

у х в а л и в :

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий строк, який достатній для подання нею до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, терміном 2 (два) місяці, з дня набрання рішенням суду законної сили.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Апеляційного суду Житомирської області в 30-денний строк.

У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень Цивільного процесуального кодексу України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Позивач: ОСОБА_1, місце проживання: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1.

Відповідач: територіальна громада в особі виконавчого комітету Білошицівської сільської ради Коростенського району Житомирської області, місцезнаходження: Житомирська область, Коростенський район, село Білошиці, вулиця Миру, будинок 2, код ЄДРПОУ 04348183.

Суддя Коростенського міськрайонного суду

Житомирської області В.П.Коренюк

СудКоростенський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення14.05.2018
Оприлюднено17.05.2018
Номер документу73927732
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —279/5132/17

Рішення від 14.05.2018

Цивільне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Коренюк В. П.

Ухвала від 14.12.2017

Цивільне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Коренюк В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні