ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
11 травня 2018 року справа № 925/448/18
Суддя Господарського суду Черкаської області Єфіменко В.В., розглянувши в приміщенні господарського суду м. Черкаси матеріали за позовом Публічного акціонерного товариства «Черкаське хімволокно»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укржелдор -ремсервіс» про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач посилаючись на ч.5ст.29 ГПК України звернувся в суд з позовом до відповідача про стягнення попередньої оплати внаслідок відмови від прийняття продукції через порушення відповідачем строків поставки та стягнення штрафних санкцій з Товариства з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ) «Укржелдор - ремсервіс» за невиконання зобов'язань по договору поставки № 121ВМТЗ від 20.05.2017 ( далі – Договір ).
За умовами п.2.2Договору поставка продукції здійснюється на умовах FCA міжнародних Правил ІНКОТЕРМС-2010. Постачальник (відповідач) зобов'язався поставити товар до місця призначення, вказаного у специфікації (п.2.3).
Умовами Договору поставлення товару(доставка) покладено на відповідача.
Пункт 6.1Специфікації від 20.05.2017 містить вказівку на місце призначення – м. Черкаси, просп. Хіміків 76, тобто за місцезнаходженням позивача.
За Правилами ІНКОТЕРМС -2010, термін FCA - "франко-перевізник" означає, що продавець здійснює поставку товару, шляхом передання товару призначеному покупцем перевізнику у названому місці.
Вибір місця поставки впливає на зобов'язання щодо завантаження й розвантаження товару у такому місці.
Цей термін застосовується незалежно від виду транспорту, включаючи змішані (мультимодальні) перевезення.
Під словом "перевізник" розуміється будь-яка особа, що на підставі договору перевезення зобов'язується здійснити або забезпечити здійснення перевезення товару залізницею, автомобільним, повітряним, морським, внутрішнім водним транспортом або комбінацією цих видів транспорту.
Відтак, місцем виконання Договору є площі покупця (позивача) у місті Черкаси.
За приписами ч.5 ст.29 ГПК України позови у спорах, що виникають з договорів, в яких визначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред'являтися також за місцем виконання цих договорів.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до переконання, що позов у наявному спорі пред'явлений відповідно до положень ГПК України.
З метою остаточного визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування всіх наявних заперечень проти позовних вимог; визначення дійсних обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення можливих відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті та забезпечення дотримання прав сторін господарського процесу, суд приходить до переконання, що необхідно здійснити підготовче провадження.
Керуючись ст.ст.176 – 182 ГПК України, суд –
У Х В А Л И В :
Прийняти позовну заяву до розгляду і відкрити провадження у справі.
Справу розглянути за правилами загального позовного провадження.
Розпочати підготовче провадження у справі.
Призначити підготовче засідання у справі на 12 год. 00 хв. 11 червня 2018р.
Суд пропонує позивачу до 01 червня 2018р. надати:
- Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про місцезнаходження та діяльність, виданий держреєстратором ;
- Копію Статуту;
- Довідку про адресу електронної пошти.
Суд пропонує відповідачу до 01 червня 2018 р. надати в суд:
1) Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про місцезнаходження та діяльність, виданий держреєстратором ;
2) Копію Статуту;
4) Довідку про адресу електронної пошти;
5) Відзив на позов, копію якого одночасно надіслати позивачу; а докази надсилання надати до суду.
За приписами ст.178 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Суд роз'яснює сторонам, що за приписами ч.6 ст.183 ГПК України, якщо під час підготовчого судового засідання вирішені питання, зазначені у частині другійстатті 182 цього Кодексу, за письмовою згодою всіх учасників справи, розгляд справи по суті може бути розпочатий у той самий день після закінчення підготовчого судового засідання.
У випадку подання заяви про розгляд справи по суті, суд пропонує сторонам мати оригінали доказів для їх дослідження під час розгляду справи по суті.
Роз'яснити сторонам, що письмові докази подаються до суду в оригіналі, або в належним чином засвідченій копії (ст.91 ГПК України). В разі подання копії документу, вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України (Закону України "Про нотаріат", Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність", або ін.). Відповідно до п.5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації іншої юридичної особи (підприємця - за наявності);
- представники сторін повинні мати паспорт, довіреність, а в необхідних випадках документ, що посвідчує їх службове становище;
- неявка сторін у судове засідання господарського суду не перешкоджає розгляду справи по суті за наявними у ній матеріалами відповідно до ч.1 ст.202 ГПК України.
Попередити сторони, що всі документи на виконання вимог суду здаються через канцелярію суду з супровідним листом.
За приписами ст.120 ГПК України учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання; зміну номерів телефонів і факсів; зміну адреси електронної пошти або іншу аналогічну інформацію.
У разі відсутності заяви про зміну місцезнаходження /місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Суддя Єфіменко В.В.
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2018 |
Оприлюднено | 17.05.2018 |
Номер документу | 73937050 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Єфіменко В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні